Blog
iClinica>Blog>iPhone>Premiera iPhone’a 12 Pro przesunięta na styczeń 2021?

Premiera iPhone’a 12 Pro przesunięta na styczeń 2021?

W Sieci pojawiły się dosyć zaskakujące rewelacje odnośnie tego, że jesienią tego roku gigant z Cupertino pokaże światu tylko jednego iPhone’a. Będzie to następca iPhone’a 11, najprawdopodobniej po prostu iPhone 12. Urządzenie ma być wyposażone w modem 5G. Wydajniejsze wersje sprzętu, czyli iPhone’y 12 Pro i iPhone’y 12 Pro Max miałyby pokazać się dopiero z końcem 2020 roku lub w styczniu 2021. Jest to spora niespodzianka, gdyż w ostatnich latach przywykliśmy do jesiennych premier urządzeń.

 

iPhone 12

 

Zespół analityków z SIG stworzył raport z którego treści wynika, iż zgodnie z wcześniejszymi informacjami, iPhone’y Pro 12 będą posiadały na stanie nowoczesne modemy 5G. Mają być one wyposażone w technologię pozwalającą na wykorzystywanie fal milimetrowych, czyli mmWave.

Jeśli chodzi o bardziej „budżetową” wersję iPhone’a 12 to ma on również posiadać modem 5G wykonany w technologii Sub-6Ghz. Ona, pomimo swej sporej wydajności, nie umożliwia aż tak szybkiego przesyłania danych.

Oprócz tych informacji, podają oni do wiadomości także kwestie nieco bardziej niespodziewane. Mowa tutaj o terminie premiery nowych urządzeń. Zdaniem twórców raportu, iPhone 12 powinien pojawić się w standardowym terminie, który będzie miał miejsce podczas konferencji firmy Apple, która odbędzie się we wrześniu. Jednak, jeśli chodzi o iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max to na ich debiut rynkowy ma przyjść nam poczekać nieco dłużej. Zdaniem analityków ich premiera może mieć miejsce nawet w styczniu 2021 roku. Decyzja o przeniesieniu premiery ma być podyktowana chęcią włodarzy Apple, aby w ich własnym zakresie produkowany był moduł do anten modemów 5G mmWave. Podobno doszli oni do wniosku, że nie chcą w kontekście tego podzespołu współpracować z żadnym podwykonawcą.

Z treści ich publikacji możemy także wyczytać wzmiankę, która stoi w sprzeczności wobec rewelacji, które ostatnio zamieścił w sieci Ming-Chi Kuo. Dotyczą one ekranu, która posiadać ma iPhone 12. SIG są zdania, że nadal będzie to LCD, a najsłynniejszy analityk Kuo jest zdania, że w tym modelu w tym roku uświadczymy w końcu ekran wykonany w technologii OLED.

Z doświadczenia wiemy, że do tego typu doniesień należy podchodzić z sporą dawką rezerwy. Zwłaszcza na tym etapie, gdy do premiery urządzeń pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. Jednak trzeba podkreślić, że opóźnienia w przypadku Apple to wcale nie nowość. Chociażby w roku 2017 ich flagowy model, czyli iPhone X na półkach sklepowych wylądował dopiero w październiku, a w roku 2018 iPhone Xr dostępny był do zakupu dopiero od listopada. W zeszłym roku obyło się bez poślizgów, ale jak będzie w tym roku? Jak zwykle – czas pokaże.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online