Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Ranking satysfakcji konsumentów – iPhone 7 Plus na czele!

Ranking satysfakcji konsumentów – iPhone 7 Plus na czele!

W dniu 22 maja ukazał się najnowszy raport od ACSI Telecommunications Raport, który rankinguje smartfony pod kątem poziomu satysfakcji konsumentów wynikający z ich użytkowania. W top 5 znajdują się 3 iPhone’y.

 

Króluje iPhone 7 Plus

 

To właśnie model z września 2016 roku wzbudza największe zadowolenie z użytkowania wśród posiadaczy tego modelu. Już przed rokiem znalazł się na wysokim, drugim miejscu i przegrał tylko z iPhonem SE, którego święcił triumfy w 2017 roku. Co ciekawe, w tegorocznym rankingu uplasował się dopiero na 16-stym miejscu. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się kolejno Samsung Galaxy S8+ oraz S8. Na miejscach cztery i pięć są iPhone 8 i iPhone 8 Plus.

 

iPhone X bardzo nisko

 

Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że jubileuszowy iPhone X, który od wielu miesięcy święci triumfy sprzedażowe, znalazł się dopiero na miejscu numer 17, za takimi telefonami, jak chociażby Samsung Note 6, Samsung Galaxy S6, czy iPhone 5S, które mają już swoje lata. Autorzy rankingu argumentują fakt ten tym, że to, co oferuje iPhone X jest nieadekwatne do jego ceny i stąd tak niska pozycja tego telefonu.

 

iphone 8

Skąd takie wyniki?

 

Wpływ na to zapewne ma fakt, że badania były wykonywane w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 roku, czyli respondenci ( w liczbie ok. 45 tysięcy) odpowiadali w ankietach długo przed premierą nowych iPhone’ów. Bardzo prawdopodobne, że to miało spory wpływ na kształt wyników.
Powstał także ranking producentów telefonów, na którego czele także znalazło się Apple. Drugie miejsce należy do Samsunga, a na trzecim uplasowała się Motorola.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online