Apple szykuje konkurencję dla Netflixa?

Apple iClinica

Wszystko wskazuje na to, że konferencja Apple rzeczywiście odbędzie się 25 marca. Informowaliśmy, że Apple zaprezentuje wówczas swój serwis informacyjny z płatną subskrypcją. Okazuje się, że oprócz tego pojawi się podczas niej prezentacja serwisu wideo od giganta z Cupertino.

Netflix od Apple

 

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale wiele wskazuje na to, iż Apple zorganizuje swoją konferencję właśnie 25 marca. Podczas niej pojawić się kilka gwiazd Hollywood, które swoją obecnością zaszczycą prezentację serwisu wideo od Apple w którym pojawić się mają produkcje własne.

Wśród zaproszonych osobistości ze świata filmu mają pojawić się między innymi: Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Jennifer Garner czy JJ Abrams.

Platforma VOD od Apple ma działać na podobnych zasadach jak Netflix, czy HBO GO. Za miesięczną opłatę zyskujemy nielimitowany dostęp do szerokiej bazy seriali oraz filmów. Mają pojawi się także produkcje na zlecenie giganta z Cupertino, które dostępne będą tylko na ich platformie.

Sam serwis ma zostać uruchomiony jeszcze przed wakacjami i najprawdopodobniej początkowo dostępny będzie jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Serwis zintegrowany będzie z aplikacją TV, która dostępna jest na iPhone’ach, iPadach oraz Apple TV w 10 krajach.

Z kolejnych informacji wynika, że z czasem serwis trafi rzecz jasna także do innych krajów. W sumie ma być ich ponad 100.

Oprócz tego na konferencji ma zostać zaprezentowany nowy serwis informacyjny z płatną subskrypcją.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online