iPhone SE 2020 / 2022

Jeden ze znaków rozpoznawczych sprzętów Apple to stosunkowo wysoka cena. Co do zasady urządzenia sygnowane nadgryzionym jabłkiem są droższe od swoich odpowiedników z oferty konkurencyjnych firm. Od czasu do czasu amerykański producent wykonuje jednak ukłon w stronę klientów poszukujących bardziej budżetowych rozwiązań. Tytułowy iPhone SE jest przykładem serii urządzeń cechujących się przystępniejszą ceną.

W przeciwieństwie do flagowców, budżetowa linia nie jest jednak odświeżana co roku. Pierwszy iPhone SE ukazał się w 2016 roku. Na następną odsłonę trzeba było poczekać do 2020 roku. Z kolei trzecia generacja ujrzała światło dzienne w 2022 roku. Każde z tych wydań stanowiło solidną mieszankę funkcjonalności i wydajności charakterystycznej dla systemu iOS. Jest to zatem bardzo dobry wybór dla osób, które potrzebują niezawodnego telefonu, ale niekoniecznie zależy im na dostępie do najnowocześniejszych rozwiązań.

iPhone SE 2020 / 2022

Potrzebujesz naprawy w salonie, lub zamówić kuriera?

Zapytaj o szczegóły naprawy Zamów darmowego kuriera

Wolisz odwiedzić nas osobiście w jednym z oddziałów stacjonarnych? Czekamy na Ciebie w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Każda kolejna edycja smartfona przynosi większe bądź mniejsze zmiany. Ewolucja obejmuje również udoskonalanie standardów bezpieczeństwa. Choć nowe odsłony iPhone są wytrzymalsze niż ich poprzednicy, awarie wciąż mają miejsce. Istnieją jednak sposoby na zachowanie lub przywrócenie pełnej funkcjonalności Twojego urządzenia. Przekonaj się jakie kroki należy podjąć w przypadku wystąpienia awarii.

Jak ustrzec się przed awarią iPhone SE?

Każdy smartfon powinien zostać zabezpieczony przy pomocy akcesoriów ochronnych. Podstawą jest używanie etui bądź futerału osłaniającego obudowę. Dodatkowa warstwa tworzywa bądź materiału zamortyzuje ewentualne upadki bądź uderzenia. W ten sposób ryzyko uszkodzenia sprzętu zostanie zmniejszone.

Warto też używać urządzenia w bardziej ekonomiczny i świadomy sposób. Dzięki temu spowolnisz proces zużywania się podzespołów. Istotną kwestią jest delikatne podłączanie kabla od ładowarki. Zachowując ostrożność unikniesz uszkodzenia gniazda ładowania. Zaleca się również doładowywanie baterii zanim jej poziom spadnie poniżej 20%. Poza tym należy unikać stosowania tanich zamienników rozmaitych przewodów, ładowarek i przewodów. Takie produkty mogą nie być w pełni kompatybilne ze standardami Apple. Skutkiem niedopasowania bywają awarie.

Warto również unikać przeciążania podzespołów bez uzasadnienia. Używaj tylko tych funkcji i narzędzi, które są potrzebne w danym momencie. Wyłącz zatem Bluetooth bądź transmisję danych, jeśli akurat z nich nie korzystasz. Z drugiej strony nie należy jednak popadać w skrajności pod tym względem. Zbyt częste zamykanie i ponowne uruchamianie aplikacji może okazać się szkodliwsze niż pozostawienie wielu procesów działających w tle. Wynika to z tego, że powtórny rozruch pochłania więcej zasobów niż utrzymywanie poszczególnych funkcji w stanie czuwania. Wyłączaj zatem tylko aplikacji, z których korzystasz jedynie sporadycznie.

Jakie są najczęściej realizowane naprawy w przypadku iPhone SE 3. generacji i 2.?

Smartfony z linii SE zostały wykonane z aluminium i szkła. To dość solidna konstrukcja, która może dzielnie znieść wiele otarć, stuknięć, a nawet upadków. Nie zawsze można jednak liczyć na szczęśliwe zakończenie. Czasem obudowa zostanie trafiona w czuły punkt albo siła uderzenia okazuje się zbyt duża, aby szkło i metal mogły się jej oprzeć. Konsekwencją takich zdarzeń najczęściej bywa zbita szybka iPhone SE.

Szkło pokrywające przedni panel urządzenia uchodzi za najdelikatniejszy element całej konstrukcji. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre wewnętrzne komponenty bywają jeszcze wrażliwsze. Tym samym może dojść do sytuacji, w której od zewnątrz nie widać żadnych znamion awarii, a jednak doszło do uszkodzenia jakichś podzespołów. Warto zatem zachować czujność i zgłosić się do serwisu w razie pojawienia się niepokojących symptomów.

Problemy techniczne mogą wynikać również z zużycia niektórych podzespołów. To naturalny proces zachodzący w toku eksploatacji. Można go spowolnić poprzez ekonomiczne użytkowanie sprzętu, ale nie da się całkowicie zatrzymać starzenia się podzespołów. Zagrożeniem jest również kontakt z wodą oraz gromadzenie się zabrudzeń w różnych otworach na powierzchni obudowy. Wszystkie wymienione czynniki mogą doprowadzić do awarii różnych elementów konstrukcji. Nietrudno jednak wskazać najpowszechniej występujące usterki. Klienci serwisu najczęściej korzystają z następujących usług:

  • wymiana szybki iPhone SE,
  • wymiana wyświetlacza iPhone SE,
  • wymiana baterii iPhone SE
  • wymiana gniazda ładowania iPhone SE
  • wymiana mikrofonu iPhone SE,
  • wymiana głośnika rozmów iPhone SE,
  • wymiana tylnego aparatu iPhone SE.

Oprócz tego oferujemy też czyszczenie urządzenia po zalaniu oraz inne usługi naprawcze. Jeżeli zmagasz się z problemem, który nie został wymieniony na powyższej liście, również jesteśmy w stanie Ci pomóc. Skontaktuj się z nami, a postaramy się znaleźć skuteczne rozwiązanie.

Jak przebiega naprawa iPhone SE 2. generacji i 3.?

Gdy otrzymujemy uszkodzone urządzenie, przeprowadzamy dokładną diagnozę. Wówczas lokalizujemy źródło komplikacji i oceniamy jak duże są szkody. Po zidentyfikowaniu problemu zabieramy się za jego usunięcie. Każda operacja realizowana jest przez doświadczonego technika, który dysponuje nowoczesnym sprzętem. Dzięki temu zapewniamy maksymalną precyzję i skuteczność.

Dbamy też o utrzymanie jak najkrótszego czasu realizacji usługi. Wiele usterek jesteśmy w stanie zlikwidować od ręki. W przypadku niektórych napraw potrzebujemy nieco więcej czasu, ale cały proces nie zajmie więcej niż kilka dni roboczych.

Czy po naprawie iPhone SE będzie działał jak nowy?

Niektórzy klienci zastanawiają się czy wizyta w serwisie będzie miała długofalowy wpływ na działanie smartfona. Możemy jednak zapewnić, że urządzenie zachowa swój pierwotny zakres funkcjonalności. Wyświetlacz, Touch ID oraz panel dotykowy będą sprawować się tak samo jak wcześniej.

Warto jednak zatrzymać się na moment przy kwestii wodoszczelności. Należy podchodzić z rezerwą do zapewnień o odporności iPhone’a na wodę. Proces prowadzący do nadanie normy IP67 przebiega w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych. Codzienne użytkowanie sprzętu rządzi się zupełnie innymi prawami. W praktyce zatem zabezpieczenia nie zawsze okazują się tak skuteczne jak wynikałoby z danych technicznych. W tym kontekście warto również wspomnieć o tym, że Apple nie uznaje reklamacji wynikających z usterek powstałych na skutek zalania urządzenia. W takich okolicznościach użytkownik może skorzystać jedynie z odpłatnej naprawy.

Jeśli zatem  nawet nowe urządzenia ulegają uszkodzeniom w wyniku kontaktu z cieczą, nie możemy zadeklarować, że serwisowany egzemplarz zostanie lepiej zabezpieczony w tej materii. Naszym standardem jest zachowanie fabrycznych standardów ochronnych. Innymi słowy, naprawiony iPhone będzie uszczelniony w taki sam sposób jak nowe urządzenie na półce sklepowej.

Naprawa iPhone SE – jak się zapisać?

Możesz skorzystać z naszej oferty serwisowej zarówno osobiście, jak i zdalnie. Jeżeli cenisz sobie kontakt bezpośredni, zapraszamy do naszych punktów stacjonarnych. Obecnie można nas znaleźć Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie oraz Warszawie. Możesz przyjść na miejsce bez zapowiedzi, ale rekomendujemy zarezerwowanie terminu z wyprzedzeniem. Dzięki temu na pewno nie natkniesz się na kolejkę.

Jeśli jednak wolisz rozwiązać problemy techniczne bez wychodzenia z domu, skorzystaj z naprawy wysyłkowej. W tym celu zacznij od wypełnienia formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Będziemy potrzebować Twoich danych osobistych, kontaktowych, adresowych oraz kilku informacji związanych z uszkodzonym urządzeniem. W umówionym terminie zgłosi się do Ciebie kurier, który odbierze sprzęt i dostarczy go do naszego serwisu. Po usunięciu usterek odeślemy smartfona pod adres podany w formularzu. Koszty doręczenia pozostają po naszej stronie.

Dlaczego warto zrealizować naprawę iPhone SE akurat w serwisie iClinica?

Od ponad 15 lat dajemy drugie życie uszkodzonym urządzeniom. Przez ten czas zrealizowaliśmy tysiące napraw, za które otrzymaliśmy wiele serdecznych podziękowań od naszych klientów. Setki opinii są widoczne w Google oraz na Facebooku. Wystarczy wyszukać jeden z naszych serwisów, aby zapoznać się z recenzjami.

Kluczowym elementem naszej pracy jest szczegółowa kontrola jakości. Każde urządzenie jest dokładnie testowane zarówno po przyjęciu do serwisu, jak i po wykonaniu niezbędnych napraw. Dzięki temu mamy pewność, że problem został całkowicie rozwiązany, a sprzęt odzyskał pełną sprawność. W rezultacie urządzenie jest gotowe do użycia od razu po odebraniu z serwisu

Konsultant online