Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro

visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro

visionOS

Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu.

visionOS – czym jest?

visionOS to system operacyjny stworzony przez Apple. Został on stworzony z myślą o goglach rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Użytkownik może nawiązywać interakcje z cyfrowymi obiektami przy pomocy wzroku, dotyku i głosu. Obecnie system współpracuje z Apple Vision Pro, czyli pierwszy produkt w nowym segmencie oferty amerykańskiego producenta. Można spodziewać się, że w przyszłości pojawią się kolejne urządzenia w tej kategorii. Tym samym system będzie współpracować z szerszą gamą modeli okularów.

visionOS – dostęp dla deweloperów

W kontekście Apple Vision Pro amerykański producent wykazał się bardzo otwartą postawą wobec twórców oprogramowania. Deweloperzy otrzymali dostęp do SDK, czyli zestawu narzędzi pozwalających na opracowywanie rozwiązań precyzyjnie dopasowanych do standardów danego środowiska. Taka praktyka zdecydowanie sprzyja uzyskaniu nienagannej optymalizacji oprogramowania. Oprócz tego Apple zapowiedziało również stworzenie laboratoriów w kilku miejscach na świecie. Zespoły programistów będą mogły się tam udać, aby w oficjalnych warunkach przeprowadzić gruntowny test efektów swojej pracy.

Wedle relacji, w połowie lutego w App Store było już ponad 1000 aplikacji stworzonych specjalnie z myślą o visionOS. Oprócz tego użytkownicy gogli mieli do dyspozycji przeszło 1,5 miliona aplikacji wykazujących kompatybilność z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością.

Jak będzie wyglądać system visionOS?

visionOS zapewnia integracje wirtualnych obiektów z prawdziwym otoczeniem. Po założeniu gogli zdołasz swobodnie obserwować przestrzeń wokół siebie, a jednocześnie w wybranych fragmentach otoczenia osadzić otwarte aplikacje i narzędzia. Będziesz w stanie też zmieniać położenie i rozmiar poszczególnych okien.

Gogle współpracują z wieloma aplikacjami, które doskonale znasz z urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Zakres funkcjonalności może być jednak szerszy niż w wersjach dostosowanych do innych urządzeń. To w dużej mierze zasługa tego, że całe otoczenie staje się Twoim ogromnym obszarem roboczym. W rezultacie możesz wyświetlić obok siebie wiele równoległych okien z tej samej aplikacji, co byłoby niemożliwe, np. na smartfonie.

Bez wątpienia visionOS dysponuje ogromnym potencjałem. Wszystkie dostępne rozwiązania mogą wynieść rozrywkę na wyższy poziom, a także znacząco przyczynić się do usprawnienia pracy i nauki.

visionOS

Jak uporać się z awarią sprzętu Apple?

Apple Vision Pro to nadal pieśń przyszłości dla fanów technologii w Europie. Do tej pory gogle ukazały się wyłącznie na rynku amerykańskim, a data premiery w innych krajach nie została jeszcze ujawniona. Póki co warto zatem skupić się na wykrzesaniu pełnego potencjału ze sprzętu, którego używasz tu i teraz. Jeśli Twoje urządzenie zaczęło sprawować się poniżej oczekiwań, serwis Apple może udzielić Ci specjalistycznej pomocy. W ofercie znajduje się naprawa iPhone, iPad, MacBook oraz Apple Watch. Zapoznaj się z cennikiem poszczególnych usług.


Podobne artykuły
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path
Nowości Apple 2024
Nowości Apple na 2024 roku
Nowy rok, nowe możliwości i nowe premiery na horyzoncie. W ciągu nadchodzących miesięcy na pewno ukaże się szereg urządzeń, które są stałymi elementami kalendarza wydawniczego. Oprócz nich ukaże się jeszcze kilka innych produktów. O ile Apple na razie nie odkrywa kart, o tyle nieoficjalne, acz wiarygodne źródła rzucają więcej światła na tegoroczne plany amerykańskiej firmy. … Czytaj dalej Nowości Apple na 2024 roku
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online