iPhone 12 / 12 Mini / 12 Pro / 12 Pro Max – nowe rozdanie

Wydawałoby się, że w życiu są pewne tylko trzy rzeczy – śmierć, podatki i prezentacja nowych iPhone’ów podczas wrześniowej konferencji. O ile dwie pierwsze kwestie pozostały bez zmian, o tyle ostatnia musiała zostać poddana rewizji. Wszystko przez niespodziewaną pandemię, która postawiła świat na głowie.

Producent miał twardy orzech do zgryzienia. W tej bezprecedensowej sytuacji niczego nie można było być pewnym. Łańcuchy dostaw często funkcjonowały na słowo honoru, a terminowość produkcji stała pod znakiem zapytania. Co więcej, właśnie w tym roku stylistyka zapoczątkowana przez iPhone X miała ustąpić pola całkowicie nowej formie.

W połowie października wreszcie nadeszła wyczekiwana premiera. Przesunięty cykl wydawniczy tylko podsycił apetyt zagorzałych fanów marki. Czy tym razem udało się sprostać oczekiwaniom?

iPhone 12 / 12 Mini / 12 Pro / 12 Pro Max – nowe rozdanie

Potrzebujesz naprawy w salonie, lub zamówić kuriera?

Chcesz odzyskać pełnię potencjału swojego iPhone’a? Wybierz serwis pogwarancyjny iClinica.

Zapytaj o szczegóły naprawy Zamów darmowego kuriera

Wolisz odwiedzić nas osobiście w jednym z oddziałów stacjonarnych? Czekamy na Ciebie w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Inne naprawy

iPhone 12 / 12 Mini / 12 Pro / 12 Pro Max

Rodzina się powiększa

Apple od lat ma w zwyczaju zaskakiwać swoim niestandardowym podejściem do różnych zagadnień. Jednym z takich obszarów jest liczba wydawanych modeli. Konkurencyjne marki każdego roku produkują różnorodne warianty swoich smartfonów. Każda propozycja ma spełnić oczekiwania nieco innego segmentu odbiorców. Z kolei gigant z Cupertino jeszcze kilka lat temu wydawał zaledwie jedną wersję swojego flagowego modelu.

Ta tendencja stopniowo ulegała zmianie, a w opisywanym roku przeszła kolejną transformację. Obok wersji standardowej, Pro i Pro Max pojawił się jeszcze wariant Mini. Ta decyzja stanowiła kolejny ukłon w stronę osób tęskniących za kompaktowym rozmiarem iPhone’a 5, a także iPhone’a SE z 2016 roku. Mniejsza opcja pod względem technicznym nie ustępuje równoległym wydaniom, a jednocześnie kusi poręczną konstrukcją.

Co nowego oferuje iPhone 12?

Zainicjowanie nowej estetyki to ten moment w cyklu wydawniczym, kiedy odkrycie nowych aspektów nie wymaga dużego zaangażowania. Wszystko widać na pierwszy rzut oka. Zaokrąglone krawędzie zostały zastąpione przez kanciastą bryłę nawiązującą do modeli wydawanych na początku poprzedniej dekady. Ocena nowego designu oczywiście pozostaje bardzo subiektywną kwestią. Niemniej wielu użytkowników obwieściło nadejście najpiękniejszego iPhone’a w historii serii.

Projektanci zdołali odchudzić nieco ramki na wyświetlaczu. Dzięki temu odbiorcy otrzymali do dyspozycji nieco większą przestrzeń roboczą. Producent poświęcił też sporo uwagi na zaprezentowanie modułu odpowiedzialnego za obsługę sieci w standardzie 5G. Dzięki temu klienci mogą już tylko zacierać ręce w oczekiwaniu na sukcesywnie modernizowaną infrastrukturę.

Sercem urządzenia jest procesor A14 Bionic będący naturalną ewolucją swojego poprzednika. W chwili premiery miał to być najwydajniejszy układ dostępny na rynku. Biorąc pod uwagę doskonałą symbiozę podzespołów i oprogramowania, z której słynie Apple, trudno polemizować z tą deklaracją. Wszystkie warianty zostały wyposażone w wyświetlacze klasy OLED. Dwie tańsze wersje dysponują obiektywami szerokokątnym oraz ultra szerokokątnym. Osoby skłonne dopłacić za bardziej zaawansowane modele mogą korzystać też z teleobiektywu i skanera LIDAR.

Niestety ramki na wyświetlaczu i masa urządzenia to nie jedyne elementy zestawu, które zostały poddane kuracji odchudzającej. W pudełku z nowym smartfonem na próżno szukać słuchawek i ładowarki. Klienci będą musieli polegać na akcesoriach z poprzednich wydań albo kupić wybrane dodatki oddzielnie.

Jak zachować sprawność iPhone 12?

Coroczny zakup nowego smartfona stanowi raczej domenę gadżeciarzy. Statystyki wykazują, że większość użytkowników decyduje się na zakup nowego modelu rzadziej. Zazwyczaj muszą minąć przynajmniej dwa lata zanim dotychczasowe urządzenie przestanie spełniać ich oczekiwania. W związku z tym warto zadbać o iPhone’a, aby sprawował się bez zarzutów pomimo upływającego czasu.

Przede wszystkim polecamy zainwestować w akcesoria ochronne. Wszelkie etui i szkła hartowane są jak najbardziej mile widziane. Poza tym warto po prostu korzystać z urządzenia z należytą ostrożnością. Większość uchybień jest wynikiem nieuwagi. Oczywiście jesteśmy świadomi, że nie zawsze można wszystkiego dopilnować. Jeżeli przytrafi Ci się wypadek, który naruszy sprawność smartfona, zgłoś się do naszego serwisu. Kompleksowa naprawa iPhone 12 jest już do Twojej dyspozycji.

Konsultant online