Blog
iClinicaPath BlogPath PoradnikiPath Twój telefon nie ładuje, bądź przerywa proces ładowania?

Twój telefon nie ładuje, bądź przerywa proces ładowania?

Każdy użytkownik telefonu komórkowego doskonale zna ten moment, kiedy ruszamy kabelkiem w celu znalezienia odpowiedniej pozycji, w której telefon się ładuje. Jeszcze więcej trudu zajmuje znalezienie spokojnego miejsca wolnego od przypadkowego potrącenia lub zsunięcia się urządzenia. Mimo tak drastycznych symptomów zabrudzenia, jednak nic z tym nie robimy – Jak więc uratować swój telefon?

Zacznij przede wszystkim od sprawdzenia, czy winowajcą nie jest sam kabel. Do naszego serwisu często przyjmujemy telefony, które nie wymagają naszej pomocy 😉 Jeżeli już to sprawdziliśmy, możemy przystąpić do następnych czynności.

Po pierwsze – sprawdź jak mocno kabel ładowania zagłębia się w złączu.

Efektem zabrudzenia wbrew pozorom jest powstający, coraz większy luz kabla w złączu. Złącze to jest relatywnie wąskie i głębokie, a sam kabel powinien praktycznie wejść do samego końca. Jeśli zatem kabel nie wchodzi do końca i jest często wypada/jest luźny, to znaczy, że gniazdo jest zapchane.

Po drugie – wyczyść gniazdo.

Nie zdajemy sobie sprawy ile kurzu, materiału, nitek oddziela się od naszych ubrań lądując w najmniej oczekiwanych zakamarkach – np. w złączu ładowania telefonu.

gniazdo ładowania

Wybierając narzędzie do czyszczenia należy wystrzegać się materiałów metalowych i twardych, ponieważ mogą one uszkodzić styki w gnieździe. Nie bierz także pod uwagę przedmiotów, które mogłyby tam utknąć i zostać, np. włosie od pędzla, czy zwykłej szczoteczki.

W tym celu można zastosować szczoteczkę do zębów, czyszcząc pierw jedną część gniazda ruchami wymiatającymi, a następnie drugą. Jeżeli kabelek dalej nie wchodzi do końca, to prawdopodobnie zalegające fusy są tak zbite, że utworzyły przylegającą warstwę. Można pokusić się o zmianę narzędzia na np. wykałaczkę, lecz pamiętaj – musisz być bardzo delikatny i nie robić nic na siłę. Uszkodzenie styków może skończyć się w serwisie.

Jeżeli Twój telefon kompletnie nie reaguje na ładowanie, przynieś go na diagnozę – spróbujemy pomóc, aby iPhone odżył. Nasz serwis zajmuje się właśnie takimi naprawami jak wymiana złącza ładowania iPhone oferując oryginalne części oraz udzielając własnej 6-cio miesięcznej gwarancji.

Dlaczego iPhone nie ładuje?

Jeśli pomimo czyszczenia gniazda ładowania, telefon nadal się nie ładuje, może okazać się, że uszkodzona jest ładowarka do smartfona. Często składa się ona z dwóch rozłącznych elementów, czyli kabla USB oraz kostki. Warto wiec sprawdzić jeden i drugi. Kabel zazwyczaj niszczy się z powodu nieprawidłowego użytkowania. Każdemu z nas zdarza się korzystać z telefonu podczas ładowania, ale warto być wtedy bardzo ostrożnym, a więc nie wyginać kabla, nie szarpać nim, a także nie rozciągać. Może się to bowiem przyczynić do jego rozerwania lub szybszego zużycia.

Jeśli zaś chodzi o kostkę ładowarki, bardzo łatwo można sprawdzić, czy jest ona winna problemom z ładowaniem. Wystarczy odpiąć od niej kabel i za jego pomocą podłączyć telefon do komputera. Jeśli zacznie się ładować, będzie to oznaczało, że trzeba wymienić kostkę na nową. Jeśli jednak problemy z ładowaniem nie zniknęły, może oznaczać to, że konieczny będzie zakup nowego kabla USB.

Uszkodzony telefon przyczyną problemów z ładowaniem

Problemy z ładowaniem mogą być również związane z uszkodzeniami telefonu, czyli na przykład z zepsutą baterią. W nowych smartfonach baterie niestety szybciej się zużywają. Warto mieć jednak na uwadze, że przyczyną słabej baterii jest często korzystanie ze starej wersji oprogramowania. Jeśli nie aktualizujesz smartfona regularnie, może to powodować powstawanie wielu błędów oraz problemów z ładowaniem. Zatem przed przyniesieniem telefonu do serwisu, najpierw koniecznie zaktualizuj oprogramowanie.

Telefon ładuje się zbyt wolno? Sprawdź, co zrobić

Jeśli zauważysz, że Twój telefon ładuje się wolniej niż kiedyś, po pierwsze szukaj przyczyny w ładowarce. Może się bowiem okazać, że w momencie, gdy oryginalna ładowarka się zepsuła, jej miejsce zastąpiła nieoryginalna ładowarka o mniejszym natężeniu i napięciu elektrycznym. By sprawdzić, czy ma ona takie same czy inne wartości, pobierz na telefon specjalną aplikację Ampere (dostępna zarówno na telefony z Androidem, jak i iOS), która pomoże Ci rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli okaże się, że wartości są mniejsze niż powinny, koniecznie kup oryginalną ładowarkę.

Przyczyną zbyt wolnego ładowania telefonu może być także uszkodzenie gniazda lub modułu ładowania. Taka awaria może powstać podczas zalania lub upadku smartfona. Często wynika także z niewłaściwego podpinania kabla USB. Warto wiec być ostrożnym podczas użytkowania telefonu, ponieważ takie naprawy potrafią być bardzo kosztowne.


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path

Komentarze do wpisu


  1. iclinica-logo-blue

   Dzień dobry,

   może to wyglądać na kilka rzeczy – przede wszystkim błąd oprogramowania lub błąd z pinem komunikacyjnym w baterii.

   Pierwszą rzecz może Pan zrobić we własnym zakresie, a na drugą zapraszamy do serwisu – sprawdzimy kondycję baterii (jaka jest jej maksymalna pojemność, do jakiej wartości fizycznie ładuje) oraz pin.

   Pozdrawiamy!

  1. iclinica-logo-blue

   Wystarczy wyczyścić zgromadzone tam paprochy, ale trzeba uważać, żeby niczego nie uszkodzić.

   W serwisie także wykonujemy taką usługę, ale trochę bardziej zaawansowaną – pełna regeneracja złącza ładowania.

  2. coment

   Tez mam ten problem tylko ja podłączam do gniazdka ładowarkę i ładuje i po kilku sekundach juz nie ? Wie ktos oco z tym chodzi czyściłem wszytko i nic

   1. iclinica-logo-blue

    Dzień dobry,

    problemy z ładowaniem takiego pokroju to najczęściej zabrudzone wejście ładowania. Proszę wykonać prosty test: podłączyć ładowarkę, jeśli wtyczka nie wchodzi całkowicie do końca, to znaczy, że gniazdo jest zabrudzone i nie stykają końcówki ze sobą. Natomiast jeśli wtyczka wchodzi do końca, to możliwe, że wina leży po stronie gniazda ładowania.

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online