Naprawa czujnika zbliżeniowego iPhone

Smartfony produkowane przez Apple charakteryzują się zaawansowaną konstrukcją. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się wiele mechanizmów, na które możesz nie zwracać szczególnej uwagi podczas codziennego użytkowania. Każdy z tych drobnych detali wpływa jednak na komfort użytkowania i uwydatnia kunszt inżynierów z Cupertino.

Jednym z takich pobocznych rozwiązań jest czujnik zbliżeniowy, który zdaje się doskonale rozumieć intencje właściciela. Zadaniem tego modułu jest zarządzanie aktywnością ekranu w odpowiedzi na gesty wykonywane przez użytkownika. W praktyce oznacza to, że wyświetlacz zostanie wygaszony po rozpoczęciu rozmowy telefonicznej. Z kolei po zakończeniu połączenia ekran ponownie się podświetli.

Niestety w tej materii również zdarzają się awarie. O uszkodzeniu może świadczyć brak odpowiedzi ekranu na podejmowane przez Ciebie działania. Z drugiej strony wyświetlacz czasem staje się też nadwrażliwy i zaczyna reagować bez wyraźnej przyczyny. Do przywrócenia pełnej sprawności sprzętu konieczna jest naprawa czujnika zbliżeniowego iPhone.

iPhoneXS_wymiana_aparat_przod

iPhone czujnik zbliżeniowy – co to?

Czujnik zbliżeniowy w iPhonie odpowiada za tymczasowe wyłączenie ekranu, gdy telefon jest przyłożony do ucha podczas rozmowy telefonicznej. Zapobiega on niezamierzonym dotknięciom ekranu policzkiem, które mogłyby doprowadzić do zakończenia rozmowy czy wykonania innych, niechcianych czynności. Co więcej, funkcja czujnika zbliżeniowego pozwala na oszczędność zużycia energii.

 

Nie działa czujnik zbliżeniowy w iPhone – co robić?

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na naprawę czujnika zbliżeniowego w iPhone:

– uruchom ponownie iPhone’a,

– dokładnie wyczyść ekran (przetrzyj go ściereczką czyszczącą do ekranów),

– zaktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji iOS,

– przywróć ustawienia fabryczne w telefonie.

 

Jeśli żadna z tych wskazówek nie pomoże, najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana czujnika zbliżeniowego w iPhonie. Zapraszamy do naszego serwisu iPhone, gdzie zajmujemy się naprawą wszelkiego rodzaju usterek urządzeń marki Apple, a także wymianą poszczególnych komponentów. Poza naprawą czujnika zbliżeniowego w iPhonie, przeprowadzamy także wymianę głośnika iPhone’a, naprawę tylnej kamery czy naprawę wibracji iPhone’a. Zapraszamy!

 

Czy wymiana czujnika zbliżeniowego iPhone się opłaca?

Jak najbardziej! Zarówno wymiana, jak i naprawa czujnika zbliżeniowego w iPhonie nie jest droga, a zdecydowanie poprawi komfort korzystania z telefonu. Co ważne, po wymianie otrzymujesz od nas 6 miesięcy gwarancji. Gdyby czujnik ponownie przestał działać, przynieś telefon do nas, a my zajmiemy się nim na nasz koszt!

Dowiedz się, ile kosztuje naprawa czujnika zbliżeniowego w iPhonie – zajrzyj do naszego cennika serwisu Apple.

Dlaczego warto zastanowić się nad wymianą czujnika zbliżeniowego iPhone?

Przede wszystkim problem z czujnikiem zbliżeniowym iPhone obniża komfort użytkowania. Urządzenie przestaje odczytywać Twoje zamiary i czasem zachowuje się całkowicie wbrew oczekiwaniom. Bez wątpienia w długofalowej perspektywie takie komplikacje stają się uciążliwe. Ponadto problemy z czujnikiem zbliżeniowym iPhone mogą sprawić, że podczas rozmowy telefonicznej połączenie zostanie przypadkowo przerwane. Warto wystrzegać się takich sytuacji.

Poza tym można stwierdzić, że czujnik zbliżeniowy w dużej mierze działa w symbiozie z akumulatorem. Ekran zostaje aktywowany tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Następnie ulega on wygaszeniu w stanie spoczynku. To natomiast zwiększa efektywność mechanizmu odpowiadającego za oszczędzanie baterii. Jeśli nie działa czujnik zbliżeniowy iPhone, również poziom energii zaczyna uciekać w szybszym tempie.

icon

Oryginalne części

Każdy element Twojego urządzenia wyraża ideały przyświecające marce Apple. Likwidujemy usterki, ale nie zmieniamy tożsamości. Podobnie jak Ty cenimy sobie nienaganną jakość wykonania, dlatego korzystamy z oryginalnych części. Trzymamy się z dala od tanich zamienników, a komponenty wykorzystywane do naprawy zawsze spełniają najwyższe standardy.
icon

Najdłuższa gwarancja na rynku

Nigdzie indziej nie uświadczysz tak długiej ochrony gwarancyjnej jak u nas. Twój sprzęt dostanie u nas drugie życie i będzie Tobie służyć jeszcze przez długi czas. Jesteśmy tego pewni. Biegle korzystamy z posiadanej wiedzy i umiejętności, dlatego bierzemy pełną odpowiedzialność za każdą wykonaną naprawę.
icon

Darmowy kurier z ubezpieczeniem.

Przy korzystaniu z naszych usług nie musisz obawiać się niespodzianek w postaci ukrytych kosztów. Cena naprawy to jedyna opłata jaką pobieramy. Zapewniamy darmową przesyłkę kurierską oraz pokrywamy koszt ubezpieczenia Twojego urządzenia. Dzięki temu sprzęt wróci do Ciebie sprawnie i w nienagannej formie.
icon

Wiele punktów zdawania i odbioru

Twój komfort zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Bydgoszczy. Ponadto możesz skorzystać z wygodnej naprawy wysyłkowej. Wybierz najdogodniejszą dla siebie formę.
icon

Nie ingerujemy w dane Klientów

Wraz z zepsutym sprzętem powierzasz nam swoje zaufanie. To dla nas bezcenne. Gwarantujemy, że uszkodzone komponenty stanowią jedyny obszar, który poddamy metamorfozie. Dane zgromadzone w pamięci urządzenia są całkowicie bezpieczne na każdym etapie naprawy. Z całą pewnością wrócą do Ciebie w niezmienionej formie.
icon

Darmowa diagnoza przy naprawie,,

Każda naprawa zaczyna się od sumiennych oględzin. Najpierw poznajemy Twoje oczekiwania i sprawdzamy źródło problemu. Na tym etapie nie zapłacisz ani grosza. Później zakasamy rękawy i zabieramy się do pracy.

Ile kosztuje naprawa czujnika zbliżeniowego iPhone?

Jasno i ciemno ponownie w naturalnym rytmie. Skorzystaj z pomocy specjalistów, aby sprowadzić swojego smartfona na właściwe tory.

Wymiana czujnika zbliżeniowego iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max

Jak zapisać się na naprawę czujnika zbliżeniowego w iPhone?

Zaczekaj na darmowego kuriera, lub umów wizytę i wpadnij do nas do serwisu osobiście.

image

Zamów darmowego kuriera

Jeśli jednak nie masz akurat po drodze do wymienionych miast, skorzystaj z wysyłkowej naprawy czujnika zbliżeniowego w iPhone. W tym celu należy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej. W umówionym terminie zgłosi się do Ciebie kurier, który zabierze zepsute urządzenie. Po zakończeniu naprawy odeślemy sprzęt z powrotem pod wyznaczony adres. Nasza firma pokrywa koszty doręczenia przesyłki.

Zamów darmowego kuriera

Odwiedź nas w serwisie osobiście

Z naszych usług możesz skorzystać składając wizytę w jednym z serwisów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w:

Umów wizytę online
image

Uszkodzony czujnik zbliżeniowy iPhone - jak rozwiązujemy problem?

I
II

Podobnie jak w przypadku innych napraw, najpierw sprawdzamy sprawność urządzenia i docieramy do źródła występujących komplikacji. Następnie przeprowadzamy czynności mające na celu przywrócenie nienagannego stanu technicznego sprzętu. W tym celu posługujemy się nowoczesnymi narzędziami, które gwarantują chirurgiczną precyzję przy operowaniu drobnymi elementami konstrukcji. Za przeprowadzenie zabiegu naprawy lub wymiany czujnika zbliżeniowego iPhone odpowiedzialny jest wykwalifikowany specjalista należący do naszego zespołu.

Świadectwem najwyższej jakości usług świadczonych przez serwis pogwarancyjny iClinica są setki pozytywnych recenzji wystawionych przez naszych klientów. Nasza firma funkcjonuje od 2009 roku. Od tamtej pory udało nam się pomyślnie zrealizować tysiące napraw, w tym naprawy czujnika zbliżeniowego w iPhonie.

Konsultant online