Twój telefon nie ładuje, bądź przerywa proces ładowania?

Poradniki iClinica
wymiana złącza ładowania

Każdy użytkownik telefonu komórkowego doskonale zna ten moment, kiedy ruszamy kabelkiem w celu znalezienia odpowiedniej pozycji, w której telefon się ładuje. Jeszcze więcej trudu zajmuje znalezienie spokojnego miejsca wolnego od przypadkowego potrącenia lub zsunięcia się urządzenia. Mimo tak drastycznych symptomów zabrudzenia, jednak nic z tym nie robimy – Jak więc uratować swój telefon?

Zacznij przede wszystkim od sprawdzenia, czy winowajcą nie jest sam kabel. Do naszego serwisu często przyjmujemy telefony, które nie wymagają naszej pomocy 😉 Jeżeli już to sprawdziliśmy, możemy przystąpić do następnych czynności.

Po pierwsze – sprawdź jak mocno kabel ładowania zagłębia się w złączu.

Efektem zabrudzenia wbrew pozorom jest powstający, coraz większy luz kabla w złączu. Złącze to jest relatywnie wąskie i głębokie, a sam kabel powinien praktycznie wejść do samego końca. Jeśli zatem kabel nie wchodzi do końca i jest często wypada/jest luźny, to znaczy, że gniazdo jest zapchane.

Po drugie – wyczyść gniazdo.

Nie zdajemy sobie sprawy ile kurzu, materiału, nitek oddziela się od naszych ubrań lądując w najmniej oczekiwanych zakamarkach – np. w złączu ładowania telefonu.

gniazdo ładowania

Wybierając narzędzie do czyszczenia należy wystrzegać się materiałów metalowych i twardych, ponieważ mogą one uszkodzić styki w gnieździe. Nie bierz także pod uwagę przedmiotów, które mogłyby tam utknąć i zostać, np. włosie od pędzla, czy zwykłej szczoteczki.

W tym celu można zastosować szczoteczkę do zębów, czyszcząc pierw jedną część gniazda ruchami wymiatającymi, a następnie drugą. Jeżeli kabelek dalej nie wchodzi do końca, to prawdopodobnie zalegające fusy są tak zbite, że utworzyły przylegającą warstwę. Można pokusić się o zmianę narzędzia na np. wykałaczkę, lecz pamiętaj – musisz być bardzo delikatny i nie robić nic na siłę. Uszkodzenie styków może skończyć się w serwisie.

Jeżeli Twój telefon kompletnie nie reaguje na ładowanie, przynieś go na diagnozę – spróbujemy pomóc, aby iPhone odżył. Nasz serwis zajmuje się właśnie takimi naprawami jak wymiana złącza ładowania oferując oryginalne części oraz udzielając własnej 6-cio miesięcznej gwarancji.

 

9 comments on “Twój telefon nie ładuje, bądź przerywa proces ładowania?”

  1. Dzień dobry,

   może to wyglądać na kilka rzeczy – przede wszystkim błąd oprogramowania lub błąd z pinem komunikacyjnym w baterii.

   Pierwszą rzecz może Pan zrobić we własnym zakresie, a na drugą zapraszamy do serwisu – sprawdzimy kondycję baterii (jaka jest jej maksymalna pojemność, do jakiej wartości fizycznie ładuje) oraz pin.

   Pozdrawiamy!

  1. Wystarczy wyczyścić zgromadzone tam paprochy, ale trzeba uważać, żeby niczego nie uszkodzić.

   W serwisie także wykonujemy taką usługę, ale trochę bardziej zaawansowaną – pełna regeneracja złącza ładowania.

  2. Tez mam ten problem tylko ja podłączam do gniazdka ładowarkę i ładuje i po kilku sekundach juz nie ? Wie ktos oco z tym chodzi czyściłem wszytko i nic

   1. Dzień dobry,

    problemy z ładowaniem takiego pokroju to najczęściej zabrudzone wejście ładowania. Proszę wykonać prosty test: podłączyć ładowarkę, jeśli wtyczka nie wchodzi całkowicie do końca, to znaczy, że gniazdo jest zabrudzone i nie stykają końcówki ze sobą. Natomiast jeśli wtyczka wchodzi do końca, to możliwe, że wina leży po stronie gniazda ładowania.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online