Ranking satysfakcji konsumentów – iPhone 7 Plus na czele!

iPhone iClinica

W dniu 22 maja ukazał się najnowszy raport od ACSI Telecommunications Raport, który rankinguje smartfony pod kątem poziomu satysfakcji konsumentów wynikający z ich użytkowania. W top 5 znajdują się 3 iPhone’y.

 

Króluje iPhone 7 Plus

 

To właśnie model z września 2016 roku wzbudza największe zadowolenie z użytkowania wśród posiadaczy tego modelu. Już przed rokiem znalazł się na wysokim, drugim miejscu i przegrał tylko z iPhonem SE, którego święcił triumfy w 2017 roku. Co ciekawe, w tegorocznym rankingu uplasował się dopiero na 16-stym miejscu. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się kolejno Samsung Galaxy S8+ oraz S8. Na miejscach cztery i pięć są iPhone 8 i iPhone 8 Plus.

 

iPhone X bardzo nisko

 

Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że jubileuszowy iPhone X, który od wielu miesięcy święci triumfy sprzedażowe, znalazł się dopiero na miejscu numer 17, za takimi telefonami, jak chociażby Samsung Note 6, Samsung Galaxy S6, czy iPhone 5S, które mają już swoje lata. Autorzy rankingu argumentują fakt ten tym, że to, co oferuje iPhone X jest nieadekwatne do jego ceny i stąd tak niska pozycja tego telefonu.

 

iphone 8

Skąd takie wyniki?

 

Wpływ na to zapewne ma fakt, że badania były wykonywane w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 roku, czyli respondenci ( w liczbie ok. 45 tysięcy) odpowiadali w ankietach długo przed premierą nowych iPhone’ów. Bardzo prawdopodobne, że to miało spory wpływ na kształt wyników.
Powstał także ranking producentów telefonów, na którego czele także znalazło się Apple. Drugie miejsce należy do Samsunga, a na trzecim uplasowała się Motorola.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online