Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie

Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie

Kalendarz świąt iPhone

Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. Z drugiej strony nie zapomnisz też o uroczystościach, które wymagają złożenia życzeń bliskim osobom. Poznaj kalendarz świat iPhone od podszewki.

Używanie kalendarza świąt na iPhonie

Obsługa opisywanej funkcji jest niezwykle prosta. Kalendarz świąt iPhone został ustawiony jako domyślnie włączony. W celu sprawdzenia wyświetlanych przez niego informacji należy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz natywną aplikację “Kalendarz“.
 2. Stuknij dowolny dzień, aby przełączyć się z domyślnego widoku na listę. Wówczas zobaczysz wszystkie święta w kolejności chronologicznej.

Pokazywanie lub ukrywanie świąt

Kalendarz świąt iPhone przeplata się z wydarzeniami dodawanymi przez Ciebie. Jeżeli chcesz go wyłączyć i ograniczyć się tylko do własnych wpisów, zrobisz to w następujący sposób:

 1. Uruchom natywną aplikację “Kalendarz“.
 2. Wybierz opcję “Kalendarze” w dolnej części ekranu.
 3. Odznacz pozycję odpowiadającą za wyświetlanie świąt w Twoim kraju. W przypadku Polski może to być “PL Holidays“.

Jeśli korzystasz z iPada, należy podjąć następujące kroki, aby uzyskać analogiczny efekt:

 1. Stuknij ikonę kalendarza w lewym górnym rogu.
 2. Odhacz subskrypcję kalendarza ze świętami w Twoim kraju.

Z kolei w przypadku Maca operacja przebiega następująco:

 1. Otwórz “Kalendarz“.
 2. Z głównego menu wybierz “Ustawienia“.
 3. Wyłącz opcję “Pokazuj kalendarz świat“.
 4. Możesz też usunąć tę funkcję. W takiej sytuacji przytrzymaj przycisk Control i kliknij na listę kalendarzy. Następnie wybierz “Wycofaj subskrypcję“.

Jeżeli zmienisz zdanie i zechcesz wrócić do korzystania z tej funkcji, wystarczy wejść w to samo miejsce i ponownie zaznaczyć odhaczoną pozycję albo ponownie zasubskrybować usługę.

Kalendarz świąt iPhone

Kalendarz świąt polskich w systemie iOS i macOS

Warto nadmienić, że wykaz wybranych świąt nie podlega edycji. O zawartości decyduje dostawca, który opracowuje całą listę. Możesz zatem jedynie w całości przyjąć jego wersję albo zrezygnować z tej opcji. Dostęp do kalendarza świąt określony został mianem subskrypcji. Nie musisz jednak obawiać się, że to płatna usługa. Korzystanie z opisywanej funkcji jest całkowicie bezpłatne.

Dodawanie kalendarza świąt z innego regionu

W niektórych przypadkach możesz potrzebować dostępu do kalendarza świat z innego kraju niż Polska. Z pewnością przyda się to użytkownikom przebywającym tymczasowo albo na stałe za granicą. Dzięki temu można łatwiej odnaleźć się w realiach danego miejsca. To również praktyczne uzasadnienie dla osób, które utrzymują relacje z obcokrajowcami. Kalendarz świąt iPhone pozwoli na zbliżenie się do danej kultury i tym samym skrócenie dystansu.

Jeśli chcesz uzyskać na swoim iPhonie dostęp do listy świąt obchodzonych w innym regionie, zrobisz to w następujący sposób:

 1. Włącz aplikację “Kalendarz“.
 2. Naciśnij “Kalendarze” na dole.
 3. Wybierz “Dodaj kalendarz“.
 4. Stuknij “Dodaj kalendarz świąt“.
 5. Wybierz pozycję, którą chcesz zasubskrybować.

Dodanie kalendarza świat z innego regionu na iPad przebiega następująco:

 1. Stuknij ikonę kalendarza znajdującą się w lewym górnym rogu.
 2. Wybierz “Dodaj kalendarz“.
 3. Naciśnij “Dodaj kalendarz świat“.
 4. Zasubskrybuj wybraną pozycję z listy.

Użytkownicy Maców również mogą korzystać z kalendarza świąt opracowanego dla innego kraju. W celu aktywowania tej funkcji trzeba wykonać następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację “Kalendarz“.
 2. Rozwiń menu “Plik“.
 3. Kliknij “Nowy kalendarz świąt“.
 4. W wyświetlonym oknie wybierz kraj albo region.
 5. Możesz nazwać nowy kalendarz, wyznaczyć swoją ulubioną lokalizację, a także włączyć powiadomienia o zbliżających się świętach.

Kalendarz świąt iPhone

Co zrobić, gdy uszkodzone urządzenie odbiera chęci do świętowania?

Jeżeli usterka uniemożliwia Ci komfortowe korzystanie ze sprzętu, wsparcia udzieli Ci serwis Apple Poznań. Doświadczeni specjaliści postawią diagnozę, a następnie zlikwidują usterkę. Dzięki temu Twoje urządzenie odzyska sprawność techniczną i będzie Ci służyć w pełnym zakresie. Oferta obejmuje szeroką gamę napraw. Wśród nich znajduje się chociażby wymiana wyświetlacza iPhone czy też czyszczenie po zalaniu. Pełną listę realizowanym usług znajdziesz w cenniku.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online