Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?

Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?

Dziennik Apple

Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować.

W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku określanym mianem przebodźcowania, czyli nic innego jak nadmierne pobudzenie mózgu. Objawem tego stanu jest gonitwa myśli skutkująca poczuciem przytłoczenia, rozkojarzenia i poirytowania. W odpowiedzi na zagrożenia konieczne staje się aktywne pielęgnowanie higieny umysłu. Wielu przydatnych narzędzi dostarcza technologia, a jednym z nich jest tytułowy dziennik Apple. Dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu.

Czym jest dziennik Apple?

Dziennik Apple to natywna aplikacja działająca w systemie iOS. Ma ona służyć znajdowaniu czasu na refleksję i celebrowaniu codzienności. Z pomocą tego rozwiązania użytkownik może dokumentować swoje przeżycia oraz refleksje. Narzędzie współpracuje z technologią uczenia maszynowego. Dzięki temu autorskie wpisy mogą zostać rozbudowane przy użyciu sugestii opartych na sztucznej inteligencji.

Dziennik Apple

Pierwsze kroki z aplikacją dziennik Apple

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kompatybilność usługi z poszczególnymi narzędziami. Dziennik jest dostępny wyłącznie na smartfonach obsługujących iOS w wersji 17.2. Oznacza to, że posiadacze iPhone X oraz serii iPhone 8 nie będą w stanie zainstalować aplikacji na swoich urządzeniach. Dziennik będzie działać jedynie na modelach wydanych w 2018 roku bądź jeszcze później.

Jeśli Twój telefon spełnia wymagania, aplikacja powinna być zainstalowana domyślnie razem z innymi natywnymi narzędziami. W celu dodania swojego pierwszego wpisu wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Dziennik Apple.
  2. Naciśnij ikonę plusa w okręgu.
  3. Wybierz opcję Nowy wpis albo skorzystaj z jednej z sugestii.

Utrwalanie codziennych chwil z dziennikiem Apple

Aktywne korzystanie z dziennika Apple to świetny sposób, aby żyć bardziej tu i teraz. Wystarczy zagospodarować kilka minut dziennie, aby spisać swoje myśli i podsumować ostatnie wydarzenia. Dzięki tej czynności zdołasz się wyciszyć, a przy okazji spostrzeżesz jak duże znaczenie może odgrywać każdy pojedynczy dzień. Dokumentowanie swoich przeżyć to również świetna pamiątka i przydatny punkt odniesienia na przyszłość. Gdy za rok spojrzysz na swoje archiwalne wpisy, będziesz w stanie dokładnie prześledzić swoje wcześniejsze myśli, działania, wątpliwości i plany. W ten sposób będziesz widzieć czarno na białym jak wiele udało Ci się osiągnąć w ciągu minionych miesięcy. Dzięki temu dziennik Apple może stać się doskonałym narzędziem do samodoskonalenia się.

Prywatność i bezpieczeństwo dziennika Apple

Cała idea stojąca za dziennikiem Apple polega na dzieleniu się osobistymi przemyśleniami i najskrytszymi marzeniami. Konieczne jest zatem zapewnienie użytkownikom przekonania, że ich wpisy nigdy nie wydostaną się na światło dzienne bez ich zgody. Na straży prywatności ma stać zaawansowany mechanizm szyfrowania. Oprócz tego dostępu do aplikacji będzie strzec system rozpoznawania twarzy, który nie udzieli dostępu nikomu poza właścicielem urządzenia.

Dziennik Apple

Masz problemy techniczne ze sprzętem Apple? Dowiedz się jak je rozwiązać

Jeśli Twoje urządzenie zostało uszkodzone, specjalistycznej pomocy może udzielić Ci serwis Apple. Warszawa, Poznań, Kraków i Wrocław to miasta, w których znajdują się salony iClinica. Zepsute urządzenie możesz dostarczyć osobiście albo drogą wysyłkową. Technicy są doskonale przygotowani do usuwania różnorodnych usterek takich jak chociażby zbita szybka Apple Watch. Oferta obejmuje serwisowanie smartfonów, laptopów, tabletów i zegarków z nadgryzionym jabłkiem. Rzuć okiem na cennik napraw Apple Watch, iPhone, iPad oraz MacBook.


Podobne artykuły
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path
iOS 17
iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu. Niedługo później … Czytaj dalej iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online