Zaznacz stronę
naprawa iphone XR

iPhone XR – spoiwo pomiędzy linią X, a starszymi wydaniami

 

W 2018 roku Apple zaprezentowało światu 3 nowe smartfony. Prym wiodły iPhone XS oraz jego powiększona wersja oznaczona dopiskiem MAX. Oprócz nich zadebiutował jeszcze iPhone XR, czyli mniej zaawansowany wariant, który został stworzony z myślą o użytkownikach mających niższe wymagania. To urządzenie stało się bezpośrednim spadkobiercą „ósemki”. Tym samym ceny zostały ustalone na pierwotnym poziomie, więc można było zostać posiadaczem smartfona z nadgryzionym jabłkiem już za nieco ponad 3 tysiące złotych.

Co ma do zaoferowania iPhone XR?

Tytułowy smartfon miał zaspokoić potrzeby klientów, którzy oczekiwali nowoczesnego urządzenia pozbawionego ramek, ale nie zamierzali wydawać na ten cel 5 tysięcy złotych. Na rynku masowym często bardziej liczą się walory wizualne niż specyfikacja. W związku z tym projektanci Apple poszerzyli paletę barw aż do 6 wariantów. Tym samym obok klasycznej biali i czarni pojawiły się również odsłony utrzymane w żółtej, niebieskiej, koralowej oraz czerwonej kolorystyce. Na tylnym panelu umieszczono szkło, natomiast z przodu pojawił się bezramkowy wyświetlacz wzorowany na innych modelach z najmłodszej rodziny produktów. Dodatkowo ekran był nieco większy niż w przypadku wersji X oraz XS. Wszystkie te czynniki sprawiły, że iPhone XR cieszył się sporym zainteresowaniem wśród osób ceniących sobie stylowy design, przyzwoity aparat i wydajny system operacyjny.

W jaki sposób zadbać o nienaganny stan techniczny?

Piętą achillesową opisywanego urządzenia jest wyświetlacz. Twórcy musieli wprowadzić starszy wariant IPS LCD, aby ograniczyć koszty produkcji. Ponadto smartfon nie został wyposażony w funkcję 3D Touch, a obudowę wykonano z aluminium, a nie stali nierdzewnej znanej z bardziej zaawansowanych modeli. W efekcie bryła jest mniej trwała i łatwiej może ulegać trwałym uszkodzeniom. Tym samym każdy użytkownik powinien zaopatrzyć się w solidny case wykonany z tworzyw sztucznych. Rozsądnym wyborem będzie również zamontowanie szkła hartowanego na przedni panel. Jego zadaniem będzie ochrona wyświetlacza przed zarysowaniami.

A co jeśli już dojdzie do uszkodzenia?

Nie ma sposobu, który zapewnia stuprocentową skuteczność w ochronie przed uszkodzeniami. W razie niefortunnego upadku urządzenia nie da się uniknąć powstania pęknięcia na ekranie. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać i lepiej jak najszybciej zgłosić się do serwisu iPhone. Wymiana szybki iPhone XR trwa zaledwie 30 minut. Co więcej, pracownicy wykorzystują oryginalne części zamienne, a także zapewniają kilkumiesięczną gwarancję poświadczająca jakość wykonanej usługi. Wbrew pozorom wymiana wyświetlacza iPhone XR wcale nie musi być droga. Szczegółowe informacje dotyczące oferty znajdziesz na stronie iClinica.

Naprawa iPhone nie kończy się na pękniętym ekranie. Klienci często zwracają się do nas z innymi problemami. Często zajmujemy się również wymianą złącza ładowania iPhone XR, które przestało spełniać swoje zadanie w wyniku długotrwałej eksploatacji. To wyjątkowo powszechna usterka, z którą możemy uporać się w ekspresowym tempie. Ponadto z łatwością poradzimy sobie tez z wymianą baterii iPhone XR, jeżeli w Twoim urządzeniu zajdzie taka konieczność.

Czy montowane części są oryginalne?
Naprawy wykonujemy głównie na oryginalnych podzespołach. Oczywiście istnieją wyjątki, jeśli dana część nie jest dostępna w oryginale, to proponujemy wykonanie usługi na zamienniku (starsze modele iPhone’ów oraz obudowy).

Każda usługa na stronie jest opisana i jest uwzględnione, czy jest to oryginał, czy zamiennik. Taką informację można uzyskać podczas każdej próby kontaktu z nami (telefonicznie, mailowo, na czacie, osobiście).

Ponadto, dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do naprawy w Polsce.

Czy kontakty/dane zapisane w telefonie zostaną skasowane?
 

Podczas napraw uszkodzeń mechanicznych dane nigdy nie są zerowane.

Zalecamy jednak wykonać kopię zapasową, ponieważ serwis nie ponosi odpowiedzialności za utratę danych z telefonu, ani dalszych strat, które w wyniku tego mogą nastąpić.

Jak mogę dostarczyć urządzenie do serwisu?
Urządzenia do naprawy przyjmujemy w naszych punktach stacjonarnych. Kliknij, aby zobaczyć adresy.

Jeżeli nie są Państwo z okolic Poznania, Wrocławia lub Krakowa, to zapraszamy do skorzystania z formularza wysyłkowego z opcją darmowej wysyłki i dostawy door-to-door. Cena pozostaje taka sama.

Czy można dostarczyć urządzenie "w częściach"?
Podejmujemy się naprawy urządzeń dostarczonych w częściach do naszego serwisu.

Czas takich napraw jest wydłużony ze względu na dokładnie przetestowanie urządzenia, aby zapobiec wszelkim niedogodnościom.

Mogą wystąpić dodatkowe dopłaty, lecz zawsze informujemy o tym wcześniej.

Jak długo trwa naprawa urządzenia?
Drobne naprawy dokonywane są od ręki w przeciągu 30 minut – 1 godziny. Ponad 98% napraw dokonywanych w naszym serwisie realizowane jest w ciągu 24h.

W przypadku opóźnienia zostaną Państwo poinformowani mailowo lub telefonicznie o takiej sytuacji.

Zapraszamy także do sprawdzania statusu zleceń online na naszej stronie.

Czy dostanę gwarancję na wykonaną naprawę?
Na wszystkie części oraz usługi udzielamy 3-6 miesięcy gwarancji.