Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody? Czyszczenie po zalaniu

Poradniki iClinica

Smartfony ze stajni Apple, podobnie jak konkurencyjne urządzenia, raczej nie przepadają za kąpielami. Wprawdzie kilka kropli deszczu nie uszkodzi komponentów, ale czasem na wakacjach wystarczy chwila nieuwagi, aby iPhone wpadł do wody w morzu bądź jeziorze. Do wypadków często dochodzi też w bardziej prozaicznych okolicznościach. Wszak często klienci pytają nas, co zrobić, kiedy telefon wpadł do muszli. Finał takiego wypadku może być niezbyt przyjemny.

Obecnie wodoodporne urządzenia uchodzą za standard na rynku rozwiązań mobilnych. Dzięki specjalnej konstrukcji smartfony dzielniej znoszą kontakt z wodą i mogą wyjść bez szwanku z takiej sytuacji. Niestety z naszych doświadczeń wynika, że nawet certyfikat wodoodporności nie daje Ci stuprocentowej pewności. Wszak Apple z jednej strony deklaruje ochronę przed wodą i kurzem, a jednocześnie nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki w takich okolicznościach. To wymowny gest, który powinien jednak skłaniać do zachowania ostrożności.

Należy też pamiętać, że nie wszyscy korzystają z najnowszych smartfonów. Niektórzy posiadają starsze odsłony, które nie były wyposażone w zabezpieczenia przed wodą. Zalany iPhone 6 zareaguje nieco inaczej niż zalany iPhone X.

Gdy zalejesz iPhone’a nie panikuj i działaj szybko!

Na początku należy zaznaczyć, że zalany iPhone mógł ulec uszkodzeniu podzespołów. Niemniej sprawne działanie umożliwia znaczące ograniczenie nieprzyjemnych konsekwencji. Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody?

Przede wszystkim należy jak najszybciej wyciągnąć smartfona z wody. Im więcej czasu będzie wystawiony na działanie wilgoci, tym mniejsza jest szansa, że akcja ratunkowa się powiedzie. Z każdą sekundą woda zaczyna przedostawać się do coraz głębszych partii telefonu. Bez dwóch zdań kluczowe podzespoły nie są najlepiej przygotowane na takie spotkanie.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić tuż po wyłowieniu smartfona jest potrząsanie nim. Dzięki temu jesteś w stanie pozbyć się przynajmniej części wody ze środka.

A czego nie robić, gdy iPhone jest zalany?

W trakcie pobytu w wodzie Twój smartfon powinien się wyłączyć. W takich sytuacjach dochodzi do zwarcia, więc to całkowicie naturalna reakcja. Należy pamiętać, aby absolutnie nie włączać zalanego telefonu! Bez wątpienia istnieje ogromna chęć sprawdzenia czy telefon się uruchomi. Niemniej takie działanie może pogorszyć sytuację, więc warto uzbroić się w cierpliwość.

Oczywiście zalany iPhone nie może też być podłączony do ładowarki. Takie działanie może jeszcze pogłębić skalę problemu. Po podpięciu telefonu do prądu, woda znajdująca się wewnątrz może zasiać ogromne spustoszenie. Spalenie układu scalonego i wypalenie dziur w płycie głównej to jedne z najczęstszych konsekwencji takiej decyzji.

Dla wielu osób naturalnym odruchem jest próba suszenia smartfona. Należy jednak podchodzić ostrożnie do takich rozwiązań. Wystawienie telefonu na słońce, położenie go na kaloryfer, czy traktowanie go suszarką może tylko pogorszyć sytuację. Takie czynności powodują, że urządzenie zacznie szybciej korodować w środku. Chyba nie trzeba wspominać, że rdza nie należy do przyjaciół elektronicznego sprzętu.

Jednym z najbardziej osławionych mitów jest wkładanie telefonu do ryżu. Wedle relacji taka kuracja miałaby spowodować, że zalany iPhone 7, bądź dowolny inny model, nagle odzyska siły witalne. Niestety jedynym skutkiem takiej operacji będzie utrata czasu, który w tej sytuacji jest na wagę złota. Wprawdzie ryż faktycznie posiada właściwości higroskopijne, czyli zdolność do pochłaniania wilgoci. Usunięcie wody z wnętrza smartfona znajduje się jednak poza jego możliwościami.

Nie należy też bagatelizować delikatnego zalania. Może się okazać, że iPhone wpadł do wody, ale działa. Pozostawisz go w stanie spoczynku przez dobę, a następnie uruchomi się bez jakichkolwiek komplikacji. Rzeczywiście czasem szczęście może się do Ciebie uśmiechnąć. Znacznie częściej dochodzi jednak do późniejszego uszkodzenia telefonu w wyniku działania osadu po wodzie i postępującej korozji. To cisi zabójcy, którzy mogą po prostu odsunąć awarię w czasie.

iPhone wyłączony

Zalany iPhone – co robić?

W zasadzie jedynym bezpiecznym wyjściem jest oddanie Twojego iPhone’a do serwisu pogwarancyjnego, który dokładnie prześwietli jego czynności. Słowo „pogwarancyjny” może budzić emocje w tym kontekście, dlatego rozjaśnimy sytuację. Właściwie każdy producent nie uznaje gwarancji w wyniku zalania urządzenia. Warto przy tym zaznaczyć, że Apple oferuje użytkownikom program naprawczy. Polega on na wniesieniu określonej opłaty, po której można odebrać nowe urządzenie.  Szczegółowych informacji na ten temat udzieli każdy autoryzowany serwis Apple.

Z naszych doświadczeń wynika, że w pozostałych przypadkach nie warto odsyłać smartfona na gwarancję. To zwykła strata czasu, ponieważ uzyskanie pomyślnej weryfikacji graniczy z cudem. Po pierwsze cały proces zajmie przynajmniej dwa tygodnie. Po drugie nie ma szans, że serwisant nie zwróci uwagi na istotę problemu bądź przymknie na nią oko. Przy naprawach gwarancyjnych istnieją ściśle określone protokoły i wytyczne. Ponadto w środku każdego telefonu od Apple znajduje się czujnik wilgoci, który jednoznacznie wskaże, że pacjentem jest iPhone zalany wodą.

Profesjonalne czyszczenie iPhone po zalaniu

Jeżeli zabierzesz swój telefon do specjalistów, koniecznie zapytaj o zakres czyszczenia iPhone’a po zalaniu. Każdy serwis wykonuje tę czynność po swojemu i nie zawsze zachowuje najkorzystniejsze praktyki. Należy dołożyć wszelkich starań, aby nie uszkodzić najważniejszej części telefonu, czyli płyty głównej. W tym przypadku niestety nie występują części zamienne.

Jeśli stwierdzono zalanie tego podzespołu, wykwalifikowany specjalista przystąpi do wyjęcia części i demontażu ekranów ochronnych. Następnie wykona czyszczenie w wanience ultradźwiękowej z pomocą płynu antykorozyjnego. W ten sposób można usunąć wilgoć ze wszelkich szczelin, a także pozbyć się ognisk korozji z wewnętrznych układów. Dopiero teraz serwisant będzie w stanie sprawdzić, czy serce bije smartfona bez zarzutów i występuje konieczność podjęcia dalszych działań.

Przywrócenie iPhone’a do pełnej sprawności zaczyna się od czyszczenia. Czasem nie obędzie się też bez wymiany baterii oraz wyświetlacza, które mogły zostać uszkodzone w wyniku zwarcia. Serwis powinien na bieżąco informować o postępach i poprosić o zgodę, jeśli konieczne okaże się wykonanie dodatkowej usługi. W serwisie iClinica czyszczenie po zalaniu kosztuje 150 złotych. Do Twojej dyspozycji oddajemy zlecenie naprawy online, a także darmowego kuriera.

Należy pamiętać, że żadna elektronika nie jest przystosowana do kontaktu z cieczą. Nawet w przypadku małego zalania szybka interwencja zwiększa szansę na szczęśliwy finał. Diagnoza w serwisie może też wykazać brak uszkodzeń. Wówczas przynajmniej będziesz mieć pewność, że nie ma żadnego zagrożenia.

 

47 comments on “Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody? Czyszczenie po zalaniu”

 1. Mam pewien problem z moim iPhone SE. Pewnego dnia telefon zalał mi się wodą i popsuła mi się bateria, antena oraz głośniki. Po odebraniu telefonu z serwisu powiedziano mi, że zrobili co było w ich mocy i nie żądali zapłaty (podejrzewam że mnie spławili, bo mam tylko 14 lat). Naprawili mi tylko głośniki i baterię antena dalej nie działa. Czy da się naprawić antenę czy to jest nie możliwe?

  1. Dzień dobry Panie Michale,

   to wszystko zależy, czy brak zasięgu jest wynikiem uszkodzenia płyty głównej, czy anteny. Oczywiście można przynieść telefonik do naszego serwisu na diagnozę w celu sprawdzenia co dokładnie jest przyczyną.

 2. Witam mam pytanie czy na zawilgnietą kamerkę tez jesteście w stanie coś poradzić a jeśli nie to co robić żeby ja osuszyć?

  1. Dzień dobry,

   oczywiście. Najlepiej przynieść do serwisu i wtedy od środka zobaczymy, czy wymaga jakiejkolwiek ingerencji ????

  2. Dzień dobry mam takie pytanie wczoraj wpadł mi do wody iPhone 7, od razu go wyciągnąłem. Na początku nic się nie działo z nim wpadł do wody odblokowany i odblokowanego go wyciągałem. Później zaczęły się dziać dziwne rzeczy z ekranem tak jakby matryca się uszkodziła, różne kolory na ekranie pionowe i poziome kreski. Wiecie co to może być ?

   1. Witam,
    Każde urządzenie po kontakcie z cieczą trzeba wyczyścić w myjce, żeby nie postawała w przyszłości korozja. Jeżeli chodzi o paski na ekranie najprawdopodobniej bedzie konieczna wymiana całego ekranu + czyszczenie po zalaniu.

 3. Witam mam pytanie
  W moim iPhone X ekeran wariuje
  Klika sam w lewo ii prawo czasami nie reaguje na dotchniecie na lini liter qwertyuiop

 4. Witam.Dzis przed przypadek w momencie robienia zdjęcia,iPhone wpadł mi do wody (do morza).Udało się go wyciągnąć z wody po 5 minutach.Natomiast nie miałem możliwości udać się odrazu do serwisu,ponieważ miałem bilet na pociąg do W-wy.
  Telefon wytarłem z wody,włożyłem do woreczka z ryżem i właśnie wracam do W-wy. Czy jest możliwość i jakaś nadzieja na odratowanie telefonu? Czy mógłbym skorzystać z Panstwa serwisu?
  Telefon jest nowy,niedawno kupiłem go w Media Markt.
  Z góry dziękuję.

  1. Dzień dobry,

   oczywiście, że można skorzystać z naszego serwisu. Wystarczy wypełnić formularz na stronie i kurier przyjedzie po telefon.

   W przypadku słonej wody trzeba działać szybko – sól potrafi dość szybko uszkodzić ścieżki, dlatego koniecznie trzeba wykonać czyszczenie w płynie antykorozyjnym.

   Każde zalanie jest inne, ale w większości przypadków udaje się uratować telefon.

 5. Dzien dobry dzis bylam nad jeziorem i podczas siedzenia na pomoscie telefon wpadl mi do wody wyciagnelam go max po 2 minutach , jak myslicie jest szansa na odnowienie? Ile moze kosztowac naprawa zalanego ekranu

  1. Dzień dobry,

   szanse są spore. Każde zalanie jest inne, ale zalania wodą słodką nie jest tak drastyczne w skutkach jak zalanie wodą słoną, która bardzo szybko prowadzi do korozji ścieżek i układów na płycie głównej.

   Proszę przynieść telefonik do serwisu jak najszybciej, czas jest tutaj bardzo ważny, żeby dokonać czyszczenia jak najszybciej.

   Pozdrawiamy.

  1. Witam,
   Raz zanurzyłem w basenie IP 8 Plus i wszystko działa poza przyciskiem początek, mg coś z tym zrobić ?
   Z wakacji wracam za tydzień dopiero

 6. Mój iPhone 6 wpadł mi do wanny z wodą, wyciągnąłem go po ok. 3 sekundach. Moje przyciski od podglaszania i podciszania nie reagują. Co zrobić w takim przypadku?

  1. Dzień dobry,

   najlepiej przyjść do serwisu. Nawet chwilowe zamoczenie może skutkować uszkodzeniem elektroniki, dlatego warto sprawdzić czy woda dostała się do urządzenia.

   Proszę przyjść, a wszystko dokładnie sprawdzimy.

   1. Dzień dobry, mam iPhone X, wpadł mi do wody i chwile, około 20 sekund tam leżał, wyciągnąłem go, wszystko działo, po 15 minutach ekran zaczal mrugać i był zielony, zostawiłem go tak i teraz wszystko jest z nim w porządku co robić?

 7. Hej wczoraj mój iPhone 7s wpadł mi do muszli wyjęłam go odrazu po 2 sekundach i działa wszystko jest ok tylko nie słyszę gdy z kimś rozmawiam muszę włączyć głośno mówiący gdy chce podgflosoc pisze ze słuchawki i bardzo głośno gdy włoży słuchawki wszystko jest ok co to może być?

  1. Dzień dobry,

   prawdopodobnie głośnik rozmów uległ uszkodzeniu.

   Tryb głośnomówiący korzysta z tego samego głośnika co odtwarzanie muzyki itd. jest to drugi głośnik.

  2. Cebulka mam identyczną sytuacje ,czy z Twój iphone uległ uszkodzeniu ? czy samoistnie sie naprawił?

 8. Witam moj i phone se z którym jestem bardzo związany nie chce odpalic wpad mi do wody i zacząl sie grzac słyszłem jedynie syczenie i ma zaparowaną kamerke 2 pytanie ile by mógł kosztowac taki zaabieg 3 czy macie jakies salony w warszawie ?

  1. Dzień dobry,

   po zalaniu należy otworzyć telefon i sprawdzić, czy telefon nosi ślady zalania w środku, a w szczególności płyta główna. Jeśli tak, to należałoby wykonać czyszczenie w płynie antykorozyjnym, w wanience ultradźwiękowej w cenie 150 zł.

   Salon w Warszawie powstanie za jakies 2-3 miesiące, na ten moment polecam skorzystanie z darmowego kuriera, do zamówienia na naszej stronie.

 9. Witam, wpadł mi telefon (iPhone X) do wanny – w wodzie był max 2 sec.. nie wyłączył się, nic nadzwyczajnego nie widzę by się z nim działo. Problem tylko w tym ze niestety za kilka dni ewentualnie mogłabym pójść do jakiegoś serwisu..
  Czy powinnam się martwić czy jest jednak szansa ze nic mu nie będzie?
  p.s.
  boje się go ładować po jakim czasie ewentualnie podłączyć? ?

  1. Dzień dobry,

   Proszę koniecznie podejść do serwisu i sprawdzić, czy w środku telefon nie jest zalany. IPhone X jest telefonem z rzekomą wodoodpornością (standard IP67, czyli 30 minut na głębokości 1m), lecz co do skuteczności niestety nie będziemy się wypowiadać – posiadamy dużo klientów, którzy próbowali zrobić zdjęcie pod wodą. Problematyczne jest także egzekwowanie gwarancji producenta, gdyż ten odrzuca reklamacje z powodu zalania.

   Wracając do Pani pytania – początkowo telefon może chodzić całkiem sprawnie aż pojawi się rdza i ścieżki na płycie lub jakiejś części się zniszczą. Niestety jest to proces postępujący i początkowe działanie może okazać się złudne. Polecamy sprawdzić telefon i być pewnym, że wszystko jest w porządku.

 10. Witam, podczas jazdy na nartach telefon wypadł mi z kieszeni i leżał w śniegu, niestety nie wiem przez jak długi czas (nie więcej niż pół godziny) wszystko dobrze działa oprócz głośnika ://
  Rozmowy normalne szlysze lecz nie mogę słuchać muzyki oglądać filmów.
  Da się to jakoś naprawić w Domu?

  1. Panie Bartoszu,

   zapraszamy do serwisu, sprawdzimy co się stało dokładnie. Niektóre czynności można wykonać samodzielnie w domu, ale w tym przypadku zalecamy skorzystanie z serwisu.

   Jaki to model urządzenia?

  1. Niestety ryż nic nie da.

   Konieczna jest wizyta w serwisie, który sprawdzi zalanie i wykona czyszczenie.

   Proszę przede wszystkim nie ładować telefonu, najlepiej go wyłączyć i pójść do serwisu.

 11. podczas ulewy zalal mi się telefon i po uplynieciu ponad doby nagle wylaczyl sie i nie chce sie wlaczyc. po podlaczeniu ladowarki czy probach resetu jedyne co widnieje na ekranie to ikonka ładowania chodz wciaz jest ona czerwona od kilku godzin. czym moglo to byc spowodowane i czy moge to naprawic jakos w domu?

  1. Jeśli telefon został zalany, to po jakimś czasie wilgoć powoduje korozję na ścieżkach płyty głównej i złączach. Jeśli podłączymy telefon do ładowarki, to zwiększamy przepływ prądu na płycie, co przy uszkodzonej (bo skorodowanej już ścieżce) może spowodować całkowite jej uszkodzenie.

   Taki telefon należałoby umyć w wanience ultradźwiękowej i płynie antykorozyjnym, który usunie korozję i umożliwi wymianę uszkodzonych podzespołów.

 12. Witam,
  synek wrzucił mi telefon do szklanki z pepsi ale głośnikiem w dół. telefonu nie da się samodzielnie wyłączyć. Włożyłam go do lodówki bo słyszałam, że zimno sprawia,że telefon się sam wyłączy.
  Czy da się go jeszcze uratować ?

  1. Dzień dobry,

   wilgoć, która panuje w lodówce nie sprzyja elektronice. Telefon należałoby rozebrać, sprawdzić szkody i stopień zalania oraz (jeśli konieczne) wykonać czyszczenie płyty głównej w wanience ultradźwiękowej.

   Szansa jest zawsze, mamy wysoką skuteczność, lecz czym więcej czasu mija od zalania tym większe szkody może zalanie wyrządzić.

   Pozdrawiamy,
   Zespół iClinica

 13. Witam, niedawno mój iPhone 6s wpadł mi do zalewu w torebce. Nie wlało się tam dużo wody, ale jednak pod obudową telefonu trochę jej było. Telefon został wyciągnięty dość szybko, został otrzepany i następnie trochę poleżał na słońcu. Po kilku godzinach podłączyłam telefon do kontaktu żeby sprawdzić czy działa bo nie wiedziałam czy rozładował się (było z 10%) czy to od zatopienia. Na początku był mały problem z wyświetlaczem bo migał i był przyciemniony w prawym górnym rogu. Telefon parę dni przeleżał już w ryżu. Dzisiaj natomiast ekran było już normalnie widać, wibracja działa gdy przesuwam guziczek od dzwonka, czytnik touch id tez działa bo odblokował mi telefon, a nie działa tylko wyświetlacz. Nie mogę przesunąć ekranu ani kliknąć w żadną ikonkę. Czy da się to jakoś naprawić? Są jakieś szanse? :c
  Tak wiem ze nie powinnam podłączać telefonu lecz było to już po paru godzinach i myślałam że będzie okej … i nie powinnam go zostawiać na słońcu..

  1. Trzeba sprawdzić co jest winą niedziałającego dotyku – wyświetlacz, czy płyta główna. Tak czy inaczej wypadałoby sprawdzić w jakim stanie jest telefon w środku i czy nie ma śladów korozji. Zapraszamy do serwisu, sprawdzimy dla Pani to i wtedy podejmie Pani decyzje o naprawie.

 14. Dzień Dobry
  Pewnego dnia mój iPhone SE wpadł mi do wody. Wyciągnęłam go szybko, lecz nie jestem dorosła i nie wiedziałam co zrobić wiec wyjęłam telefon z etui i wytarłam go ręcznikiem. Po kilku dniach zobaczyłam ze moja kondycja baterii się zmniejszyła. Oczywiście ja już używam ten telefon długo i on już się wyrobił ale boje się że to od tej wody się zmniejszyła ta kondycja.
  Przepraszam za zawracanie tym głowy ale wole zapytać kogoś kto się zna.
  Pozdrawiam serdecznie!

  1. Dzień dobry,

   należałoby sprawdzić, czy telefon w środku ma ślady zalania, które w przyszłości mogą spowodować uszkodzenia płyty głównej lub innych podzespołów.

   Proszę pamiętać, że kondycja baterii sprawdzana w systemie, to jedynie oprogramowanie i może odbiegać od stanu faktycznego.

 15. dzien dobry
  mam pytanie moj ip 8 plus jest mocno bardzo stluczony i wpadl mi dzis okolo 19/20 do toalety i do godziny 23 dzialał normalnie teraz mi juz bateria sie konczyła to uznałam ze go podłącze a wyszło tak ze ciagle było 1% i nie chciał sie naładowac co mam robic jak jutro niedziela i nie bedzie mozna gdzie kolwiek oddac go do naprawy pomocy

 16. Witam
  Czy “odratowanie” IPhone 7 po kilku miesiącach (dokładniej pięciu) jest możliwe? Telefon wpadł do jeziora na około 0,5 metra, więc nie wiem czy po tak głębokiej wodzie jeszcze da się coś zdziałać
  dziękuję.

  1. Witam,
   W przypadku telefonów po zalaniu zalecane jest jak najszybsze wyczyszczenie urządzenia, oraz odpięcie baterii. Po 5 miesiącach telefon może być mocno skorodowany, jednak więcej będzie mógł powiedzieć technik w momencie, kiedy otworzy iPhone.

 17. dzień dobry mój telefon był w basenie jakieś 3 minuty i ekran sie zrobił innego koloru wiec go wyjełam i po 30 minutach juz niechciał sie włączyć a że byłam w chorwacji to nie miałam jak zabardzo pójść do serwisu teraz juz po tygodniu jestem w polsce ale telefon dalej nie działa czy moze da się go jakoś uratować ? co mam zrobić ?

  1. Witam, jak najbardziej szansa na ratunek jest. Niestety sprzęty od Apple pomimo informacji o normie wodoszczelności nie są do końca szczelne i jak producent zapisuje w regulaminie, szczelność zmienia się w czasie i w zmiennych warunkach działających na urządzenie. Przy kontakcie z wilgocią zalecamy czyszczenie telefonu ultradźwiękowo i mechanicznie oraz pełną diagnostykę aby poznać jego stan i możliwości przywrócenia do działania. W takim przypadku ważny jest czas, im szybciej się wyczyści urządzenie tym większa szansa na jego ratunek i mniejsze straty. Nie zaleca się podłączać telefonu do prądu, do ładowania w przypadku zawilgocenia.

 18. dzień dobry mój iphone xs był w basenie jakieś 3 minuty i już mija tydzień od tej sytuacji ale dalej sie nie włacza opłaca się iść do serwisu czy już nic nie da się zrobić?

 19. Dzień dobry. Mój Iphone leżał w torbie z butelką wody, która wylała się i spowodowała zalanie telefonu. Po ok. 15 minutach od zalania wyjęłam go z torby i jak najszybciej pojechałam do domu (jechałam akurat na rowerze 18,3 km od domu). Kiedy już dojechałam na miejsce podłączyłam go do zasilania (nie wiedziałam wtedy co zrobić z telefonem) ale po chwili odłączyłam kabel i położyłam Iphone’a na wyłączonym kaloryferze. Odczekałam dobę i włączyłam telefon. Wszystko było w porządku poza kamerą i prawym bokiem ekranu. Ekran w tym miejscu był ciemniejszy. Delikatnie przycisnęłam ekran i trochę się rozjaśnił. Boję się, że wystąpi korozja. Czy da się coś z nim zrobić?

  1. Dzień dobry,
   Po opisanych uszkodzeniach widać, że woda dostała się do środka uszkadzając kamerę oraz zalewając podświetlenie. Jeżeli chcemy uniknąć dalej korozji należy udać się do serwisu gdzie telefon zostanie rozebrany na części pierwsze, a następnie umyty w myjce ultradźwiękowej. Dodatkowo technicy będą mogli sprawdzić czy pozostałe podzespoły kwalifikują się do wymiany. Zapraszamy do kontaktu 666-666-317

 20. Dzień dobry wyłączyłam dzisiaj Iphone. ( X) i włączyłam , a gdy włączyłam zobaczyłam w lewym górnym czarny ekran.
  Wie państwo co to może być

  1. Witam,

   Czarny ekran z reguły świadczy o uszkodzonym wyświetlaczu.
   Jeżeli iPhone był zalany, w pierwszej kolejności należy go oddać do serwisu na czyszczenie po zalaniu.

   Następnie technicy na miejscu będą w stanie stwierdzić czy ekran jest do wymiany. Po czyszczeniu otrzyma Pani wycenę ewentualnych kosztów naprawy, a do naprawy przystąpimy dopiero to akceptacji kosztów.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online