iPhone 12 Pro jednak zgodnie z planem?

iPhone iClinica

Dopiero co w Sieci ujrzały się informacje o tym, że tegoroczna premiery iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max mogą być zagrożone przez decyzję Apple. Doniesienia sugerowały, że modele te w sprzedaży pojawią się pod koniec roku lub w bardziej prawdopodobnym scenariuszu – nawet w styczniu 2021 roku. Jednak Ming-Chi Kuo dotarł do nieco innych informacji. Jego źródła szepczą, że wszystko idzie zgodnie z planem i nowe urządzenia Apple pojawią się we wrześniu tego roku.

 

iPhone 12 Pro będzie na czas

 

Nadchodzące iPhone’y 12 mają być wyposażone w najnowocześniejsze modemy 5G, a te nowsze modele w jeszcze sprawniejsze wspomagane obsługą technologii mmWave. Zdaniem analityka ich sprzedaż rozpocznie się planowo na przełomie września i października.

Tegorocznych modeli ma być więcej i takie rewelacje pojawiały się już w grudniu. Z ich treści wynika, że powinniśmy spodziewać się nie trzech, a czterech nowych urządzeń. Według sławnego analityka każdy nowy iPhone otrzyma ekran w technologii OLED. Co nowego ma pojawić się w nowym portfolio smartfonów Apple:

iPhone 12 w dwóch wersjach:

  • podwójna kamera i ekran o przekątnej 5,4 cala
  • podwójna kamea i ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro z potrójną kamerą i ekranem o przekątnej 5,8 cala,
  • iPhone 12 pro Max z potrójną kamerą i ekranem o przekątnej 6,5 cala

Zdaniem analityków z Susquehanna International Group premiera tych dwóch ostatnich sprzętów ma się opóźnić. Wszystko to przez fakt, iż Apple chce we własnym zakresie produkować moduły do modemów 5G, a nie polegać na zewnętrznych firmach i podwykonawcach. Przez ten fakt premiera miałaby się odbyć nawet dopiero w styczniu 2020 roku.

 

iPhone 12 Pro jednak jesienią?

 

Jak wspominaliśmy, Ming-Chi Kuo ma w tym temacie zgoła inne zdanie. Z przekazywanych przez niego informacji jasno wynika, że póki co o żadnym opóźnieniu nie może być mowy, choć rzecz jasna nie oznacza to, że takowe nie pojawi się w trakcie prac nad urządzeniami. W swym raporcie potwierdza on także informacje o modemach 5G, które znajdą się w iPhone’ach. Wszystkie modele obsługiwać będą technologię sub-6GHz, a te z dopiskiem Pro dodatkowo także ultraszybką technologię mmWave.

Jednak fale milimetrowe obsługiwane będą początkowo jedynie na terenie pięciu państw: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej oraz Japonii.
Na zakończenie dodajmy, że analityk Kuo, jak i również wielu jego kolegów po fachu, przewiduje, że to nie jedyne iPhone’y, które pojawią się w tym roku na rynku. Podobno na horyzoncie czai się także wyczekiwany przez wielu iPhone SE 2, który może zawitać do nas jeszcze w marcu.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online