Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max nie sprzedają się najlepiej?

iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max nie sprzedają się najlepiej?

Wszędzie pojawiają się głosy, że Apple kontynuując swoją politykę daleko nie zajedzie. Ceny nowych urządzeń są z roku na rok coraz bardziej zaporowe, ale z drugiej strony często czytamy i słyszymy, że Apple ma się świetnie. Czyżby sprzedaż tegorocznych iPhone’ów, czyli Xr, Xs oraz Xs Max miała być końcem dobrej passy giganta?

 

Na ratunek iPhone X?

 

Wraz z premierą nowych iPhone’ów została zakończona produkcja zeszłorocznego hitu Apple, czyli iPhone’a X. Teraz z Sieci dochodzą do nas głosy, że firma z Cupertino chce wznowić jego produkcję i to już kilka miesięcy po premierze tegorocznych smartfonów.

iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max podobno nie sprzedają się najlepiej o czym Internet huczy od kilku dobrych dni. Rynek najprawdopodobniej zweryfikował niezbyt wielkie innowacje w porównaniu z zeszłorocznym poprzednikiem, a z drugiej strony konsumenci mogą powoli stawać się zmęczeni czy wręcz poirytowani cenową polityką, którą od dawna uprawia Apple.

The Wall Street Journal donosi, że coś rzeczywiście może być na rzeczy, gdyż gigant z Cupertino planuje wznowić produkcje iPhone’a X, który cały czas cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników, choć zniknął z ofert sprzedażowej Apple.

 

Samsung macza w tym palce?

 

Dziennikarze z The Wall Street Journal informują także, że ewentualny powrót iPhone’a X może być związany z umową zawartą między firmą Apple a firmą Samsung, która dotyczy dostawy ekranu OLED, który produkowany jest przez Koreańczyków. Tegoroczne smartfonowe propozycje od przedsiębiorstwa z nadgryzionym jabłkiem w logo nie spełniają zakładanych wolumenów sprzedaży, co wiąże się z tym, że zwalnia także ich produkcja.

Najgorzej sprzedaje się iPhone Xr, o czym już niedawno informowaliśmy. Użytkownicy chętniej skłaniają się ku iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus, które nie są wiele gorsze od Xr, a kosztują zdecydowanie mniej.
Niski popyt siłą rzeczy musi zmniejszać podaż. Mniejsza podaż to ograniczenia w produkcji, a co za tym idzie – niewywiązywanie się z wielomilionowych umów, między innymi tej z Samsungiem, o której wspominamy wyżej. Ratunkiem ma być powrót do produkcji iPhone’a X, który jest zdecydowanie bardziej opłacalny w całym procesie – chodzi o komponenty, jak i technologie.

Wycofanie iPhone’a X z oferty wzbudziło ogromne poruszenie wśród użytkowników produktów marki Apple. Wcześniej Apple raczej nie uznawało tego typu praktyk. Jak widać słusznie, gdyż wszystko wskazuje na to, że świta Tima Cooka z nim na czele bardzo żałują podjętej decyzji.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

    Też myślę, że lepiej wybrać ten model i wydać mniej pieniędzy. Wystarczy stłuczona szybka i koszta nas przerażają. Z tego co się orientowałem wymiana wyświetlacza iPhone w Krakowie jest dosyć kosztowna, dlatego lepiej uważać i nie mieć aż tak drogiego modelu. Chwila nieuwagi i po telefonie.. 🙁

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online