Zaznacz stronę

Każdy użytkownik telefonu komórkowego doskonale zna ten moment, kiedy ruszamy kabelkiem w celu znalezienia odpowiedniej pozycji, w której telefon się ładuje. Jeszcze więcej trudu zajmuje znalezienie spokojnego miejsca wolnego od przypadkowego potrącenia lub zsunięcia się urządzenia. Mimo tak drastycznych symptomów zabrudzenia, jednak nic z tym nie robimy – Jak więc uratować swój telefon?

Zacznij przede wszystkim od sprawdzenia, czy winowajcą nie jest sam kabel. Do naszego serwisu często przyjmujemy telefony, które nie wymagają naszej pomocy 😉 Jeżeli już to sprawdziliśmy, możemy przystąpić do następnych czynności.

Po pierwsze – sprawdź jak mocno kabel ładowania zagłębia się w złączu.

Efektem zabrudzenia wbrew pozorom jest powstający, coraz większy luz kabla w złączu. Złącze to jest relatywnie wąskie i głębokie, a sam kabel powinien praktycznie wejść do samego końca. Jeśli zatem kabel nie wchodzi do końca i jest często wypada/jest luźny, to znaczy, że gniazdo jest zapchane.

Po drugie – wyczyść gniazdo.

Nie zdajemy sobie sprawy ile kurzu, materiału, nitek oddziela się od naszych ubrań lądując w najmniej oczekiwanych zakamarkach – np. w złączu ładowania telefonu.

gniazdo ładowania

Wybierając narzędzie do czyszczenia należy wystrzegać się materiałów metalowych i twardych, ponieważ mogą one uszkodzić styki w gnieździe. Nie bierz także pod uwagę przedmiotów, które mogłyby tam utknąć i zostać, np. włosie od pędzla, czy zwykłej szczoteczki.

W tym celu można zastosować szczoteczkę do zębów, czyszcząc pierw jedną część gniazda ruchami wymiatającymi, a następnie drugą. Jeżeli kabelek dalej nie wchodzi do końca, to prawdopodobnie zalegające fusy są tak zbite, że utworzyły przylegającą warstwę. Można pokusić się o zmianę narzędzia na np. wykałaczkę, lecz pamiętaj – musisz być bardzo delikatny i nie robić nic na siłę. Uszkodzenie styków może skończyć się w serwisie.

Jeżeli Twój telefon kompletnie nie reaguje na ładowanie, przynieś go na diagnozę – spróbujemy pomóc, aby iPhone odżył. Nasz serwis zajmuje się właśnie takimi naprawami jak wymiana złącza ładowania oferując oryginalne części oraz udzielając własnej 6-cio miesięcznej gwarancji.