Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Soft reset iPhone – czym jest i co go odróżnia od twardego resetu?

Soft reset iPhone – czym jest i co go odróżnia od twardego resetu?

rozładowana bateria iPhone

Urządzenia Apple charakteryzują się wysoką wydajnością i niewielką awaryjnością. Pośród pasjonatów tego sprzętu chodzą nawet słuchy, że system w ogóle się nie zawiesza ani nie zacina. Takie opinie należy jednak traktować z przymrużeniem oka. iOS miewa czasem chwile słabości, w których procesy przetwarzane są wolniej albo smartfon przestaje reagować.

W takich sytuacjach pojawia się chęć zresetowania urządzenia. Niestety w przypadku iPhone’a nie da się wyciągnąć baterii, tak jak w starszych telefonach komórkowych. Tylna klapka nie może zostać odsłonięta, ponieważ cała konstrukcja jest zabudowana. Istnieje jednak sposób na wymuszenie ponownego uruchomienia. Dowiedz się jak wykonać soft reset iPhone i czym charakteryzuje się ta metoda.

Czym jest Soft Reset?

W niektórych sytuacjach nie trzeba sięgać po inwazyjne metody przywracania sprawności urządzenia. Przykładem subtelniejszej techniki jest soft reset iPhone. Ta operacja sprowadza się do wyłączenia urządzenia, po którym następuje ponowne uruchomienie. Dzięki temu można przeładować wszystkie procesy powodujące zaburzenia pracy sprzętu.

Soft Reset i Hard Reset – co je odróżnia?

Zasadnicza różnica polega na stopniu ingerencji w funkcjonowanie smartfona. Miękki reset nie niesie za sobą żadnego zagrożenia. Polega wyłącznie na standardowym restarcie urządzenia. Z kolei hard reset iPhone pociąga za sobą chwilowe odłączenie zasilania. W konsekwencji występuje ryzyko wystąpienia komplikacji w postaci utraty danych. Twardy reset jest zatem zalecany tylko w uzasadnionych sytuacjach. Poza tym warto mieć w zanadrzu kopię zapasową, aby na pewno nie przepadły żadne zasoby.

iPhone przyciski

Jak miękko zresetować iPhone’a?

Zasady postępowania różnią się w zależności od posiadanej odsłony smartfona. Zapoznaj się z instrukcją przypisaną do poszczególnych modeli.

Jak miękko zresetować iPhone’a 14, 14 Plus, 14 Pro i 14 Pro Max?

Wciśnij przycisk wybudzenia po prawej stronie i w tym samym czasie dowolny przycisk głośności z lewej strony. W ten sposób wywołasz panel umożliwiający wyłączenie smartfona. Przeciągnij suwak i odczekaj moment. Po chwili wciśnij znowu te same przyciski i zwolnij je, gdy zobaczysz logo Apple.

Jak miękko zresetować iPhone’a SE3?

Przytrzymaj przycisk boczny usytuowany z prawej strony urządzenia. Po chwili powinieneś zobaczyć planszę z opcją wyłączenia telefonu. Przeciągnij suwak do końca i odczekaj moment. Po chwili możesz ponownie włączyć urządzenie. W tym celu skorzystaj z tego samego przycisku i przytrzymuj go dopóki nie zobaczysz jabłka na wyświetlaczu.

Jak miękko zresetować iPhone’a 13, 13 Mini, 13 Pro i 13 Pro Max?

Naciśnij jednocześnie przycisk boczny umieszczony na prawej krawędzi oraz jeden z przycisków głośności po drugiej stronie smartfona. Gdy wyświetli się plansza z funkcją wyłączenia telefonu, przeciągnij suwak. Zaczekaj moment aż proces zostanie zakończony. Następnie użyj tych samych przycisków, aby ponownie włączyć urządzenie. Przytrzymaj je do momentu wyświetlenia się logotypu Apple.

Jak miękko zresetować iPhone’a 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max?

Naciśnij jednocześnie przycisk wybudzania z prawej strony i jeden z przycisków głośności po lewej stronie urządzenia. Następnie przeciągnij suwak odpowiadający za wyłączenie smartfona. Poczekaj chwilę aż proces zostanie zakończony. Po upływie 30 sekund użyj znowu tych samych przycisków i przytrzymuj je dopóki nie zobaczysz logotypu Apple na ekranie.

Jak miękko zresetować iPhone’a SE2

Naciśnij przycisk wybudzania po prawej stronie urządzenia i przytrzymaj go przez moment. W wywołanym panelu przeciągnij suwak odpowiedzialny za wyłączenie telefonu. Poczekaj aż operacja zostanie zakończona. Później przytrzymaj ten przycisk i zwolnij go dopiero po pokazaniu się logo Apple na wyświetlaczu.

Jak miękko zresetować iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max?

W tym modelu konieczne jest równoczesne naciśnięcie przycisku wybudzania z prawej strony i jednego z przycisków regulacji głośności po lewej stronie. W ten sposób wywołasz planszę umożliwiającą wyłączenie telefonu. Przesuń suwak przypisany do tej operacji. Poczekaj chwilę, żeby proces został przetworzony do końca. Następnie uruchom telefon ponownie posługując się tymi samymi przyciskami. Możesz je zwolnić, kiedy zobaczysz logotyp Apple na ekranie.

Jak miękko zresetować iPhone’a XR?

Zacznij od przytrzymania przycisku bocznego z prawej strony i przycisku służącego do regulacji głośności po drugiej stronie urządzenia. Kiedy pojawi się panel pozwalający na ponowne uruchomienie smartfona, przeciągnij suwak. Zaczekaj pół minuty, aby nie zakłócać przebiegu tej operacji. Następnie ponownie użyj tych samych przycisków i przytrzymuj je do momentu, kiedy na wyświetlaczu zobaczysz logo producenta.

Jak miękko zresetować iPhone’a XS i XS Max?

W przypadku tej odsłony należy równocześnie nacisnąć i przytrzymać boczny przycisk z prawej strony oraz dowolny przycisk głośności po lewej stronie. Za moment powinieneś ujrzeć panel umożliwiający ponowne uruchomienie telefonu. Przeciągnij suwak, aby wyłączyć urządzenie i odczekaj 30 sekund. Następnie naciśnij te same przyciski i zwolnij je dopiero, gdy na ekranie pokaże się logo Apple.

Jak miękko zresetować iPhone’a X?

Musisz przytrzymać w tym samym czasie przycisk boczny po prawej stronie i dowolny przycisk regulacji głośności po lewej stronie. Ten skrót klawiszowy spowoduje wyświetlenie się planszy, z poziomu której możesz wyłączyć urządzenie. Przeciągnij suwak i zaczekaj 30 sekund. Po upływie tego czasu włącz ponownie smartfona używając tej samej kombinacji przycisków. Przytrzymaj je do momentu, gdy ujrzysz jabłko na ekranie.

Jak miękko zresetować iPhone’a 8 i 8 Plus?

Pierwszym krokiem jest przytrzymanie przycisku bocznego z prawej strony telefonu. Dzięki temu otworzysz panel pozwalający na ponowne uruchomienie telefonu. Przeciągnij suwak w celu wyłączenia urządzenia. Na tym etapie poczekaj cierpliwie aż operacja dobiegnie końca. Po upływie pół minuty naciśnij ten sam przycisk i przytrzymuj go aż pojawi się logo Apple.

Jak miękko zresetować iPhone’a 7 i Plus?

Na początek przytrzymaj przycisk boczny umieszczony na prawej krawędzi smartfona. Gdy pojawi się panel z opcją wyłączenia telefonu, przesuń suwak z jednej strony na drugą. W tym momencie poczekaj 30 sekund, aby operacja została zakończona bez zakłóceń. Następnie naciśnij znowu ten sam przycisk i zwolnij go, kiedy na wyświetlaczu ujrzysz nadgryzione jabłko.

Jak miękko zresetować iPhone’a SE?

Ten smartfon posiada nieco inną konstrukcję niż pozostałe modele uwzględnione w tym zestawieniu. Przycisk do wybudzenia nie znajduje się z boku, a na górnej krawędzi. Przyciśnij go i przytrzymaj przez moment. Po chwili pojawi się suwak służący do wyłączania. Przesuń go i odczekaj 30 sekund. Następnie ponownie wciśnij przycisk góry i przytrzymaj aż do momentu wyświetlenia się jabłka.

Jak miękko zresetować iPhone’a 6s i 6s Plus?

Przytrzymaj przycisk usytuowany na prawej krawędzi smartfona. Później przesuń suwak wymuszający wyłączenie telefonu. Zaczekaj pół minuty zanim ponownie uruchomisz urządzenie. Gdy będziesz w gotowości, naciśnij ten sam przycisk i zwolnij go dopiero, gdy ujrzysz logo Apple na wyświetlaczu.

Jak miękko zresetować iPhone’a 6 i 6 Plus?

Przytrzymaj przycisk boczny znajdujący się na prawej krawędzi smartfona. W ten sposób wywołasz panel z możliwością wyłączenia iPhone’a. Przesuń suwak, a następnie odczekaj pół minuty. Naciśnij ponownie ten sam przycisk i zwolnij go, gdy na ekranie pokaże się jabłko.

iPhone home

3 sytuacje, w których warto wykonać Soft Reset iPhone

Zanim zdecydujesz się na wykonanie twardego resetu, warto zacząć od ponownego uruchomienia. Tę metodę możesz zastosować w następujących okolicznościach.

  1. iPhone nie odpowiada. Wszystkie procesy systemowe uległy zatrzymaniu i nie możesz nic zrobić. Warto mieć jednak na uwadze, że czasem problemy z panelem dotykowym wynikają z uszkodzenia ekranu. W takich okolicznościach konieczna okazuje się wymiana wyświetlacza iPhone. Niemniej najpierw warto wypróbować miękki reset.
  2. iPhone bardzo powoli przetwarza wszystkie procesy. Smartfon zaczyna się nagrzewać i reaguje z dużym opóźnieniem na Twoje polecenia. W takich sytuacjach warto odłożyć urządzenie i poczekać. Soft reset iPhone również może okazać się przydatny do przywrócenia pełnej sprawności.
  3. Występują problemy z niektórymi funkcjami. Zaburzenia mogą dotyczyć dowolnych narzędzi systemowych, np. tych służących do odtwarzania dźwięku. W tym przypadku naprawa głośnika iPhone nie musi okazać się konieczna. Jest szansa, że w zupełności wystarczy restart. Wykonaj zatem soft reset iPhone.

Jeżeli powyższe wskazówki nie przynoszą rezultatów skontaktuj się z naszym serwisem. Przeprowadzimy test, na podstawie którego wskażemy przyczynę występowania komplikacji. Później przystąpimy do usunięcia usterki. Cennik naprawy iPhone znajdziesz na naszej stronie internetowej.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online