Co zrobić, gdy nasz iPhone się zawiesi?

iPhone,Poradniki iClinica
iphone wolno chodzi

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

W czasach kiedy urządzenia są niemal nierozbieralne i nie można ich wyłączyć przez wyciągnięcie baterii, co mamy począć, gdy naszemu iPhonowi odechciało się współpracy? Znamy kilka sposobów na uratowanie sytuacji.

 

„Zabicie” aplikacji uruchomionych w tle

iPhone ma wspaniale dopracowany system usypiania aplikacji, lecz zdarzają się takie sytuacje, że telefon może sobie z nimi nie poradzić – przynajmniej moje dziecko potrafi mi to czasem udowodnić 😉

Rozwiązanie: Przytrzymaj przez około 6 sekund przycisk HOME i poczekaj, aż wszystkie aplikacje znikną.

 

Miękki reset / Soft Reset

Często użytkownicy skarżą się na spowalnianie działania systemu i operacji wykonywanych na urządzeniu pomimo wyłączonych wszystkich aplikacji. Usterka może być spowodowana pozostałościami operacji, które „zapychają” pamięć podręczną. Najlepszym sposobem na uwolnienie tych zasobów jest wykonanie miękkiego resetu. To nic innego jak wyłączenie i włączenie telefonu, a sama procedura jest bardzo prosta.

Rozwiązanie: Aby wyłączyć telefon czy tablet przytrzymajmy przycisk Usypiania/ budzenia, aż pojawi się suwak, przeciągnijmy go aby wyłączyć. Po całkowitym wyłączeniu, przytrzymajmy ponownie przycisk Usypiania/ budzenia i włączmy urządzenie. Teraz wszystko powinno działać znacznie szybciej. 

Wielu z nas zastanawia się nad tym kiedy jest już za późno, a nasze jabłuszko przestaje całkowicie reagować na jakiekolwiek polecenia.

 

Hard Reset

Jeśli powyższe metody nie skutkują, rozwiązaniem takiej sytuacji może być wykonanie tzw. twardego resetu. Nie należy nadużywać tej metody i wykorzystać ją tylko w sytuacjach awaryjnych.

Rozwiązanie: Ta operacja w zależności od urządzenia jakie posiadamy wymaga wciśnięcia i przytrzymania maksymalnie dwóch przycisków.

Gdy iPhone X zawiesza się: naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść, następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i także szybko go puść, potem należy wcisnąć włącznik i trzymać do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Gdy iPhone 8/iPhone 8 Plus zawiesza się: naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść, następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i także szybko go puść, w tym momencie wciskamy i chwilę przytrzymujemy przycisk Power, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Gdy iPhone 7/iPhone 7 Plus zawiesza się: naciśnij przycisk Usypianie/Budzenie oraz przycisk zmniejszania głośności i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zobaczysz logo firmy Apple.

W przypadku starszych modeli począwszy od iPhone 4S: naciśnij przyciski Usypianie/Budzenie oraz Początek i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zostanie wyświetlone logo firmy Apple.

Co zrobić żeby iPhone się nie zacinał?

Wszystkie z wyżej wymienionych działań to akcje, które stosujemy już w momencie, gdy nasz iPhone zacina się. Ale warto pomyśleć o cyklicznej profilaktyce, by zniwelować ryzyko sytuacji, gdy nasz iPhone zawiesza się.

Na pewno warto zacząć od przeglądu aplikacji, które posiadamy. Z pewnością z części z nich w ogóle nie korzystamy, a te zabierają cenne miejsce z naszego iPhone’a. Cykliczny, cotygodniowy restart urządzenia także dobrze zrobi naszemu smartfonowi. Te czynności wydają się błahe, ale są w stanie poprawić sprawność naszego iPhone’a.

 

Podsumowanie

Brak płynności w działaniu, czy częste zawieszenia się urządzenia, to nie wyrok dla telefonu. Wystarczy wykonać powyższe działania, aby skutecznie zwiększyć wydajność. Mało tego, jak już wspomnieliśmy wyżej, możemy skutecznie takim sytuacjom zapobiegać – co najmniej raz w tygodniu powinno się przeprowadzić miękki reset.

Jeśli natomiast urządzenie nie reaguje, bądź ma kłopoty z uruchomieniem się, przynieś sprzęt do naszego serwisu – spróbujemy mu pomóc!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

13 comments on “Co zrobić, gdy nasz iPhone się zawiesi?”

  1. Iphone 7, możliwość lekkiego zalania bądź upadku, w menu wszystko działa płynnie, po wejściu w aplikacje zajmuje to za dużo czasu żeby ja uruchomić i każda z nich się zacina. Co mogę zrobic ?

  1. Mam iphone8plus po odblokowaniu w cudo zainstalowana miała być apka i się zawiesił jest same jabłko nie przechodzi dalej hart reset nie pomaga

 1. Mój iphon ma spóźniona reakcje, Np do otwarciu wiadomosci i odpowiadaniu na nia, literki pojawiają sie dopiero ja jakis paru sekundach, do tego sygnał dostania wiadomosci czasme jest zniekształcony i takjakby podwójny:/
  Dodam ze tel ma kondycje baterii info „serwis” a po otwarciu wyświetla sie maksymalna możliwość naładowania to 79%

  1. Dzień dobry,

   najlepiej przyjść do serwisu i sprawdzić rzeczywiście bateryjkę. Co do problemu z wiadomościami, sygnałem wszystko wskazuje bardziej na błąd z oprogramowaniem – także możemy sprawdzić na miejscu 😉

   Pozdrawiamy,
   Zespół iClinica

  1. Proszę spróbować “hard reset” urządzenia, jeśli problem będzie w dalszym ciagu występował to zapraszamy do jednego z naszych serwisów.

   Pozdrawiamy,
   Zespół iClinica

 2. Podczas użytkowania mój telefon się zacina muszę go zgasić i jeszcze raz ale jest to samo i muszę tak cały czas nie wiem co się dzieje (iPhone 6)

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konsultant online