iPhone Xr nie spełnia oczekiwań?

iPhone iClinica

iPhone Xr czyli najtańszy z tegorocznych iPhone’ów na rynku zadebiutował 26 października, czyli miesiąc po iPhone’ach Xs oraz Xs Max. Okazuje się, że Xr nie sprzedaje się tak dobrze, jak chciało Apple, przez co gigant z Cupertino zmniejszył zamówienia. Czyżby z Xr miało być tak, jak w przeszłości z 5C?

 

Zamówienia na iPhone Xr zmniejszone

 

Te rewelacje opublikował The Wall Street Journal. Zdaniem dziennikarzy zamówienia na model iPhone Xr zmniejszyły się aż o jedną trzecią. Problem ten dotyczy tylko najtańszego z iPhone’ów, gdyż Xs oraz Xs Max mimo, że nie posiadają jakichś wielkich innowacji ani zmian, sprzedają się zgodnie z tym, co założyli sobie w Apple.

Z drugiej strony decyzja Apple o redukcji zamówień wcale nie dziwi, gdyż oszacowanie popytu na ten konkretny model nie było łatwym zadaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedaż iPhone’a Xr nie spełniło oczekiwań, które postawiło przed nim Apple. Biorąc jednak pod uwagę ceny wszystkich iPhone’ów anno domini 2018, zysk z ich sprzedaży raczej ulegnie wzrostowi.

 

Czy iPhone Xr to porażka?

 

Raczej trudno decydować się na aż tak drastyczne określenie, zwłaszcza, że przecież przed rokiem Apple cięło ilość zamówień dotyczących iPhone’a X ponieważ jego sprzedaż także została nieco przeszacowana przez analityków z Cupertino. Nie zmieniło to jednak faktu, że iPhone X stał się ogromnym sukcesem na rynku smartfonów i stał się najchętniej kupowanym smartfonem na Świecie.

Ale w tym miejscu należy zauważyć, że wielu użytkowników narzeka nieco na iPhone’a Xr, twierdząc, że model ten nie prezentuje się zbyt dobrze, jeśli chodzi o aspekty wizualne. Do tego dla wielu telefon ten jest zbyt duży, przez co bardzo nieporęczny. Oczywiście to tylko część opinii, gdyż znajdują się także głosy mówiące, że Xr to najlepszy model z dostępnych w tym roku w ofercie Apple.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online