iPhone 15 / 15 Plus / 15 Pro / 15 Pro Max

Seria iPhone 15 ukazała się we wrześniu 2023 roku. Każda odsłona doczekała się kilku zmian względem swoich poprzedników. Jedną z głównych nowości okazało się długo wyczekiwane wprowadzenie gniazda USB-C. Amerykański producent uległ presji ze strony Unii Europejskiej i ostatecznie zdecydował się na odstąpienie od standardu Lightning. Można spodziewać się, że od tej pory wszystkie nowe urządzenia i akcesoria z oferty Apple będą już wyposażone w złącze USB-C. Tym samym wystarczy jedna ładowarka do naładowania nie tylko swoich „jabłek”, ale również sprzętu wielu innych marek.

iPhone 15 / 15 Plus / 15 Pro / 15 Pro Max

Potrzebujesz naprawy w salonie, lub zamówić kuriera?

Zapytaj o szczegóły naprawy Zamów darmowego kuriera

Wolisz odwiedzić nas osobiście w jednym z oddziałów stacjonarnych? Czekamy na Ciebie w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Na pokładzie wszystkich wydanych modeli znalazła się nowsza wersja procesora. Poprawiono również parametry aparatu fotograficznego. Premiera iPhone 15 oznaczała też definitywne pożegnanie z ikonicznym „notchem”, czyli wcięciem w górnej części ekranu, które po raz pierwszy pojawiło się w iPhone X. Podstawowe edycje z nowej generacji upodobniły się do wariantów Pro za sprawą wprowadzenia dynamicznej wyspy. Jest to wycięcie w kształcie pastylki znajdujące się w górnej części wyświetlacza. Oprócz tego w wydaniach Pro pojawił się nowy przycisk funkcyjny, który zastąpił klasyczny przełącznik odpowiadający za wyciszenie.

Premiera opisywanych urządzeń przyniosła również istotne zmiany konstrukcyjne. Obudowa modeli Pro została wykonana z tytanu zamiast stali nierdzewnej, która była stosowana do tej pory. Nowy materiał jest lżejszy i bardzo wytrzymały. Trzeba przyznać, że Apple sukcesywnie podnosi poziom wytrzymałości wszystkich urządzeń. Dzięki temu sprzęt staje się odporniejszy na wszelkie kolizje. To nie zawsze jednak wystarczy, by uniknąć uszkodzenia. Niemniej możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia usterki albo szybko uporać się z uszkodzeniami, gdyby pojawił się jakiś problem. Dowiedz się jak to zrobić.

Jak ustrzec się przed awarią iPhone 15?

W celu zabezpieczenia telefonu przed uszkodzeniami należy zaopatrzyć się w akcesoria ochronne. Jednym z zalecanych rozwiązań jest pokrycie ekranu dodatkową warstwą szkła hartowanego. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w osłonę obudowy. Może to być etui, futerał bądź pokrowiec. Każda z tych opcji złagodzi skutki upadku bądź uderzenia. Tym samym zmniejszysz ryzyko uszkodzenia smartfona.

Istotną rolę odgrywa również unikanie nadmiernego przeciążania urządzenia. Ogranicz liczbę aplikacji, które na co dzień nie są dla ciebie niezbędne. W końcu z powodzeniem możesz korzystać z tych usług za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Korzystną praktyką jest też wyłączanie funkcji, których nie używasz w danym momencie. Dotyczy to chociażby Bluetootha albo transferu danych. Nie należy jednak posuwać się do skrajności w postaci regularnego wyłączania aplikacji, gdy tylko przełączasz się na inne okno. Ponowne uruchomienie oprogramowania zużywa więcej zasobów niż działanie w tle. Warto wyłączać poszczególne narzędzia tylko jeśli przez dłuższy czas nie zamierzasz do nich wrócić.

Nie zwlekaj też do ostatniej chwili z podłączeniem telefonu do ładowania. Zaleca się przystąpić do ładowania zanim ikona baterii wskaże mniej niż 20%. Pamiętaj też, aby zachować ostrożność przy korzystaniu z nieoryginalnych akcesoriów do ładowania. Wiele takich produktów kusi ceną, ale nie wykazuje zgodności ze standardami Apple. W konsekwencji może dojść do awarii. Staraj się też delikatnie podłączać telefon do ładowania. Nieostrożne wciskanie przewodu do gniazda może prowadzić do uszkodzeń.

Które elementy iPhone 15 najczęściej ulegają uszkodzeniu?

Szybki montowane w modelach iPhone 15 odznaczają się wysoką odpornością. Dzięki temu telefon może wyjść bez szwanku z wielu kolizji. Miej jednak świadomość, że ryzyko stłuczenia nadal istnieje. Wystarczy mocne uderzenie lub nieszczęśliwe stuknięcie w słabszy punkt konstrukcji, by doszło do pęknięcia. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wymiana szybki w iPhone 15.

Chociaż zewnętrzna warstwa szkła stała się bardziej wytrzymała, ekran nadal pozostaje wrażliwy na różnego rodzaju uszkodzenia. Nawet jeśli szybka nie uległa pęknięciu, umieszczony pod nią ekran LED może zostać naruszony. Właśnie dlatego po groźnie wyglądającym wypadku warto odwiedzić serwis, aby uzyskać dokładną diagnozę. Przegląd może wykazać konieczność przeprowadzenia naprawy wyświetlacza w iPhone 15, mimo że zewnętrzna część konstrukcji nie nosi znamion awarii. Pozostałe elementy również pozostają narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dotyczy to zwłaszcza obudowy, która w tylnej części jest pokryta taflą szkła. W przypadku stłuczenia tego elementu, konieczna okazuje się wymiana tylnej klapki w iPhone 15.

Wszystkie komponenty wewnętrzne ulegają zużyciu w miarę użytkowania, co może prowadzić do problemów technicznych. Starzenie się urządzenia to jednak nie jedyna przyczyna potencjalnych awarii. Problemy mogą mieć też inne podłoże. Warto więc niezwłocznie zgłosić się do serwisu, gdy dostrzeżesz jakiekolwiek niepokojące oznaki. Jeśli diagnoza wykaże wystąpienie usterki, technik może niezwłocznie przystąpić do wykonania naprawy. Zwykle oznacza to wymianę zużytych lub uszkodzonych części na nowe. Do najczęściej wykonywanych napraw zalicza się:

  • wymiana szybki iPhone 15,
  • wymiana wyświetlacza iPhone 15
  • wymiana baterii iPhone 15,
  • wymiana złącza ładowania iPhone 15,
  • wymiana tylnej klapki iPhone 15.

Oferujemy również czyszczenie po zalaniu iPhone 15 oraz inne naprawy. Jeśli zatem borykasz się z problemem, którego zabrakło na powyższej liście, skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dostępne rozwiązania.

W jaki sposób realizowana jest naprawa iPhone 15?

Gdy przyjmujemy uszkodzony iPhone 15, pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie problemu. Wówczas określamy źródło awarii i zakres powstałych uszkodzeń. Później przechodzimy do usunięcia usterki. Za każdą operację odpowiada wykwalifikowany specjalista używający nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu możemy zapewnić maksymalną precyzję oraz wzorową skuteczność.

Dokładamy też wszelkich starań, aby czas naprawy był jak najkrótszy. Przywrócenie pełnej funkcjonalności telefonu nie zajmuje nam więcej niż kilka dni roboczych. Wiele usług jesteśmy w stanie zrealizować nawet w ciągu kilku godzin.

Czy iPhone 15 będzie działać jak nowy po wykonaniu naprawy?

Jesteśmy świadomi obaw klientów o potencjalne długofalowe skutki naprawy. Możemy jednak zapewnić, że telefon zachowa swoją pierwotną funkcjonalność. Wyświetlacz będzie sprawować się dokładnie tak samo jak przed naprawą. Działanie panelu dotykowego i systemu rozpoznawania twarzy również nie ulegnie zmianie.

A co z wodoszczelnością? Ta kwestia jest obarczona szeregiem popularnych mitów. Warto zatem rozwinąć ten temat. Wbrew powszechnemu przekonaniu, iPhone 15 nie jest urządzeniem całkowicie wodoodpornym. Certyfikacja IP68 opiera się na wynikach testów przeprowadzonych w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych. Taka procedura nie odzwierciedla realiów codziennego użytkowania, podczas którego mogą występować różne nieprzewidziane sytuacje. Miej również na uwadze, że gwarancja Apple nie obejmuje urządzeń uszkodzonych w wyniku zalania. W takich przypadkach możesz skorzystać jedynie z płatnej naprawy.  

Jeżeli zatem producent nie bierze pełnej odpowiedzialności za wodoszczelność swojego sprzętu, my również nie możemy tego zrobić. Niemniej zapewniamy, że przywrócimy wszystkie oryginalne zabezpieczenia. Dzięki temu naprawiony telefon będzie uszczelniony w taki sam sposób jak fabrycznie nowy egzemplarz na półce sklepowej.

Jak zamówić naprawę iPhone 15 w serwisie iClinica?

Możesz skorzystać z naszych usług zdalnie albo odwiedzając jeden z salonów stacjonarnych. Jeżeli cenisz sobie bezpośredni kontakt, przyjdź do nas osobiście. Aktualnie można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Rekomendujemy umawianie wizyt przed przybyciem na miejsce. W ten sposób możesz uniknąć czekania w kolejce.

Preferujesz załatwienie kwestii naprawy bez wychodzenia z domu? Umów się na realizację w trybie wysyłkowym. Przy takim wyborze w pierwszym kroku należy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej. Poprosimy tam o podanie danych osobowych, kontaktowych, adresowych oraz kilku informacji dotyczących zepsutego sprzętu. W umówionym terminie zjawi się u Ciebie kurier, który odbierze uszkodzone urządzenie i dostarczy je do naszego serwisu. Po przeprowadzeniu naprawy telefon zostanie odesłany pod adres wskazany w formularzu. Nasz serwis pokrywa koszty wysyłki, więc nie musisz się tym martwić.

Dlaczego warto powierzyć naprawę iPhone 15 serwisowi iClinica?

Zajmujemy się naprawą urządzeń Apple od 2009 roku. Przez ten czas przeprowadziliśmy tysiące napraw. Efekty naszej pracy spotkały się z wieloma ciepłymi słowami ze strony zadowolonych klientów. Wszystkie opinie znajdziesz w Google oraz na Facebooku. Wystarczy znaleźć jeden z naszych oddziałów, aby zapoznać się z recenzjami.

Kluczowym elementem naszej pracy jest dokładna kontrola jakości. Każde urządzenie zostaje sprawdzone zarówno od razu po przyjęciu do serwisu, jak i po wykonaniu naprawy. Taki proces weryfikacji gwarantuje, że urządzenie wracające do klienta jest całkowicie sprawne i w pełni gotowe do użytkowania.

Jedną z naszych mocnych stron stanowi również najdłuższy okres ochronny na rynku. Oferujemy kilkumiesięczną gwarancję na wykonane usługi.

Konsultant online