Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?

Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?

Apple Pay Later

Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych.

Giganci rynku technologii mobilnych wyznaczają dominujące trendy na tej płaszczyźnie. Google Pay i Apple Pay to metody płatności pierwszego wyboru dla milionów użytkowników. Potentaci nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. Okazuje się, że opcja płatności mobilnych na „jabłkach” wkrótce wzbogaci się o nowe możliwości. Mowa tutaj o projekcie Apple Pay Later, który wkracza w decydującą fazę przygotowań. Dowiedz się czego spodziewać się po tej premierze.

Apple Pay Later – czym jest?

Klasyczny Apple Pay jest już doskonale znany użytkownikom sprzętu sygnowanego nadgryzionym jabłkiem. Usługa zadebiutowała w 2014 roku, a do Polski dotarła 4 lata później. Jej rozpowszechnienie można śmiało traktować jako powiew świeżości w sferze płatności bezgotówkowych.

Konfiguracja zaczynała się od dodania danych swojej karty płatniczej do aplikacji Portfel. Następnie wystarczyło wcisnąć dwukrotnie przycisk boczny i zbliżyć telefon do terminalu, aby zapłacić w sklepie stacjonarnym bądź innych lokalach handlowo-usługowych. W przypadku zakupów przez internet mechanizm działał podobnie.

Apple Pay Later to nic innego jak forma rozszerzenia dotychczasowego zakresu możliwości. Nowe rozwiązanie pozwoli na odroczenie płatności. Narzędzie będzie w pełni zsynchronizowane z portfelem na iPhone’ach i iPadach.

Apple Pay Later – na czym polega?

Po wprowadzeniu opisywanej aktualizacji będziesz w stanie dokonać zakupu bez konieczności natychmiastowego opłacania zamówienia. Taka możliwość stanie się dostępna w aplikacjach oraz sklepach internetowych. Po zatwierdzeniu transakcji musisz uregulować należności w ciągu następnych sześciu tygodni. Ponadto można podzielić całą sumę na cztery raty. Jeżeli przekroczysz wyznaczony termin spłaty, zostaną naliczone odsetki

Apple Pay Later może okazać się bardzo przydatne w wielu okolicznościach. Wyobraź sobie, że trafiasz na bardzo atrakcyjną promocję ograniczoną czasowo. Nie masz na koncie wystarczająco dużo środków, a na następną wypłatę z pracy przyjdzie Ci jeszcze zaczekać. Dzięki możliwości odroczenia płatności, okazja nie przejdzie Ci koło nosa. Będziesz w stanie skorzystać z oferty, a rachunek uregulujesz, gdy na Twoje konto wpłynie wynagrodzenie.

Apple Pay Later

Czy i kiedy Apple Pay Later będzie dostępny w Polsce?

Opisywana usługa pozostaje jeszcze w fazie przygotowań. Wedle początkowych założeń debiut miał przypaść na jesień 2022 roku. Ostatecznie nie udało się jednak dotrzymać tego terminu. W toku prac przygotowawczych pojawiły się komplikacje, które wymusiły przesunięcie daty wydania. Obecnie prognozuje się, że Apple Pay Later ujrzy światło dzienne wiosną bieżącego roku. Na początku lutego pojawiły się doniesienia dotyczące rozpoczęcia etapu testów w gronie pracowników Apple. Można zatem spodziewać się, że premiera zbliża się wielkimi krokami.

Początkowo nowa usługa ma być dostępna tylko na rynku amerykańskim. Trudno zatem powiedzieć, kiedy płatności odroczone pojawią w Polsce. Prawdopodobnie wcześniej lista zostanie rozszerzona o kraje Europy Zachodniej. Dopiero później nowa usługa zadebiutuje na polskim gruncie.

Płatności odroczone Apple – pomysł dobrze znany czy innowacja na rynku płatności?

Idee pożyczek i płatności ratalnych są stare jak świat. Ewentualnym zmianom podlegają głównie oferowane warunki oraz dostępność takich rozwiązań. Na tej płaszczyźnie Apple ma sporo do zaoferowania. Komfort użytkowania powinien być jedną z mocniejszych stron nowej usługi. Takie wnioski można wysnuć na podstawie przedstawionego projektu interfejsu.

Przy finalizacji transakcji pojawi się okienko z dwoma zakładkami. W jednej z nich otrzymasz możliwość natychmiastowej zapłaty. Jeśli przełączysz się na drugą kartę, będziesz w stanie podjąć decyzję o odroczeniu płatności. Równie nieskomplikowana ma być procedura spłaty należności. Można zatem spodziewać się, że Apple Pay Later spotka się z ciepłym przyjęciem użytkowników.

Apple Pay Order Tracking – czym jest

Producent dokłada również starań, aby zapewnić użytkownikowi większe poczucie kontroli nad przepływem środków przez Apple Pay. Odpowiedzią na takie potrzeby stanie się funkcja zapewniająca dostęp do rejestru zrealizowanych transakcji. Dzięki temu wygodnie sprawdzisz rachunki i faktury.

Dodatkowym atutem będzie możliwość monitorowania statusu zamówienia z poziomu aplikacji „Portfel”. W ten sposób sprawniej uzupełnisz podane dane, a także skontaktujesz się z obsługą klienta. Wedle dotychczasowych doniesień możesz oczekiwać pełnego zakresu funkcjonalności w tym wymiarze, pod warunkiem że sprzedawca również posiada skonfigurowane Apple Pay. To kryterium może nieco ograniczyć faktyczny potencjał. Niemniej nowe funkcje zapowiadają się obiecująco.

Apple Pay Later

Apple Card – czym jest?

W 2019 roku kalifornijska marka zaprezentowała autorską kartę płatniczą. Projekt powstał przy współpracy z bankiem Goldman Sachs oraz firmą Mastercard. Apple Card funkcjonuje w oparciu o pełną synchronizację z aplikacją Portfel na urządzeniu mobilnym. Na fizycznej wersji karty znajduje się tylko imię i nazwisko jej posiadacza. Cała reszta danych jest przechowywana w pamięci iPhone’a bądź iPada.

Pod względem działania Apple Card nie różni się zasadniczo od kart oferowanych przez tradycyjne banki. Obecnie produkt jest dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Chodzą słuchy, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy z niektórych krajów europejskich również będą mogli skorzystać z tego rozwiązania.

Wszystkie przedstawione nowinki z pewnością podniosą komfort używania urządzeń Apple. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej innowacyjne usługi na niewiele się zdadzą, gdy sprzęt pozostaje w kiepskim stanie technicznym. Jeżeli borykasz się z jakimiś usterkami, odwiedź serwis Apple Kraków albo placówki w innych miastach. Nasze salony znajdziesz też w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu. Poza tym możesz skorzystać z realizacji w trybie wysyłkowym. W naszej ofercie znajdziesz takie usługi jak naprawa wyświetlacza iPhone czy też wymiana mikrofonu iPhone. Zajrzyj do cennika, aby dowiedzieć się więcej.


Podobne artykuły
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path
iPhone z ratami 0%? Apple zaoferuje w tym roku taką usługę!
Chcielibyście kupić iPhone’a w sprzedaży ratalnej 0%? Oczywiście, często zdarzają się takie oferty w dużych sklepach z elektroniką, jednak nie jest to zasadą i często trzeba je dobrze upolować, by trafić na nie w momencie, kiedy akurat planujemy zakup nowego urządzenia. Ale w tym roku Apple chce zaoferować podobną opcję swoim klientom na stałe – … Czytaj dalej iPhone z ratami 0%? Apple zaoferuje w tym roku taką usługę!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online