Blog
iClinica>Blog>iOS>Wydajność iPhone, a aktualizacje iOS. Producent spowalnia telefony

Wydajność iPhone, a aktualizacje iOS. Producent spowalnia telefony

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, podczas wywiadu z Rebecca Jarvis z ABC NEWS, poruszył temat kontrowersyjnego obniżania wydajności urządzeń w starszych iPhone’ach.

Według Cook’a funkcja obniżania wydajności pierwszy raz pojawiła się w iOS 10.2.1, w prawdzie firma wyjaśniła, iż problemy wyłączających się urządzeń powoduje zbyt mała ilość energii dostarczanej z akumulatora, choć nigdy nie było jasnej informacji, że iPhone zostanie spowolniony aby zapobiegać takim problemom. Dodatkowo „głęboko przeprasza” klientów marki, którzy uważali, że firma ma inne intencje wprowadzając takie zmiany. Wielu z nas komentowało sytuację jako „naganianie klientów” do zakupu nowego modelu, tuż po lub nawet przed jego wprowadzeniem. Zmiany dotknęły również urządzenia serii 7 z systemem iOS 11.2, wprowadzono tryb, który godzi dość wysoką wydajność urządzeń oraz łagodzi problemy z baterią. W roku 2017 wprowadzono takie poprawki dla serii 6, 6s oraz SE. W tym momencie największe problemy pojawiają się podczas użytkowania iPhone’a na zewnątrz, kiedy temperatury są niskie, bądź zachodzi szybka zmiana temperatury otoczenia. Właśnie w takich warunkach najczęściej telefon potrafi się wyłączyć, zrestartować lub całkowicie się zawiesić.

Producent zapowiada takie działania również dla najnowszych telefonów iPhone 8, 8plus czy X, miejmy nadzieję, że pozostawią opcję wyboru w ustawieniach, czy chcemy zastosować ograniczenie wydajności i cieszyć się z działania bez wyłączeń i restartów, czy wolimy mieć pełną moc i cieszyć się z szybkiego działania z nutką niepewności.

W przypadku nagłej „śmierci” smartphone można spróbować zrobić hard reset, choć dość rzadko pomaga, najczęściej jednak aby powrócić do działania należy podłączyć telefon do ładowarki na dłuższą chwilę. Według użytkowników wyłączenia mogą zdarzyć się nawet przy 50% naładowania akumulatora według wskazań systemu, które w momencie takiego działania są trochę niewiarygodne.

Takie zachowanie wskazuje bezpośrednio na zużycie ogniwa i jest przesłanką do jego wymiany, aby dalej wygodnie korzystać ze sprzętu.

Apple oficjalnie przeprosił za niedomówienia związane z aktualizacją iOS 10.2.1 i od tego czasu wdrożył programy wymiany baterii, jednakże należy pamiętać, iż aby przystąpić do programu trzeba spełnić kilka warunków.

Najważniejsze z nich to nieprzejście testu baterii, nie otwieranie urządzenia od nowości, nienaprawianie poza autoryzowanym serwisem, brak uszkodzeń mechanicznych, zgłoszenie się przed końcem 2018 roku.

W najnowszej aktualizacji zapowiedziano funkcję monitorowania stanu baterii oraz funkcję włączania/ wyłączania obniżenia wydajności w ustawieniach, które według doniesień z Internetu od dawną są zaimplementowane w kodzie iOS.

Jeśli się nie łapiesz do programu, zapraszamy do naprawy w naszym serwisie. Baterię zazwyczaj wymieniamy w godzinę, a na samą usługę dajemy gwarancję aż 6 miesięcy. Wszystkie części na miejscu!

 

Cennik wymiany:

iPhone 5/ 5s/ 5c/ se – 150zł
iPhone 6/ 6plus – 170zł
iPhone 6s/ 6s plus – 200zł


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

    Słyszałem o tym, początkowo myślałem, że ktoś sobie ubzdurał, ale tuż przed premierą iPhone 8 mój 6s bardzo zwolnił, bardzo, tzn. myślę, że spokojnie 30%. Nigdy wcześniej tak źle nie było. Liczę, że się nawrócą…

    1. iclinica-logo-blue

      W następnym artykule napiszemy w jaki sposób można sprawdzić, czy rzeczywiście jest to wina oprogramowania i telefonik został zwolniony 😉

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online