Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?

iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?

iOS 17

Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu.

Niedługo później rozpoczynają się publiczne beta testy, a zatem doniesienia o systemowych nowościach spływają już właściwie z każdej strony. To jednak nie oznacza, że na tym etapie wiadomo już absolutnie wszystko. O pełnym oglądzie sytuacji można mówić dopiero, gdy finalna wersja uaktualnienia trafi w końcu na smartfony użytkowników. Ten moment nareszcie nadszedł, więc pora na kompleksowy przegląd wprowadzonych zmian. Przekonaj się co ma do zaoferowania iOS 17.

Co zmieniło się w iOS 17?

 1. Plakaty kontaktów

Każda osoba znajdująca się na Twojej liście kontaktów może teraz zyskać dodatkową wizualną reprezentację w postaci estetycznego plakatu. Można powiedzieć, że tworzyć w ten sposób avatar. Jesteś w stanie użyć do tego zdjęć, notatek, a także szeregu narzędzi kreatywnych. Plakat wyświetli się podczas prowadzenia rozmowy telefonicznej.

 1. Usprawniona autoryzacja dwustopniowa

Każda aktualizacja systemowa pociąga za sobą również ważne usprawnienia w sferze bezpieczeństwa. W tym przypadku twórcy wprowadzili praktyczną zmianę obejmującą kody weryfikacyjne, które otrzymujesz za pośrednictwem wiadomości. Magazynowanie tych danych jest nie tylko niepotrzebne, ale również niebezpieczne. W związku z tym kod zostaje usunięty, gdy tylko go użyjesz.

 1. Tryb czuwania

Od tej pory iPhone ma w sobie jeszcze więcej z klasycznego budzika elektronicznego ustawianego na szafce nocnej. Jeśli wprowadzisz smartfon w tryb czuwania i ustawisz go poziomo, zacznie wyświetlać informacje dotyczące godziny oraz pogody. Może to się przydać tuż po pobudce, gdy jeszcze leżysz w łóżku i zerkasz z daleka na wyświetlacz, aby zorientować się szybko w sytuacji.

 1. Udoskonalenia funkcjonalności widżetów

Po zainstalowaniu nowej wersji systemu zyskujesz jeszcze więcej możliwości personalizacji. To również zasługa widżetów, które stały się jeszcze bardziej interaktywne i zsynchronizowane z ekranem głównym. W ten sposób możesz jeszcze skuteczniej tworzyć spójne środowisko, które pomaga Ci w codziennym funkcjonowaniu.

 1. Naklejki

Zyskujesz szybki dostęp do naklejek za pośrednictwem natywnej aplikacji Wiadomości. Możesz korzystać z bazy Apple, sięgnąć po zewnętrzne źródła albo stworzyć własne kompozycje. Efektem końcowym możesz dzielić się na wiele sposobów.

Jakie modele iPhone obsługują iOS 17?

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że Apple zapewnia dostęp do aktualizacji systemowych przez 5-6 lat od premiery iPhone’a. W świecie technologii mobilnych to bardzo dobry wynik, z którym nie może równać się żaden inny producent. Premiera iOS 17 potwierdziła, że 5-6 okres kompatybilności jest podtrzymywany. Dostępu do najnowszego uaktualnienia nie doczekają się posiadacze urządzeń wydanych w 2017 roku. To oznacza koniec wsparcia, m.in. dla iPhone X, który bez wątpienia był jednym z przełomowych modeli w historii serii. Pełną listę urządzeń obsługujących iOS 17 znajdziesz poniżej:

 • iPhone 15 Pro Max,
 • iPhone 15 Pro,
 • iPhone 15 Plus,
 • iPhone 15,
 • iPhone 14 Pro Max,
 • iPhone 14 Pro,
 • iPhone 14 Plus,
 • iPhone 14,
 • iPhone 13 Pro Max,
 • iPhone 13 Pro,
 • iPhone 13,
 • iPhone 13 mini,
 • iPhone 12 Pro Max,
 • iPhone 12 Pro,
 • iPhone 12,
 • iPhone 12 mini,
 • iPhone 11 Pro Max,
 • iPhone 11 Pro,
 • iPhone 11,
 • iPhone XS Max,
 • iPhone XS,
 • iPhone XR,
 • iPhone SE 3. generacji,
 • iPhone SE 2. generacji.

Jak zainstalować iOS 17?

Jeżeli posiadasz jeden z modeli iPhone wymienionych na powyższej liście, będziesz w stanie zainstalować najnowszą wersję systemu. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Ogólne.
 3. Otwórz zakładkę Uaktualnienia.
 4. W tym miejscu powinna być opcja pobrania aktualizacji. Rozpocznij instalację i najlepiej odłóż smartfon dopóki proces nie dobiegnie końca.

iOS 17 – problemy i rozwiązania

Niektórzy użytkownicy napotykają trudności z zainstalowaniem nowej wersji systemu. Można wyróżnić kilka najczęściej występujących przyczyn komplikacji. Zapoznaj się z możliwymi scenariuszami i postępuj wedle podanych wskazówek.

 1. Niekompatybilność iPhone’a z nową wersją

Możliwe, że aktualizacja nie będzie dostępna, gdyż minęło już kilka lat od premiery posiadanej wersji zegarka, co skutkuje utratą wsparcia producenta. Powyżej przedstawiamy listę modeli obsługujących watchOS 10. Jeżeli Twój model Apple Watcha nie znajduje się na tej liście, możesz zdecydować się na zachowanie obecnej wersji oprogramowania lub inwestycję w nowszy sprzęt.

 1. Niewystarczająca ilość miejsca w pamięci wewnętrznej

Czasami użytkownicy zapominają, że aktualizacja to nic innego jak instalacja nowych plików systemowych oraz modyfikacja istniejących. Konieczne jest więc posiadanie wolnej przestrzeni w pamięci wewnętrznej, aby pomieścić dodatkowe zasoby. Przed pobraniem aktualizacji zaleca się sprawdzenie dostępnej przestrzeni. W przypadku zapełnienia dysku, warto usunąć niepotrzebne dane oraz aplikacje.

 1. Niestabilny internet

Do pobrania nowej wersji watchOS konieczne jest stabilne połączenie z siecią. Producent zaleca korzystanie z Wi-Fi podczas aktualizacji. Jednak ważne jest, aby unikać nieznanych sieci publicznych. Zaleca się przeprowadzenie operacji w domu, miejscu pracy, na uczelni lub innych zaufanych miejscach, gdzie wymagane jest uwierzytelnianie przy pomocy hasła.

 1. Nadmierne obciążenie urządzenia

Korzystanie z zegarka podczas pobierania aktualizacji może niepotrzebnie obciążać zasoby, które powinny być skoncentrowane na procesie instalacji. Wskazane jest odłożenie zegarka na bok podczas przystępowania do aktualizacji. Poczekaj cierpliwie, aż operacja zakończy się pomyślnie, po czym możesz ponownie swobodnie korzystać z Apple Watcha.


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online