Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Jak ładować iPhone’a? Zadbaj o kondycję baterii

Jak ładować iPhone’a? Zadbaj o kondycję baterii

Bateria to jeden z tych komponentów iPhone’a, który pierwszy zaczyna szwankować. Jej kondycja w miarę użytkowania smartfona zaczyna słabnąć. I choć mogłoby się wydawać, że taka jest po prostu kolej rzeczy i nie da się nic z tym zrobić, w rzeczywistości istnieje kilka sposobów na to, aby zadbać o jej kondycję. Jak ładować iPhone, żeby nie zepsuć baterii oraz przedłużyć jej żywotność? Podpowiadamy!

 

Jak sprawdzić kondycję baterii w iPhonie?

Każdy nowych iPhone zachwyca wytrzymałością i znakomitą kondycją baterii. Po jednym naładowaniu możemy spędzać długie godziny na przeglądaniu mediów społecznościowych, czytaniu portali informacyjnych czy oglądaniu filmów na YouTube. Z czasem jednak możemy dostrzec, że bateria zaczyna się coraz szybciej rozładowywać. To naturalny proces, który następuje w absolutnie każdym smartfonie, nie tylko w iPhonie.

 

Jak zatem sprawdzić, w jakiej kondycji jest nasza bateria? I kiedy warto zastanowić się nad jej wymianą na nową?

 1. Wchodzimy w Ustawienia.

 2. Odszukujemy opcję Bateria i klikamy w nią.

 3. Naszym oczom ukaże się kilka opcji:

  1. Procent baterii – po jej włączeniu w prawym górnym rogu ekranu (przy ikonce baterii) będzie pojawiał się procent naładowania baterii.

  2. Tryb niskiego zużycia energii – po jej włączeniu iPhone ograniczy aktywność aplikacji w tle, np. pobieranie i sprawdzanie poczty email, do czasu naładowania telefonu.

 4. Kolejna i najbardziej interesująca nas opcja to właśnie Kondycja baterii. Klikając w tę opcję zobaczymy, jaką kondycję ma nasza bateria. Wartość ta określa bieżącą pojemność baterii w porównaniu z nową baterią.

Bateria o niższej pojemności może wymagać ładowania po kilku godzinach używania urządzenia. Kiedy jej pojemność wynosi 80% lub mniej, warto pomyśleć o wymianie baterii w iPhonie.

 

Jak ładować iPhone, żeby nie zepsuć baterii?

Warto zacząć od tego, że iPhone’y obecnie wyposażane są w baterie litowojonowe, które uznawane są za najbardziej wydajne źródło energii dla urządzeń. Co najważniejsze, ładują się bardzo szybko, a oprócz tego są lżejsze od tradycyjnych baterii. Dodatkowo są trwalsze i zapewniają dłuższy czas pracy po każdym ładowaniu. Warto jednak pamiętać, że i one się zużywają. Jak ładować iPhone, by nie zepsuć baterii?

 1. Przede wszystkim należy unikać ładowania iPhone’a w nocy. Dlaczego? W momencie, gdy bateria jest w pełni naładowana, znajduje się w najbardziej niestabilnym punkcie i szybciej się zużywa. Jeśli chcesz przedłużyć jej żywotność, najlepiej ładuj telefon do ok. 80%, a następnie odłączaj od ładowarki.

 2. Staraj się również nie rozładowywać telefonu do zera. Najlepiej rozpoczynać ładowanie w momencie, gdy poziom naładowania baterii wynosi 20%. Przyczynia się to bowiem do skracania żywotności baterii.

 3. Pamiętaj, by korzystać z oryginalnej ładowarki. Dzięki temu iPhone ładowany jest przy prawidłowym napięciu oraz natężeniu prądu, a także w przewidzianym przez producenta smartfona czasie.

 4. Kiedy nie korzystasz ze smartfona, przechowuj go z baterią naładowaną do 50%. Nie wyłączaj go, gdy jego bateria jest niemal rozładowana. Dzięki temu zachowasz dobrą kondycję akumulatora.

 

Jak powinno się ładować iPhone?

Smartfon marki Apple możesz ładować na kilka różnych sposobów. Pierwszym i najprostszym jest podłączenie iPhone’a do źródła zasilania za pomocą zasilacza Apple USB oraz przewodu ładowania. W przypadku iPhone’a 8 oraz nowszych modeli tego smartfona możesz skorzystać z ładowarki iPhone MagSafe, MagSafe Duo lub ładowarki z oznaczeniem QiCertified. Wówczas musisz po prostu położyć telefon na ładowarce bezprzewodowej ekranem w górę i zaczekać, aż smartfon naładuje się do odpowiedniego poziomu. Kolejny sposób to podłączenie iPhone’a do komputera przy użyciu przewodu. Jeśli zobaczysz, że na ikonie baterii wyświetla się ikona ładowania (błyskawica), telefon ładuje się poprawnie.

 

Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhonie?

By przedłużyć żywotność baterii w iPhonie, koniecznie przestrzegaj kilku bardzo istotnych zasad:

 1. Unikaj korzystania z iPhone’a przy w bardzo wysokich oraz niskich temperaturach. Jeśli korzystasz ze smartfona, gdy na zewnątrz są minusowe temperatury, może się on natychmiast wyłączyć (szczególnie, jeśli poziom naładowania baterii wynosi poniżej 30%). Jeśli zaś temperatury są bardzo wysokie, korzystanie z iPhone’a na zewnątrz może doprowadzić do jego przegrzania się, co nie wpływa dobrze na kondycję baterii.

 2. Używaj wyłącznie oryginalnych ładowarek do iPhone’a lub tych z oznaczeniem QiCertified. Zwróć również uwagę na to, by miały odpowiednie napięcie i natężenie. Jeśli będziesz używać przypadkowych ładowarek, możesz nie tylko doprowadzić do pogorszenia kondycji baterii, ale i do awarii, która będzie wymagała naprawy iPhone’a.

 3. Dbaj o to, by nie rozładowywać całkowicie telefonu, ponieważ może to doprowadzić do tego, że bateria wejdzie w „stan głębokiego rozładowania”, który sprawia, że jony są niezdolne do utrzymywania ładunków.

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online