Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?

iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?

iOS 17

Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu.

Niedługo później rozpoczynają się publiczne beta testy, a zatem doniesienia o systemowych nowościach spływają już właściwie z każdej strony. To jednak nie oznacza, że na tym etapie wiadomo już absolutnie wszystko. O pełnym oglądzie sytuacji można mówić dopiero, gdy finalna wersja uaktualnienia trafi w końcu na smartfony użytkowników. Ten moment nareszcie nadszedł, więc pora na kompleksowy przegląd wprowadzonych zmian. Przekonaj się co ma do zaoferowania iOS 17.

Co zmieniło się w iOS 17?

 1. Plakaty kontaktów

Każda osoba znajdująca się na Twojej liście kontaktów może teraz zyskać dodatkową wizualną reprezentację w postaci estetycznego plakatu. Można powiedzieć, że tworzyć w ten sposób avatar. Jesteś w stanie użyć do tego zdjęć, notatek, a także szeregu narzędzi kreatywnych. Plakat wyświetli się podczas prowadzenia rozmowy telefonicznej.

 1. Usprawniona autoryzacja dwustopniowa

Każda aktualizacja systemowa pociąga za sobą również ważne usprawnienia w sferze bezpieczeństwa. W tym przypadku twórcy wprowadzili praktyczną zmianę obejmującą kody weryfikacyjne, które otrzymujesz za pośrednictwem wiadomości. Magazynowanie tych danych jest nie tylko niepotrzebne, ale również niebezpieczne. W związku z tym kod zostaje usunięty, gdy tylko go użyjesz.

 1. Tryb czuwania

Od tej pory iPhone ma w sobie jeszcze więcej z klasycznego budzika elektronicznego ustawianego na szafce nocnej. Jeśli wprowadzisz smartfon w tryb czuwania i ustawisz go poziomo, zacznie wyświetlać informacje dotyczące godziny oraz pogody. Może to się przydać tuż po pobudce, gdy jeszcze leżysz w łóżku i zerkasz z daleka na wyświetlacz, aby zorientować się szybko w sytuacji.

 1. Udoskonalenia funkcjonalności widżetów

Po zainstalowaniu nowej wersji systemu zyskujesz jeszcze więcej możliwości personalizacji. To również zasługa widżetów, które stały się jeszcze bardziej interaktywne i zsynchronizowane z ekranem głównym. W ten sposób możesz jeszcze skuteczniej tworzyć spójne środowisko, które pomaga Ci w codziennym funkcjonowaniu.

 1. Naklejki

Zyskujesz szybki dostęp do naklejek za pośrednictwem natywnej aplikacji Wiadomości. Możesz korzystać z bazy Apple, sięgnąć po zewnętrzne źródła albo stworzyć własne kompozycje. Efektem końcowym możesz dzielić się na wiele sposobów.

Jakie modele iPhone obsługują iOS 17?

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że Apple zapewnia dostęp do aktualizacji systemowych przez 5-6 lat od premiery iPhone’a. W świecie technologii mobilnych to bardzo dobry wynik, z którym nie może równać się żaden inny producent. Premiera iOS 17 potwierdziła, że 5-6 okres kompatybilności jest podtrzymywany. Dostępu do najnowszego uaktualnienia nie doczekają się posiadacze urządzeń wydanych w 2017 roku. To oznacza koniec wsparcia, m.in. dla iPhone X, który bez wątpienia był jednym z przełomowych modeli w historii serii. Pełną listę urządzeń obsługujących iOS 17 znajdziesz poniżej:

 • iPhone 15 Pro Max,
 • iPhone 15 Pro,
 • iPhone 15 Plus,
 • iPhone 15,
 • iPhone 14 Pro Max,
 • iPhone 14 Pro,
 • iPhone 14 Plus,
 • iPhone 14,
 • iPhone 13 Pro Max,
 • iPhone 13 Pro,
 • iPhone 13,
 • iPhone 13 mini,
 • iPhone 12 Pro Max,
 • iPhone 12 Pro,
 • iPhone 12,
 • iPhone 12 mini,
 • iPhone 11 Pro Max,
 • iPhone 11 Pro,
 • iPhone 11,
 • iPhone XS Max,
 • iPhone XS,
 • iPhone XR,
 • iPhone SE 3. generacji,
 • iPhone SE 2. generacji.

Jak zainstalować iOS 17?

Jeżeli posiadasz jeden z modeli iPhone wymienionych na powyższej liście, będziesz w stanie zainstalować najnowszą wersję systemu. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Ogólne.
 3. Otwórz zakładkę Uaktualnienia.
 4. W tym miejscu powinna być opcja pobrania aktualizacji. Rozpocznij instalację i najlepiej odłóż smartfon dopóki proces nie dobiegnie końca.

iOS 17 – problemy i rozwiązania

Niektórzy użytkownicy napotykają trudności z zainstalowaniem nowej wersji systemu. Można wyróżnić kilka najczęściej występujących przyczyn komplikacji. Zapoznaj się z możliwymi scenariuszami i postępuj wedle podanych wskazówek.

 1. Niekompatybilność iPhone’a z nową wersją

Możliwe, że aktualizacja nie będzie dostępna, gdyż minęło już kilka lat od premiery posiadanej wersji zegarka, co skutkuje utratą wsparcia producenta. Powyżej przedstawiamy listę modeli obsługujących watchOS 10. Jeżeli Twój model Apple Watcha nie znajduje się na tej liście, możesz zdecydować się na zachowanie obecnej wersji oprogramowania lub inwestycję w nowszy sprzęt.

 1. Niewystarczająca ilość miejsca w pamięci wewnętrznej

Czasami użytkownicy zapominają, że aktualizacja to nic innego jak instalacja nowych plików systemowych oraz modyfikacja istniejących. Konieczne jest więc posiadanie wolnej przestrzeni w pamięci wewnętrznej, aby pomieścić dodatkowe zasoby. Przed pobraniem aktualizacji zaleca się sprawdzenie dostępnej przestrzeni. W przypadku zapełnienia dysku, warto usunąć niepotrzebne dane oraz aplikacje.

 1. Niestabilny internet

Do pobrania nowej wersji watchOS konieczne jest stabilne połączenie z siecią. Producent zaleca korzystanie z Wi-Fi podczas aktualizacji. Jednak ważne jest, aby unikać nieznanych sieci publicznych. Zaleca się przeprowadzenie operacji w domu, miejscu pracy, na uczelni lub innych zaufanych miejscach, gdzie wymagane jest uwierzytelnianie przy pomocy hasła.

 1. Nadmierne obciążenie urządzenia

Korzystanie z zegarka podczas pobierania aktualizacji może niepotrzebnie obciążać zasoby, które powinny być skoncentrowane na procesie instalacji. Wskazane jest odłożenie zegarka na bok podczas przystępowania do aktualizacji. Poczekaj cierpliwie, aż operacja zakończy się pomyślnie, po czym możesz ponownie swobodnie korzystać z Apple Watcha.


Podobne artykuły
Czy tryb incognito jest bezpieczny
Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Najpopularniejsze przeglądarki internetowe już od wielu lat posiadają funkcję określaną jako tryb incognito. Panuje przekonanie, że korzystanie z tej opcji pozwala na zachowanie anonimowości w sieci, a także zatarcie śladów po swojej aktywności. W bieżących realiach istnieje zatem uzasadniona pokusa, aby regularnie posługiwać się tą możliwością. W końcu prężnie rozwijające się firmy technologiczne na potęgę … Czytaj dalej Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Path
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online