iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max

Co roku na przełomie lata i jesieni ukazuje się nowa generacja smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. Choć ostatnimi czasy Apple rzadziej uderza w rewolucyjne tony, bez wątpienia każdy premierowy iPhone mniej lub bardziej różni się od swojego poprzednika. W przypadku „czternastek” nowinki pojawiły się głównie na pokładzie edycji Pro. Posiadacze tych modeli mogą cieszyć się nowym procesorem, jaśniejszym wyświetlaczem, a także aparatem o większej rozdzielczości. Istotną zmianą okazało się również usunięcie charakterystycznego „notcha” na górze ekranu. Został on zastąpiony przez tzw. dynamiczną wyspę czyli wycięcie w kształcie pastylki.

iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max

Potrzebujesz naprawy w salonie, lub zamówić kuriera?

Chcesz odzyskać pełnię potencjału swojego iPhone’a? Wybierz serwis pogwarancyjny iClinica.

Zapytaj o szczegóły naprawy Zamów darmowego kuriera

Wolisz odwiedzić nas osobiście w jednym z oddziałów stacjonarnych? Czekamy na Ciebie w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Udoskonalanie podzespołów i dodawanie nowych funkcji zawsze zyskuje najszerszy rozgłos. Warto jednak mieć świadomość, że usprawnienia pojawiają się również w wymiarze konstrukcyjnym. Kolejne odsłony iPhone są wytrzymalsze od swoich poprzedników. Mimo konsekwentnego podnoszenia standardów trwałości, awarie nadal się zdarzają i to wcale nierzadko. Możesz jednak podjąć działania, które pozwolą na utrzymanie albo przywrócenie sprawności Twojego telefonu. Dowiedz się jak należy postępować w obliczu awarii.

Jak ustrzec iPhone 14 przed uszkodzeniem?

Absolutną podstawę profilaktyki stanowi stosowanie akcesoriów ochronnych. Po pierwsze warto zabezpieczyć szybkę dodatkową warstwą szkła hartowanego. Po drugie należy zaopatrzyć się w osłonę chroniącą pozostałą część konstrukcji. Może to być etui, futerał czy też pokrowiec. Każde z tych rozwiązań powinno przyczynić się do zamortyzowania ewentualnego upadku bądź stuknięcia. W rezultacie wyraźnie zmniejszasz ryzyko potłuczenia sprzętu.

Nie do przecenienia jest również korzystania z urządzenia w ekonomiczny i świadomy sposób. Dzięki temu proces zużywania się poszczególnych podzespołów postępuje wolniej. Ważną kwestię w tej materii stanowi ostrożne podłączenia kabla do ładowania. Dzięki temu gniazdo nie powinno zostać uszkodzone. Staraj się też doładowywać baterię zanim jej poziom spadnie poniżej 20%. Poza tym wystrzegaj się używania nieoryginalnych akcesoriów do ładowania. Choć mogą one kusić ceną, w wielu przypadkach bywają niekompatybilne ze standardami Apple. W rezultacie niepotrzebnie narażasz się na wystąpienie awarii.

Korzystną praktykę stanowi również unikanie nadmiernego obciążania podzespołów. Wystarczy korzystać tylko z funkcji i narzędzi, które są potrzebne w danym momencie. Wyłączaj zatem Bluetooth oraz transfer danych, gdy akurat z nich nie korzystasz. Nie należy jednak też popadać w drugą skrajność. Zamykanie regularnie używanych aplikacji okazuje się bardziej szkodliwe niż minimalizowanie ich. Wynika to z tego, że ponowny rozruch pochłania więcej zasobów niż utrzymywanie działania w tle. Słowem, należy używać urządzenia z rozwagą i nie przeciążać go. Dzięki temu sprzęt posłuży Ci zdecydowanie dłużej.

Jakie naprawy iPhone 14 są najczęściej realizowane?

Szybki montowane w „czternastkach” wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Dzięki temu telefon wychodzi bez szwanku z wielu wypadków. Choć zbita szybka iPhone 14 zdarza się rzadziej, zagrożenie nadal występuje. Wystarczy duża siła uderzenia albo stuknięcie konstrukcji w czuły punkt, aby doszło do stłuczenia. Wówczas receptą pozostaje jedynie wymiana szybki iPhone 14.

Podczas gdy wierzchnia warstwa szkła stała się odporniejsza, wyświetlacz pozostał bardzo wrażliwy na kolizje. Nawet jeśli szybka nie uległa pęknięciu, umieszczony pod nią ekran LED mógł zostać uszkodzony. W związku z tym po wypadku warto udać się do serwisu, aby poznać precyzyjną diagnozę. Być może doszło do uszkodzenia matrycy i konieczna okaże się wymiana wyświetlacza iPhone 14. Pozostałe części również pozostają narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dotyczy to zwłaszcza całej obudowy. Jeżeli pojawił się defekt w tym miejscu, zalecana jest wymiana tylnej klapki iPhone 14.

Wszystkie wewnętrzne komponenty ulegają stopniowemu zużyciu. W toku eksploatacji mogą zatem wystąpić problemy techniczne. Starzenie się sprzętu nie jest jednak jedyną przyczyną potencjalnych komplikacji. Trudności mogą wynikać również z innych powodów. Warto zatem zgłosić się do serwisu, gdy tylko dostrzeżesz niepokojące symptomy. Jeżeli diagnoza potwierdzi wystąpienie usterki, technik zabierze się za naprawę. W większości przypadków wysłużone części zostaną usunięte, a na ich miejscu pojawią się nowe. W ten sposób realizowane są następujące usługi:

  • wymiana baterii iPhone 14,
  • wymiana złącza ładowania iPhone 14,
  • wymiana mikrofonu iPhone 14,
  • wymiana głośnika rozmów iPhone 14,
  • wymiana tylnego aparatu iPhone 14.

Jesteśmy w stanie też przeprowadzić czyszczenie po zalaniu iPhone 14, a także wykonać inne naprawy. Jeśli zatem na powyższej liście zabrakło problemu, z którym się borykasz, koniecznie skontaktuj się z nami, a zaoferujemy profesjonalne wsparcie.

Jak przebiega naprawa iPhone 14?

Gdy odbieramy zepsuty sprzęt, pierwszym krokiem jest diagnoza. Wówczas ustalamy przyczynę problemu i oceniamy zakres uszkodzeń. Następnie przystępujemy do zlikwidowania usterki. Każdy zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę, który posługuje się profesjonalnymi narzędziami. W rezultacie możemy zagwarantować chirurgiczną precyzję i maksymalną skuteczność.

Staramy się skracać czas rozłąki klienta z naprawianym sprzętem. Przywrócenie sprawności urządzenia nie zajmie nam więcej niż kilka dni roboczych. Wiele napraw zdołamy wykonać nawet od ręki.

Czy po naprawie iPhone 14 będzie jak nowy?

Całkowicie rozumiemy obawy o długotrwałe skutki serwisowania sprzętu. Możemy jednak zapewnić, że telefon nie straci swoich pierwotnych właściwości. Obraz będzie wyświetlać się jak dawniej, a Face ID i panel dotykowy zachowają swoją funkcjonalność.

W kontekście odporności na wodę warto nieco rozwinąć wątek. Otóż wbrew powszechnym przekonaniom iPhone 14 nie jest urządzeniem wodoodpornym. Proces certyfikacji IP68 bazuje na testach przeprowadzonych w warunkach laboratoryjnych. Można zatem uznać, że sprawdzian jest oderwany od codziennych realiów, w których przecież występuje masa czynników losowych. Musisz też mieć świadomość, że Apple nie uznaje gwarancji w przypadku zalania sprzętu. W takich okolicznościach producent proponuje jedynie odpłatną naprawę.

Jeżeli zatem producent nie bierze odpowiedzialności za szczelność konstrukcji, my również nie możemy złożyć takiej deklaracji. Niemniej ze swojej strony zapewniamy, że zachowamy wszystkie fabryczne zabezpieczenia. Tym samym naprawiony smartfon będzie chroniony tak samo jak nowy egzemplarz.

Jak zapisać się na naprawę iPhone 14?

Możesz skorzystać z naszych usług osobiście albo na odległość. Jeśli preferujesz bezpośredni kontakt, jesteśmy do Twojej dyspozycji w salonach stacjonarnych. Aktualnie posiadamy oddziały w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Zachęcamy do zapisywania się na konkretny termin wizyty. Dzięki temu na pewno nie trafisz na kolejkę, a technik zarezerwuje sobie czas specjalnie dla Ciebie.

Jeśli wolisz załatwić sprawę bez wychodzenia z domu, wybierz naprawę wysyłkową. Na początek poprosimy Cię o wypełnienie formularza na naszej witrynie. W wyznaczonych polach należy podać dane osobowe, kontaktowe i adresowe oraz odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących zepsutego sprzętu. W ustalonym terminie zjawi się u Ciebie kurier, który zabierze urządzenie i zawiezie je do naszego serwisu. Po zlikwidowaniu usterki odeślemy telefon pod adres, który podasz w formularzu. Nie musisz martwić się kosztami doręczenia. Bierzemy je na siebie.

Naprawa iPhone 14 w serwisie iClinica – dlaczego to najlepszy możliwy wybór?

Dajemy urządzeniom drugie życie od 2009 roku. Od tamtej pory wykonaliśmy tysiące napraw. Wielu klientów postanowiło dobrowolnie podziękować nam za profesjonalną pomoc. W efekcie dosłużyliśmy się setek recenzji. Wszystkie opinie możesz zobaczyć w Google oraz na Facebooku. Wystarczy wyszukać dowolny oddział serwisu, aby zapoznać się z ocenami.

Jeden z naszych standardów stanowi wnikliwa kontrola jakości. Urządzenia są testowane po przyjęciu do serwisu, a następnie po przeprowadzeniu operacji. W ten sposób sprawdzamy czy usterka została w pełni zlikwidowana, a sprzęt odzyskał sprawność. Dzięki temu Twoje urządzenie nadaje się do użycia od razu po opuszczeniu serwisu.

Jednym z naszych atutów jest najdłuższa gwarancja na rynku. Każda usługa zostaje objęta kilkumiesięcznym okresem ochronnym.

Konsultant online