Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Wypłata z bankomatu przez Apple Pay dostępna w Polsce

Wypłata z bankomatu przez Apple Pay dostępna w Polsce

Do listy polskich banków obsługujących usługę Apple Pay co chwilę docierały nowe nazwy. Z początkiem 2019 roku mają dołączyć kolejne, ale póki co musimy się cieszyć, że wreszcie dzięki usłudze Apple Pay w Polsce, możemy wypłacać pieniądze z bankomatów.

 

Apple Pay zamiast Blika

 

Dotychczas było tak, że jeżeli chcieliśmy wypłacić pieniądze z bankomatu bez użycia karty płatniczej, byliśmy zmuszeni do korzystania z aplikacji Blik. Ten sposób charakteryzuje się relatywnie szybkim procesem wypłacenia, jednak wymaga korzystania z aplikacji banku na smartfonie. Od dzisiaj Blik jest tylko jedną z opcji, gdyż użytkownicy Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay oraz Garmin Pay. Oczywiście, by skorzystać z takiej możliwości, konkretny bankomat, z którego korzystamy powinien posiadać wbudowane specjalne moduły. Dzięki temu poprzez przełożenie iPhone’a lub Apple Watcha do czytnika możemy wypłacać. Opcja dotyczy posiadaczy kart Visa, jak i również MasterCard.

Funkcja ta spowoduje, że wypłacanie gotówki z bankomatów stanie się jeszcze bezpieczniejsze, bardziej wygodnie i po prostu szybsze. Teraz wystarczy posiadać powiązaną kartę Visa lub MasterCard z applikacją Wallet w naszym iPhonie lub Apple Watchu, wybrać bankomat, który obsługuje wypłaty zbliżeniowe oraz skorzystać z któregoś z naszych urządzeń Apple, obsługujących usługę Apple Pay.

Klientom takich banków jak Credit Agricole, Millenium Bank oraz ING Bank Śląski przypominamy, że Apple Pay już niebawem pojawi się w tych bankach.

 


Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online