Blog
iClinica>Blog>iPhone>Przyszłoroczne iPhone’y będą lżejsze i cieńsze?

Przyszłoroczne iPhone’y będą lżejsze i cieńsze?

Tak, jest to bardzo prawdopodobne, a to za sprawą ekranów OLED nowej generacji. ETNews dotarł do informacji, że w przyszłym roku w iPhone’ach zostaną użyte elastyczne ekrany OLED, które posiadają zupełnie inną konstrukcję niż starsze modele.

 

iPhone 2019 – nowa budowa ekranu

 

Nowatorskie rozwiązanie powinno sprawić, że sam wyświetlacz będzie cieńszy, co spowoduje, iż sam telefon stanie się lżejszy.
Informacje te pochodzą podobno bezpośrednio od dostawców firmy Apple. Prawdopodobnie gigant z Cupertino podjąć już decyzję, by zastosować wspomniane rozwiązania już w przynajmniej jednym z iPhone’ów, które pojawią się w przyszłym roku.

Za produkcję tych ekranów odpowiedzialny ma być Samsung Display, który obecnie właśnie tworzy ekrany OLED, które zastosowane zostały w iPhone X, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max.

Samsung sam nazywa produkowane przez siebie wyświetlacze – „Y-OCTA”. W porównaniu do obecnie stosowanych ekranów w iPhone’ach, różni się tym, iż jego warstwa dotykowa zintegrowana jest z warstwą wyświetlacza OLED.

Tegoroczne iPhone’y Xs oraz Xs Max, jak i zeszłoroczny iPhone X posiadają standardowy OLED, którego panel dotykowy umieszczony nad ekranem, co w tej chwili jest standardem w produkcji ekranów dotykowych. Stosują go wszyscy producenci.

 

Czy są jakieś przeszkody?

 

Nowoczesny wyświetlacz ze zintegrowanym panelem dotykowym jest aktualnie w trakcie opracowywania. Firma Samsung Display rozpoczęła współpracę z grupą kilku dostawców, na których spoczywać będzie odpowiedzialność za dostarczenie części komponentów potrzebnych do produkcji nowego rodzaju ekranów OLED.

Nowość ma być gotowa jeszcze w 2019, by mogły one zostać umieszczone w przynajmniej jednym z przyszłorocznych telefonów marki Apple. Zapewne produkcja będzie początkowo nieco ograniczona, toteż scenariusz, że tylko jeden z iPhone’ów zostanie w nie wyposażony, jest bardzo realny.

Gdy z czasem produkcja nabierze bardziej masowego charakteru, wówczas możemy spodziewać się, że więcej smartfonów zostanie w nie wyposażone. Ciekawostką jest, iż nowa technologia powinna pozwolić na to, by sam ekran był tańszy w produkcji niż dotychczas.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online