Konferencja Apple z prezentacją nowego serwisu już 25 marca?

Apple iClinica

John Paczkowski z serwisu BuzzFeed News podał właśnie, że firma Apple ma w planach kolejną konferencję, która odbędzie się już niebawem, bo 25 marca. Ma wówczas dojść do prezentacji nowego serwisu informacyjnego giganta z Cupertino do którego dostęp będzie można wykupić w formie subskrypcji. Raczej nie pojawi się tam prezentacja takich sprzętów, jak iPad Mini 5 czy AirPods 2.

 

Konferencja Apple

 

Co prawda John Paczkowski to nie Ming-Chi Kuo, ale informacje od redaktora BuzzFeed zwykle sprawdzają się w stu procentach. Często można mieć wrażenie, iż informacje które on podaje są kontrolowanymi przeciekami z Cupertino. Często podaje on różne informacje o działaniach Apple i zawsze okazują się one być prawdziwe. Wychodzi na to, że musi mieć dobrych znajomych w dziale PR firmy Apple.

Wychodzi na to, że powinniśmy być pewni, że konferencja rzeczywiście odbędzie się 25 marca i podczas jej przedstawiciele Apple zaprezentują swój nowy serwis informacyjny.

Będzie on funkcjonował na zasadzie płatnej, miesięcznej subskrypcji, która prawdopodobnie ma kosztować 10 dolarów.

Subskrypcja ma dawać dostęp do wszystkich treści, które pochodzą od wydawców publikujących na łamach serwisu. Dostęp będzie rzecz jasna nielimitowany.

The Wall Street Journal podał informację, iż Apple pobierać będzie połowę zysków z subskrypcji, a reszta lądować będzie u wydawców, dzielona na podstawie ilości czasu, który czytelnik spędzi na czytaniu danej publikacji.

Sam serwis byłby połączony z aplikacją News i będzie jego płatną częścią. Działa on aktualnie na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii oraz niebawem pojawić się ma w Kanadzie. Płatny serwis jednak miałby początkowo działać tylko na terenie USA i dopiero z czasem przenieść się do innych krajów.

 

Bez premiery sprzętów

 

John Paczkowski z Buzzfeed zaznacza również, iż w trakcie konferencji Apple nie pokusi się raczej o przedstawienie daty premiery urządzeń takich, jak iPad Mini 5 czy AirPods 2. Jednak nie można wykluczyć, że firma pokaże inne sprzęty. Być może będą to np. nowy model iPada 9,7”, mata ładująca AirPower lub etui do AirPodsów z funkcją bezprzewodowego ładowania.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online