Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max nie sprzedają się najlepiej?

iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max nie sprzedają się najlepiej?

Wszędzie pojawiają się głosy, że Apple kontynuując swoją politykę daleko nie zajedzie. Ceny nowych urządzeń są z roku na rok coraz bardziej zaporowe, ale z drugiej strony często czytamy i słyszymy, że Apple ma się świetnie. Czyżby sprzedaż tegorocznych iPhone’ów, czyli Xr, Xs oraz Xs Max miała być końcem dobrej passy giganta?

 

Na ratunek iPhone X?

 

Wraz z premierą nowych iPhone’ów została zakończona produkcja zeszłorocznego hitu Apple, czyli iPhone’a X. Teraz z Sieci dochodzą do nas głosy, że firma z Cupertino chce wznowić jego produkcję i to już kilka miesięcy po premierze tegorocznych smartfonów.

iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max podobno nie sprzedają się najlepiej o czym Internet huczy od kilku dobrych dni. Rynek najprawdopodobniej zweryfikował niezbyt wielkie innowacje w porównaniu z zeszłorocznym poprzednikiem, a z drugiej strony konsumenci mogą powoli stawać się zmęczeni czy wręcz poirytowani cenową polityką, którą od dawna uprawia Apple.

The Wall Street Journal donosi, że coś rzeczywiście może być na rzeczy, gdyż gigant z Cupertino planuje wznowić produkcje iPhone’a X, który cały czas cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników, choć zniknął z ofert sprzedażowej Apple.

 

Samsung macza w tym palce?

 

Dziennikarze z The Wall Street Journal informują także, że ewentualny powrót iPhone’a X może być związany z umową zawartą między firmą Apple a firmą Samsung, która dotyczy dostawy ekranu OLED, który produkowany jest przez Koreańczyków. Tegoroczne smartfonowe propozycje od przedsiębiorstwa z nadgryzionym jabłkiem w logo nie spełniają zakładanych wolumenów sprzedaży, co wiąże się z tym, że zwalnia także ich produkcja.

Najgorzej sprzedaje się iPhone Xr, o czym już niedawno informowaliśmy. Użytkownicy chętniej skłaniają się ku iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus, które nie są wiele gorsze od Xr, a kosztują zdecydowanie mniej.
Niski popyt siłą rzeczy musi zmniejszać podaż. Mniejsza podaż to ograniczenia w produkcji, a co za tym idzie – niewywiązywanie się z wielomilionowych umów, między innymi tej z Samsungiem, o której wspominamy wyżej. Ratunkiem ma być powrót do produkcji iPhone’a X, który jest zdecydowanie bardziej opłacalny w całym procesie – chodzi o komponenty, jak i technologie.

Wycofanie iPhone’a X z oferty wzbudziło ogromne poruszenie wśród użytkowników produktów marki Apple. Wcześniej Apple raczej nie uznawało tego typu praktyk. Jak widać słusznie, gdyż wszystko wskazuje na to, że świta Tima Cooka z nim na czele bardzo żałują podjętej decyzji.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

    Też myślę, że lepiej wybrać ten model i wydać mniej pieniędzy. Wystarczy stłuczona szybka i koszta nas przerażają. Z tego co się orientowałem wymiana wyświetlacza iPhone w Krakowie jest dosyć kosztowna, dlatego lepiej uważać i nie mieć aż tak drogiego modelu. Chwila nieuwagi i po telefonie.. 🙁

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online