Wypłata z bankomatu przez Apple Pay dostępna w Polsce

Apple Pay iClinica

Do listy polskich banków obsługujących usługę Apple Pay co chwilę docierały nowe nazwy. Z początkiem 2019 roku mają dołączyć kolejne, ale póki co musimy się cieszyć, że wreszcie dzięki usłudze Apple Pay w Polsce, możemy wypłacać pieniądze z bankomatów.

 

Apple Pay zamiast Blika

 

Dotychczas było tak, że jeżeli chcieliśmy wypłacić pieniądze z bankomatu bez użycia karty płatniczej, byliśmy zmuszeni do korzystania z aplikacji Blik. Ten sposób charakteryzuje się relatywnie szybkim procesem wypłacenia, jednak wymaga korzystania z aplikacji banku na smartfonie. Od dzisiaj Blik jest tylko jedną z opcji, gdyż użytkownicy Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay oraz Garmin Pay. Oczywiście, by skorzystać z takiej możliwości, konkretny bankomat, z którego korzystamy powinien posiadać wbudowane specjalne moduły. Dzięki temu poprzez przełożenie iPhone’a lub Apple Watcha do czytnika możemy wypłacać. Opcja dotyczy posiadaczy kart Visa, jak i również MasterCard.

Funkcja ta spowoduje, że wypłacanie gotówki z bankomatów stanie się jeszcze bezpieczniejsze, bardziej wygodnie i po prostu szybsze. Teraz wystarczy posiadać powiązaną kartę Visa lub MasterCard z applikacją Wallet w naszym iPhonie lub Apple Watchu, wybrać bankomat, który obsługuje wypłaty zbliżeniowe oraz skorzystać z któregoś z naszych urządzeń Apple, obsługujących usługę Apple Pay.

Klientom takich banków jak Credit Agricole, Millenium Bank oraz ING Bank Śląski przypominamy, że Apple Pay już niebawem pojawi się w tych bankach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online