Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Premiera iPhone’a 12 Pro przesunięta na styczeń 2021?

Premiera iPhone’a 12 Pro przesunięta na styczeń 2021?

W Sieci pojawiły się dosyć zaskakujące rewelacje odnośnie tego, że jesienią tego roku gigant z Cupertino pokaże światu tylko jednego iPhone’a. Będzie to następca iPhone’a 11, najprawdopodobniej po prostu iPhone 12. Urządzenie ma być wyposażone w modem 5G. Wydajniejsze wersje sprzętu, czyli iPhone’y 12 Pro i iPhone’y 12 Pro Max miałyby pokazać się dopiero z końcem 2020 roku lub w styczniu 2021. Jest to spora niespodzianka, gdyż w ostatnich latach przywykliśmy do jesiennych premier urządzeń.

 

iPhone 12

 

Zespół analityków z SIG stworzył raport z którego treści wynika, iż zgodnie z wcześniejszymi informacjami, iPhone’y Pro 12 będą posiadały na stanie nowoczesne modemy 5G. Mają być one wyposażone w technologię pozwalającą na wykorzystywanie fal milimetrowych, czyli mmWave.

Jeśli chodzi o bardziej „budżetową” wersję iPhone’a 12 to ma on również posiadać modem 5G wykonany w technologii Sub-6Ghz. Ona, pomimo swej sporej wydajności, nie umożliwia aż tak szybkiego przesyłania danych.

Oprócz tych informacji, podają oni do wiadomości także kwestie nieco bardziej niespodziewane. Mowa tutaj o terminie premiery nowych urządzeń. Zdaniem twórców raportu, iPhone 12 powinien pojawić się w standardowym terminie, który będzie miał miejsce podczas konferencji firmy Apple, która odbędzie się we wrześniu. Jednak, jeśli chodzi o iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max to na ich debiut rynkowy ma przyjść nam poczekać nieco dłużej. Zdaniem analityków ich premiera może mieć miejsce nawet w styczniu 2021 roku. Decyzja o przeniesieniu premiery ma być podyktowana chęcią włodarzy Apple, aby w ich własnym zakresie produkowany był moduł do anten modemów 5G mmWave. Podobno doszli oni do wniosku, że nie chcą w kontekście tego podzespołu współpracować z żadnym podwykonawcą.

Z treści ich publikacji możemy także wyczytać wzmiankę, która stoi w sprzeczności wobec rewelacji, które ostatnio zamieścił w sieci Ming-Chi Kuo. Dotyczą one ekranu, która posiadać ma iPhone 12. SIG są zdania, że nadal będzie to LCD, a najsłynniejszy analityk Kuo jest zdania, że w tym modelu w tym roku uświadczymy w końcu ekran wykonany w technologii OLED.

Z doświadczenia wiemy, że do tego typu doniesień należy podchodzić z sporą dawką rezerwy. Zwłaszcza na tym etapie, gdy do premiery urządzeń pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. Jednak trzeba podkreślić, że opóźnienia w przypadku Apple to wcale nie nowość. Chociażby w roku 2017 ich flagowy model, czyli iPhone X na półkach sklepowych wylądował dopiero w październiku, a w roku 2018 iPhone Xr dostępny był do zakupu dopiero od listopada. W zeszłym roku obyło się bez poślizgów, ale jak będzie w tym roku? Jak zwykle – czas pokaże.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online