Wymiana mikrofonu iPhone

W przypadku problemów z rejestrowaniem dźwięku możesz mieć trudność z samodzielnym postawieniem diagnozy. Wszystko ze względu na to, że każdy iPhone posiada kilka mikrofonów rozmieszczonych w różnych miejscach konstrukcji. W efekcie komplikacje nie muszą od razu obejmować wszystkich narzędzi i aplikacji wykorzystujących nagrywanie dźwięku.

Przyczyną awarii mikrofonu często bywają zanieczyszczenia, które przedostają się do wnętrza urządzenia i zakłócają pracę poszczególnych komponentów. Sprawcą zamieszania może okazać się kurz albo rozmaite płyny. Mikrofon czasem też odmawia posłuszeństwa w wyniku zużycia. W końcu jest on poddawany regularnej eksploatacji, podobnie jak inne podzespoły. W każdym przypadku do przywrócenia pełnej sprawności urządzenia niezbędna jest naprawa lub wymiana mikrofonu iPhone.

iPhoneXS_wymiana_mikrofonu

Zepsuty mikrofon w iPhone – co robić?

Jeśli mikrofon iPhone’a odmówił posłuszeństwa, przede wszystkim spróbuj go dokładnie wyczyścić. W tym celu zdejmij z telefonu obudowę lub etui, które mogą utrudniać dostęp do głośnika. Następnie bardzo ostrożnie usuń wszelkie zanieczyszczenia z otworów głośnika przy pomocy pędzelka, chusteczki lub cienkiej igły. Jeśli to nie pomoże, udaj się do serwisu Apple, ponieważ może to oznaczać poważniejszy problem, który będzie wymagał wymiany mikrofonu iPhone’a. Ponadto podczas wstępnej diagnozy specjaliści sprawdzają, czy nie doszło do innych uszkodzeń telefonu ze względu na to, że niekiedy przy takich usterkach okazuje się, że konieczna jest także wymiana głośnika rozmów iPhone’a.

 

Dlaczego nie działa mikrofon w iPhone?

Mikrofon iPhone nie działa, a przyczyn może być wiele. Mikrofony Apple bardzo często przestają działać po tym, jak telefon wpadnie do wody lub spadnie z wysokości lub uderzy w inny przedmiot. Awaria mikrofonu może być także spowodowana uszkodzeniem któregoś z podzespołów w telefonie. Trudno jest więc samodzielnie ocenić, co spowodowało taki stan rzeczy, dlatego w przypadku, gdy mikrofon iPhone’a nie działa, warto jak najszybciej udać się do serwisu Apple.

 

Czy naprawa mikrofonu iPhone jest możliwa?

Podobnie jak w przypadku naprawy przycisku wyciszenia iPhone’a, jak również naprawy przycisku głośności iPhone’a, naprawa mikrofonu iPhone’a także jest jak najbardziej możliwa, jeśli tylko pozwala na to jego stan techniczny. W przeciwnym razie dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie wymiana mikrofonu iPhone’a na nowy. Dzięki temu zyskasz zupełnie nowy mikrofon, który będzie działał bez zastrzeżeń. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest koszt wymiany mikrofonu iPhone’a, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym cennikiem naprawy iPhone’a.

Dlaczego wymiana mikrofonu iPhone stanowi dobrą decyzję?

Wraz z rozwojem technologii mobilnej mikrofon w telefonie z pewnością stopniowo traci swoje pierwotne zastosowanie. Coraz więcej użytkowników woli wymieniać wiadomości tekstowe bądź graficzne zamiast decydować się na klasyczną rozmowę telefoniczną. W takiej sytuacji mogłoby się wydawać, że wystarczy przymknąć oko na awarię i obejść się bez modułu odpowiedzialnego za rejestrowanie dźwięku.

Mikrofon do iPhone nie jest jednak wykorzystywany wyłącznie do połączeń telefonicznych. Lista jego zastosowań znacząco wykracza poza ten obszar. Rejestrowanie dźwięku jest kluczowe do działania wielu aplikacji. Okaże się on niezbędny, gdy zechcesz wysłać wiadomość głosową na Messengerze bądź Instagramie. Ponadto nagrywanie dźwięku umożliwia sprawdzenie tytułu piosenki, która właśnie wpadła Ci w ucho. Motywy przemawiające za naprawą można długo mnożyć. Wszystkie powody prowadzą jednak do prostej konkluzji. Bez wątpienia warto zadbać o pełną sprawność techniczną, aby smartfon zawsze był w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.

icon

Oryginalne części

Każdy element Twojego urządzenia wyraża ideały przyświecające marce Apple. Likwidujemy usterki, ale nie zmieniamy tożsamości. Podobnie jak Ty cenimy sobie nienaganną jakość wykonania, dlatego korzystamy z oryginalnych części. Trzymamy się z dala od tanich zamienników, a komponenty wykorzystywane do naprawy zawsze spełniają najwyższe standardy.
icon

Najdłuższa gwarancja na rynku

Nigdzie indziej nie uświadczysz tak długiej ochrony gwarancyjnej jak u nas. Twój sprzęt dostanie u nas drugie życie i będzie Tobie służyć jeszcze przez długi czas. Jesteśmy tego pewni. Biegle korzystamy z posiadanej wiedzy i umiejętności, dlatego bierzemy pełną odpowiedzialność za każdą wykonaną naprawę.
icon

Darmowy kurier z ubezpieczeniem.

Przy korzystaniu z naszych usług nie musisz obawiać się niespodzianek w postaci ukrytych kosztów. Cena naprawy to jedyna opłata jaką pobieramy. Zapewniamy darmową przesyłkę kurierską oraz pokrywamy koszt ubezpieczenia Twojego urządzenia. Dzięki temu sprzęt wróci do Ciebie sprawnie i w nienagannej formie.
icon

Wiele punktów zdawania i odbioru

Twój komfort zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Bydgoszczy. Ponadto możesz skorzystać z wygodnej naprawy wysyłkowej. Wybierz najdogodniejszą dla siebie formę.
icon

Nie ingerujemy w dane Klientów

Wraz z zepsutym sprzętem powierzasz nam swoje zaufanie. To dla nas bezcenne. Gwarantujemy, że uszkodzone komponenty stanowią jedyny obszar, który poddamy metamorfozie. Dane zgromadzone w pamięci urządzenia są całkowicie bezpieczne na każdym etapie naprawy. Z całą pewnością wrócą do Ciebie w niezmienionej formie.
icon

Darmowa diagnoza przy naprawie,,

Każda naprawa zaczyna się od sumiennych oględzin. Najpierw poznajemy Twoje oczekiwania i sprawdzamy źródło problemu. Na tym etapie nie zapłacisz ani grosza. Później zakasamy rękawy i zabieramy się do pracy.

Ile kosztuje wymiana mikrofonu iPhone - cena

Rozmowy telefoniczne, wiadomości głosowe i aplikacje rejestrujące dźwięk. To wszystko odzyskasz za sprawą naprawy mikrofonu.

Wymiana mikrofonu iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max

Jak zamówić wymianę mikrofonu iPhone?

Nic prostszego, zarezerwuj wizyte w serwisie, lub poczekaj na darmowego kuriera.

image

Zamów darmowego kuriera

Najbardziej komfortowym sposobem na skorzystanie z naszych usług jest wysyłkowa naprawa mikrofonu w iPhone. Dzięki tej możliwości nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i wypełnić formularz. Następnie kurier odbierze od Ciebie zepsute urządzenie, które zostanie dostarczone do naszego serwisu. Po przeprowadzeniu wszystkich działań związanych z naprawą nadamy przesyłkę zwrotną. Wszystkie koszty doręczenia zostaną pokryte przez naszą firmę.

Zamów darmowego kuriera

Odwiedź nas w serwisie osobiście

Poza tym możesz przynieść swojego smartfona do jednego z naszych oddziałów stacjonarnych. Serwisy pogwarancyjne iClinica usytuowane są w

Szczegółowe dane adresowe możesz sprawdzić w zakładce „Lokalizacje” na naszej stronie internetowej.

Umów wizytę online
image

W jaki sposób przeprowadzana jest naprawa mikrofonu iPhone?

I
II

Po przyjęciu smartfona przejawiającego objawy awarii mikrofonu musimy sprawdzić, które moduły uległy defektowi. Na tej podstawie oceniamy skalę uszkodzeń, przedstawiamy diagnozę oraz dobieramy najskuteczniejszą metodę naprawy. Przy każdym zabiegu obecny jest wykwalifikowany ekspert, który posługuje się profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu wymiana mikrofonu iPhone odbywa się z chirurgiczną precyzją.

Warto również zaznaczyć, że w trakcie naprawy mikrofonu w iPhone wykorzystujemy oryginalne części przeznaczone do sprzętu marki Apple. Ponadto każda usługa zostaje przez nas objęta 7-miesięcznym okresem gwarancji.

Konsultant online