Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę

iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę

iPhone kolekcjonerski

Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do dziś jest wspominany jako przykład wyjątkowo porywającej prezentacji produktu. Nie powinno zatem dziwić, że wiele osób marzy o posiadaniu sprzętu, za którym stoi tak bogata historia. Przekonaj się ile może kosztować iPhone kolekcjonerski.

iPhone kolekcjonerski – kiedy można liczyć na fortunę za stary sprzęt

Kluczowym czynnikiem bez wątpienia jest czas. Musi upłynąć wiele lat, podczas których liczba dostępnych egzemplarzy na rynku wtórnym zdecydowanie się skurczy. Ze względu na niską dostępność produkt ma większą szansę na uzyskanie statusu dobra ekskluzywnego.

Istotną rolę odgrywa również stan techniczny. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na względy wizualne. Urządzenie musi się dobrze prezentować, aby można było je wyeksponować w widocznym miejscu. Nie należy też bagatelizować sprawności poszczególnych funkcji. Choć iPhone kolekcjonerski zawsze wypadnie blado w porównaniu z parametrami współczesnych urządzeń, możliwość skorzystania z jego opcji zawsze jest atrakcyjnym urozmaiceniem.

Jeśli posiadasz iPhone 2G, który spełnia powyższe kryteria, masz szansę na znalezienie klienta, który będzie skłonny zapłacić kilka tysięcy złotych.

Stary iPhone sprzedany za około 200 tys. zł. Zadecydował szczegół

W październiku 2022 roku kolekcjonerski iPhone 2G został sprzedany za 40 tysięcy dolarów. Wówczas kurs oscylował w granicach 5 złotych. W związku z tym można mówić o sprzedaży 17-letniego smartfona za 200 tysięcy złotych. Uzyskanie tak astronomicznej ceny okazało się jednak możliwe przede wszystkim ze względu na to, że urządzenie było nieużywane i zapakowane w oryginalnym pudełku.

iPhone 3GS kolekcjonerski

Trzeci iPhone to już nie to samo co pierwszy, od którego wszystko się zaczęło. Ze względu na mniejszą wartość symboliczną nie można liczyć na tak astronomiczne ceny. Niemniej nadal można zainkasować pokaźną sumkę za sprzedaż. Ceny najdroższych egzemplarzy iPhone’a 3GS osiągają nawet 3 tysiące dolarów. Na tyle mogą jednak liczyć wyłącznie szczęśliwi posiadacze nieodpakowanych smartfonów. Ceny używanych modeli zazwyczaj nie przekraczają tysiąca dolarów. To jednak nadal więcej niż jesteś w stanie uzyskać przy sprzedaży o wiele nowszych edycji, które utraciły już bieżące wsparcie producenta, np. iPhone 7.

iPhone kolekcjonerski

iPhone 1 kolekcjonerski, działa

Kultowy smartfon wydany w 2007 roku to nie tylko ozdoba dla miłośnika elektroniki, którą można postawić na półce. Pierwszy iPhone to również istny pomnik technologii w przełomowym momencie jej historii. Jeśli chcesz sprawić sobie taki egzemplarz, zdecydowanie warto upewnić się, że poszczególne funkcje działają bez zarzutów. Kto wie, może za jakiś czas wróci moda na fotografie utrzymane w estetyce pierwszych smartfonów. W takiej sytuacji będziesz dysponować najlepszym możliwym narzędziem do robienia zdjęć wpisujących się w bieżące trendy.

Za ile można sprzedać stary iPhone?

Jednym z atutów sprzętu Apple jest długotrwałe utrzymywanie wartości. Konkurencyjni producenci notują o wiele słabsze rezultaty pod tym względem. Po roku od wydania iPhone straci średnio 16% swojej pierwotnej wartości. Po dwóch latach jego cena będzie stanowić około 65% stawki ustalonej w dniu premiery.

Na najkorzystniejsze warunki mogą liczyć sprzedawcy oferujący urządzenia w nienagannym stanie technicznym. Warto zatem dbać o sprzęt w trakcie eksploatacji, aby w razie wymiany odzyskać jak najwięcej zainwestowanych środków. Czasem nawet opłaca się zrealizować drobną naprawę przed sprzedażą, aby ustalić o wiele wyższą cenę.

Absolutną podstawą w takich okolicznościach jest wymiana wyświetlacza iPhone. Bez sprawnego ekranu nie można mówić o urządzeniu, które nadaje się do użytku. Przydatna może okazać się również naprawa złącza ładowania iPhone. Gniazdo często ulega uszkodzeniu w toku eksploatacji. Jeśli zatem posiadasz model wydany wiele lat temu, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ten element został nadgryziony zębem czasu.

Oprócz tego konieczna bywa naprawa głośnika iPhone. Warto też pamiętać, że smartfony posiadają więcej niż jeden moduł odpowiadający za odtwarzanie dźwięku. W związku z tym nieodzowna może okazać się też oddzielna naprawa głośnika rozmów iPhone.

iPhone kolekcjonerski


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online