Blog
iClinica>Blog>iPhone>Ranking satysfakcji konsumentów – iPhone 7 Plus na czele!

Ranking satysfakcji konsumentów – iPhone 7 Plus na czele!

W dniu 22 maja ukazał się najnowszy raport od ACSI Telecommunications Raport, który rankinguje smartfony pod kątem poziomu satysfakcji konsumentów wynikający z ich użytkowania. W top 5 znajdują się 3 iPhone’y.

 

Króluje iPhone 7 Plus

 

To właśnie model z września 2016 roku wzbudza największe zadowolenie z użytkowania wśród posiadaczy tego modelu. Już przed rokiem znalazł się na wysokim, drugim miejscu i przegrał tylko z iPhonem SE, którego święcił triumfy w 2017 roku. Co ciekawe, w tegorocznym rankingu uplasował się dopiero na 16-stym miejscu. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się kolejno Samsung Galaxy S8+ oraz S8. Na miejscach cztery i pięć są iPhone 8 i iPhone 8 Plus.

 

iPhone X bardzo nisko

 

Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że jubileuszowy iPhone X, który od wielu miesięcy święci triumfy sprzedażowe, znalazł się dopiero na miejscu numer 17, za takimi telefonami, jak chociażby Samsung Note 6, Samsung Galaxy S6, czy iPhone 5S, które mają już swoje lata. Autorzy rankingu argumentują fakt ten tym, że to, co oferuje iPhone X jest nieadekwatne do jego ceny i stąd tak niska pozycja tego telefonu.

 

iphone 8

Skąd takie wyniki?

 

Wpływ na to zapewne ma fakt, że badania były wykonywane w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 roku, czyli respondenci ( w liczbie ok. 45 tysięcy) odpowiadali w ankietach długo przed premierą nowych iPhone’ów. Bardzo prawdopodobne, że to miało spory wpływ na kształt wyników.
Powstał także ranking producentów telefonów, na którego czele także znalazło się Apple. Drugie miejsce należy do Samsunga, a na trzecim uplasowała się Motorola.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online