Cennik napraw MacBook Pro

Pierwszy MacBook Pro ujrzał światło dzienne w 2006 roku. Od tamtej pory ten laptop jest nieodłącznym elementem oferty Apple. Został on stworzony z myślą o wymagających użytkownikach, którzy na co dzień wykorzystują bardziej obciążające narzędzia niż przeglądarka internetowa i edytor tekstu. Urządzenia z tej serii są poręczne i kompaktowe, a jednocześnie drzemie w nich potężna moc obliczeniowa.

Cennik napraw MacBook Pro

Potrzebujesz naprawy w salonie, lub zamówić kuriera?

Twój MacBook Pro obniżył loty? Pozwól, że ponownie wykrzesamy z niego pierwotny potencjał. Skorzystaj z darmowej naprawy wysyłkowej.

Zapytaj o szczegóły naprawy Zamów darmowego kuriera

Wolisz odwiedzić nas osobiście w jednym z oddziałów stacjonarnych? Czekamy na Ciebie w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Jakie atuty posiada MacBook Pro?

Pozornie mogłoby się wydawać, że wyposażenie laptopa w bardziej zaawansowane podzespoły będzie wymagało zwiększenia gabarytów całej konstrukcji. W tym przypadku powstał wariant z ekranem o przekątnej 16 cali, ale można wybrać też bardziej kompaktową wersję z 13-calowym wyświetlaczem. Obie linie charakteryzują się niewielką grubością, więc powinny bez trudu zmieścić się w bagażu.

Przez lata dużą przewagę MacBooka Pro nad serią Air był ekran wyższej klasy. Laptopy z bardziej zaawansowanej serii zostały wyposażone w wyświetlacz Retina, który gwarantował wyższą rozdzielczość, większe zagęszczenie pikseli, a także korzystniejsze nasycenie i odwzorowanie kolorów. Nie trzeba było być specjalistą, aby dostrzec różnice. Obraz generowany przez MacBooka Pro był po prostu przyjemniejszy w odbiorze i podczas wielogodzinnej pracy na pewno w mniejszym stopniu obciążał wzrok użytkownika.

Ciekawym dodatkiem jest również Touch Bar umieszczony pomiędzy ekranem a klawiaturą. Jest to pionowy pasek umożliwiający zaprogramowanie rozmaitych funkcjonalności. Dzięki temu uzyskujesz dodatkową przestrzeń do pracy. Niektórzy użytkownicy nigdy nie przekonali się do tego rozwiązania i wręcz twierdzili, że jest ono zbędne. Z drugiej strony można jednak wyróżnić wiele osób, którym trudno było sobie wyobrazić brak Touch Bara.

W jakich zastosowaniach sprawdzi się MacBook Pro?

Dopisek „Pro” umieszczony w nazwie modelu może odstraszać niektórych, ale nie należy się nim zanadto przejmować. Tytułowa seria nie jest przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów w pełnym znaczeniu tego słowa. Laptop z powodzeniem może służyć wszystkim osobom, które mają po prostu wysokie wymagania wobec sprzętu. Będzie doskonałym narzędziem do pracy dla grafików czy montażystów, którzy mają już fach w ręku, ale też dla takich uczących się dopiero profesji.

Laptopy spod szyldu Apple zdecydowanie nie zostały stworzone z myślą o graczach komputerowych. W tym celu znacznie lepiej sprawdzą się urządzenia wyposażone w konkurencyjne systemy operacyjne. Niemniej jeśli w przerwach od pracy lubisz zrelaksować się przy ulubionych grach, MacBook również powinien stanąć na wysokości zadania. W tym przypadku zalecana byłaby właśnie wersja Pro, który dysponuje znacznie potężniejszymi podzespołami. Świetna specyfikacja w połączeniu z wydajnym środowiskiem systemowym bez trudu sprosta wymaganiom najnowszych produkcji.

Jak zadbać o nienaganną kondycję MacBooka Pro?

Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć. Rekomendujemy ekonomiczną pracę z baterią oraz utrzymywanie urządzenia w czystości. Nawet tak prozaiczne czynności mogą wyraźnie wydłużyć życie poszczególnych komponentów. Z drugiej jednak strony nie można liczyć na to, że części nie będą zużywać się wraz z upływem czasu. To naturalna kolej rzeczy i trzeba być na to przygotowanym. Jeśli pojawi się potrzeba naprawy, serwis pogwarancyjny iClinica jest do Twojej dyspozycji.

Na pierwszym froncie znajdują się klawisze, dzięki którym przekazujesz urządzeniu swoje polecenia. Po kilku latach pracy mogą one powoli odmawiać posłuszeństwa. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas wymiana klawiatury MacBook Pro, dzięki której odzyskasz pełną sprawność. Podobny proces może zachodzić w przypadku baterii oraz dysku. Na tej płaszczyźnie również możemy dokonać sprawnej wymiany.

Urządzenia spod szyldu Apple charakteryzują się nieco inną kulturą pracy niż komputery wyposażone w konkurencyjne systemy operacyjne. Nie zmienia to jednak faktu, że podzespoły mogą nagrzewać się podczas wykonywania obciążających czynności. W związku z tym niebagatelną kwestią jest utrzymanie sprawnego mechanizmu odpowiadającego za utrzymanie stabilnej temperatury. Regeneracja układu chłodzenia MacBook Pro to na pewno udana inwestycja. 

MacBook Pro to urządzenie dla wymagających użytkowników, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli na pewnym etapie użytkowania poczujesz, że przydałoby Ci się więcej pamięci, skorzystaj z naszego wsparcia. W naszej ofercie znajduje się rozbudowa pamięci RAM MacBook Pro.

Konsultant online