Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Co zrobić, gdy nasz iPhone się zawiesi?

Co zrobić, gdy nasz iPhone się zawiesi?

Pamiętasz jeszcze te czasy, gdy można było w dowolnym momencie otworzyć smartfona i wyłączyć go poprzez wyciągnięcie baterii? Takie rozwiązania to już melodia przeszłości. Obecnie dostęp do wnętrza urządzeń mobilnych jest zabezpieczony niczym Strefa 51.

Choć zmieniły się standardy, nadal dochodzi do sytuacji, gdy iPhone zacina się. Wcale nie musisz wtedy czekać z założonymi rękami. Istnieje kilka sztuczek, dzięki którym zacinający się iPhone może odzyskać siły witalne. Dowiedz się jak wybrnąć z takiej sytuacji.

„Zabicie” aplikacji uruchomionych w tle w iPhone

Na ogół wypowiadamy się o środowisku iOS w superlatywach. Wszak to doskonale zaprojektowany system, który dysponuje niezwykle wydajnym mechanizmem usypiania aplikacji. Niemniej zdarzają się sytuacje, gdy liczba procesów do przetworzenia jest zbyt duża, więc iPhone zacina się.

Najprostsze rozwiązanie sprowadza się do wyłączenia wielu aplikacji działających w tle. Ścieżka postępowania zależy tutaj od posiadanej wersji smartfona. Gdy iPhone 7 zacina się przytrzymaj przez około 6 sekund przycisk „Home” i poczekaj aż wszystkie aplikacje znikną. Podobny ruch możesz wykonać na innych modelach posiadających ramki.

Nowsze wydania nie zostały wyposażone już w kultowy przycisk „Home”. W związku z tym wykorzystanie powyższej metody jest niemożliwe. Spróbuj przeciągnąć palec z dolnej części wyświetlacza do jego środka. W ten sposób powinna wyświetlić się lista aplikacji, z której pozbędziesz się nadmiaru procesów. Może jednak okazać się, że zacinający się iPhone uniemożliwi wykonanie tej operacji. Wówczas polecamy przejść od razu do kolejnego punktu.

Soft Reset gdy telefon z iOS się zacina

Wielu użytkowników wspomina, że czasem iPhone zawiesza się, nawet jeśli wszystkie aplikacje zostały wyłączone. Usterka może być wywoływana przez pozostałości po operacjach, które „zapychają” pamięć podręczną. Najlepszym sposobem na uwolnienie tych zasobów jest wykonanie miękkiego resetu. Polega to na zwyczajnym wyłączeniu i włączeniu smartfona. Sama procedura jest bardzo prosta.

W celu wyłączenia telefonu bądź tabletu przytrzymaj przycisk usypiania/budzenia do momentu, gdy pojawi się suwak pozwalający na zamknięcie. Po wybraniu tej opcji naciśnij ponownie ten sam przycisk i nie puszczaj przez kilka sekund. Smartfon uruchomi się ponownie i powinien sprawować się o wiele lepiej.

Czasem dochodzi jednak do sytuacji krytycznych, w których iPhone zawiesza się całkowicie i nie reaguje na jakiekolwiek polecenia. Wówczas należy wytoczyć najcięższą artylerię.

Jak wykonać Hard Reset gdy iPhone się zawiesza?

Jeśli powyższe metody nie przynoszą rezultatów, ostatecznym rozwiązaniem bywa wykonanie tzw. twardego resetu. Nie należy nadużywać tej metody i wykorzystać ją wyłączenia w sytuacjach awaryjnych, gdy zawiodły wszelkie inne środki zaradcze.

Wykonanie wspomnianej operacji wymaga wciśnięcia i przytrzymania maksymalnie dwóch przycisków. Przebieg operacji jest też uzależniony od posiadanego wersji smartfona. Postępuj według poniższych instrukcji.

Naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go zwolnij. Następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i ponownie szybko go puść. Później należy wcisnąć włącznik i trzymać do momentu aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść. Następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i ponownie szybko go puść. W tym momencie wciśnij przycisk „Power” i przytrzymuj go aż na wyświetlaczu zobaczysz logo Apple.

Naciśnij przycisk Usypianie/Budzenie oraz jednocześnie przycisk zmniejszania głośności. Przytrzymaj je wciśnięte przez co najmniej 10 sekund do momentu, gdy zobaczysz logo firmy Apple.

 • Starsze modele iPhone’a

Naciśnij przyciski Usypianie/Budzenie oraz „Home” i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund. Po chwili powinno wyświetlić się logo Apple.

Co zrobić, żeby iPhone się nie zacinał?

Wszystkie powyższe działania pozwalają na przywrócenie sprawności po wystąpieniu problemu. Parafrazując znane przysłowie, znacznie korzystniej być mądrym przed szkodą. Sumienne wykonywanie profilaktycznych działań pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Na pewno warto zacząć od przeglądu aplikacji, które posiadasz. Bez wątpienia znajdą się wśród nich takie, które od dawna pozostają zapomniane. Pamiętaj, że każda z nich pobiera bezcenne zasoby. Cotygodniowy restart również przyczyni się do utrzymania dobrej kondycji smartfona. Wspomniane czynności wydają się błahe, ale zdecydowanie warto o nich pamiętać. Wszak nie wymagają one dużego zaangażowania, a mogą znacząco wydłużyć cykl życia Twojego smartfona.

Podsumowanie

Zaburzenia płynności działania systemu oraz zacinający się iPhone to jeszcze nie wyrok. Wystarczy trzymać się powyższych instrukcji, aby skutecznie zwiększyć wydajność. Co więcej, niezbyt absorbująca, acz systematyczna profilaktyka uchroni Cię przed rozczarowaniami. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zachęcamy do wykonania miękkiego resetu raz w tygodniu.

Jeżeli wszystkie powyższe działania nie przynoszą zamierzonych rezultatów, prawdopodobnie nie obejdzie się bez interwencji specjalistów. Oferujemy naprawę wysyłkową, dzięki której sprawnie przywrócisz Twojego iPhone’a do życia. Możesz też zgłosić się z „pacjentem” do jednego z naszych punktów stacjonarnych. Zapewniamy sprawną obsługę i przystępne ceny.


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej? Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

   Iphone 7, możliwość lekkiego zalania bądź upadku, w menu wszystko działa płynnie, po wejściu w aplikacje zajmuje to za dużo czasu żeby ja uruchomić i każda z nich się zacina. Co mogę zrobic ?

  1. coment

   Mam iphone8plus po odblokowaniu w cudo zainstalowana miała być apka i się zawiesił jest same jabłko nie przechodzi dalej hart reset nie pomaga

 1. coment

  Mój iphon ma spóźniona reakcje, Np do otwarciu wiadomosci i odpowiadaniu na nia, literki pojawiają sie dopiero ja jakis paru sekundach, do tego sygnał dostania wiadomosci czasme jest zniekształcony i takjakby podwójny:/
  Dodam ze tel ma kondycje baterii info „serwis” a po otwarciu wyświetla sie maksymalna możliwość naładowania to 79%

  1. iclinica-logo-blue

   Dzień dobry,

   najlepiej przyjść do serwisu i sprawdzić rzeczywiście bateryjkę. Co do problemu z wiadomościami, sygnałem wszystko wskazuje bardziej na błąd z oprogramowaniem – także możemy sprawdzić na miejscu 😉

   Pozdrawiamy,
   Zespół iClinica

  1. iclinica-logo-blue

   Proszę spróbować “hard reset” urządzenia, jeśli problem będzie w dalszym ciagu występował to zapraszamy do jednego z naszych serwisów.

   Pozdrawiamy,
   Zespół iClinica

 2. coment

  Podczas użytkowania mój telefon się zacina muszę go zgasić i jeszcze raz ale jest to samo i muszę tak cały czas nie wiem co się dzieje (iPhone 6)

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online