Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay w Credit Agricole?

Apple Pay w Credit Agricole?

Jacek Uryniuk, czyli redaktor naczelny serwisu Cashless po raz kolejny dotarł do informacji odnośnie kolejnych banków działających w Polsce, które chcą wdrożyć obsługę Apple Pay do swojego systemu. Podobno bank Credit Agricole pracuje nad wprowadzeniem Apple Pay oraz Google Pay.

 

Mamy potwierdzenie

 

Informacje te potwierdził Przemysław Przybylski, który jest rzecznikiem prasowym Credit Agricole. Niestety, ale nie był on w stanie podać jeszcze konkretnego terminu wystartowania usługi. Jednak z informacji do których udało się dotrzeć, wynika, iż wprowadzenia usługi Apple Pay w Credit Agricole powinniśmy oczekiwać nie prędzej niż w pierwszym kwartale 2019 roku.

Bank technologicznie będzie gotowy na wprowadzenie Apple Pay oraz Google Pay w tym samym momencie, jednak podobno „wewnętrzne uregulowania jednej z amerykańskich firm”, usługi zostaną udostępnione klientom nie w tej samej chwili, tylko z kilkudniowym odstępem.

 

Apple Pay w ING oraz Millenium

 

Przed paroma tygodniami przedstawiciele ING Banku Śląskiego oficjalnie potwierdzili, że Apple Pay „już wkrótce” pojawi się także w tym banku. Niestety, tutaj również nie uświadczyliśmy konkretnej daty, kiedy możemy spodziewać się startu usługi. Jednak z informacji, które przekazuje nam serwis Cashless wiemy, że Apple Pay w ING powinniśmy spodziewać się w podobnym terminie, jak w Credit Agricole, czyli w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Pojawiła się także nieoficjalna i niepotwierdzona jeszcze informacja, że nad implementacją systemu Apple Pay pracuje bank Millenium, ale tutaj tym bardziej trudno mówić o jakimkolwiek, nawet przybliżonym terminie.

 

Apple Pay w Polsce – lista obsługujących banków

 

 • Alior Bank,
 • BGŻ BNP Paribas,
 • BZ WBK,
 • Getin Bank,
 • Inteligo,
 • mBank,
 • Nest Bank,
 • Pekao SA,
 • PKO BP,
 • Raiffeisen Polbank,
 • T-Mobile Usługi Bankowe.

Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online