Blog
iClinicaPath BlogPath PoradnikiPath Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?

Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?

Przypisanie zdjęcia do kontaktu

Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?

Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. Taka funkcja jest obecnie dostępna w większości modeli smartfonów. Jeśli zastanawiasz się jak aktywować przypisanie zdjęcia do kontaktu, zapoznaj się z poniższymi wytycznymi.

Dlaczego warto ustawić sobie w telefonie zdjęcie osoby dzwoniącej?

Przypisanie zdjęcia do kontaktu sprawia, że na pierwszy rzut oka wiesz kto dzwoni bez odczytywania nazwy kontaktu. Takie udogodnienie może się przydać, gdy jesteś akurat w pośpiechu albo korzystasz z okularów korekcyjnych, a akurat nie masz ich założonych. Oprócz tego fotografia sprawia, że komunikacja “zyskuje twarz”. Rozmowa staje się czymś więcej niż głosem w słuchawce. Z pewnością można to też docenić, gdy dzwoni do Ciebie bliska osoba. Bez wątpienia miło zobaczyć znajomą twarz w losowych momentach w ciągu dnia.

Przypisanie zdjęcia do kontaktu

Jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej – iPhone?

 1. Otwórz aplikację Telefon (zielona ikona ze słuchawką).
 2. Przejdź do sekcji Kontakty.
 3. Przypisanie zdjęcia do kontaktu jest możliwe w istniejącym wpisie albo przy osobie, którą dopiero dodajesz do listy.
 • Jeśli chcesz dodać zdjęcie do istniejącego kontaktu, wyszukaj go na liście i stuknij. Później w prawym górnym rogu wybierz opcję Edycja. Pod okręgiem z inicjałami naciśnij “Dodaj zdjęcie”.
 • Jeżeli tworzysz zupełnie nowy kontakt, stuknij ikonę “+” w prawym górnym rogu. Pod kołem z inicjałami stuknij “Dodaj zdjęcie”.
 1. W tym momencie pojawi się następne okno. Stuknięcie ikony aparatu (zaznaczona na czerwono na poniższym obrazku) pozwoli Ci na zrobienie zdjęcia w tym momentu. Użyj jej jeśli wybrana osoba znajduje się akurat obok Ciebie. Ikona przedstawiająca obrazek (oznaczona zielonym kolorem na poniższym zrzucie ekranu) umożliwi Ci wybranie fotografii z galerii w telefonie. Skorzystaj z tej opcji jeżeli masz uprzednio przygotowane zdjęcie.
 2. Wykadruj wybrane zdjęcie.
 3. Możesz dodać filtr.
 4. Po zatwierdzeniu zmian w tej sekcji przejdź do aplikacji Ustawienia.
 5. Przejdź do zakładki Telefon.
 6. W sekcji “Przychodzące” zamień opcję “Baner” na “Pełny ekran”.

Przypisanie zdjęcia do kontaktu

Jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej – Samsung?

 1. Otwórz aplikację Kontakty.
 2. Możesz dodać do listy nową osobę z fotografią albo zmodyfikować istniejący wpis.
 • W przypadku dodawania zdjęcia do istniejącego kontaktu, wyszukaj go na liście i stuknij. Następnie na dole wybierz opcję Edycja. W kolejnym oknie wybierz ikonę aparatu znajdującą się na górze.
 • Jeśli chcesz dodać nowy kontakt od razu ze zdjęciem, naciśnij “+” w prawym górnym rogu. Później w górnej części stuknij ikonę aparatu.
 1. Na tym etapie zobaczysz nowe okno. Jeżeli wybierzesz opcję Aparat, będziesz w stanie zrobić zdjęcie w tym momencie. Skorzystaj z tej funkcji, o ile wybrana osoba jest akurat obok Ciebie.. Jeśli jednak stukniesz ikonę Galeria, dostaniesz możliwość zdjęcia zapisanego w pamięci.
 2. Ustaw kadr.
 3. Zatwierdź wprowadzone zmiany.
 4. Otwórz aplikację Telefon (biała słuchawka na zielonym tle).
 5. Stuknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.
 6. Wybierz Ustawienia z listy.
 7. Przejdź do sekcji “Wyświetlanie połączeń podczas używania aplikacji”.
 8. Ustaw opcję “Pełny ekran”.

Przypisanie zdjęcia do kontaktu – podsumowanie

Smartfony wydawane w ostatnich latach oferują również szerszy zakres personalizacji kontaktów. Do poszczególnych osób możesz dodawać emoji albo samodzielnie wygenerowane avatary. Takie opcje znajdziesz w tej samej sekcji, z której można było przejść do aplikacji aparatu albo galerii zdjęć. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami.

Nowoczesne smartfony posiadają obszerny ekran, dzięki któremu przypisanie zdjęcia do kontaktu prezentują się efektownie. Trzeba jednak ostrożnie obchodzić się z urządzeniem, aby nie utracić tych walorów w wyniku uszkodzenia. Jeśli jednak przytrafił Ci się jakiś wypadek, odwiedź serwis Apple. Poznań, Warszawa, Kraków i Wrocław to miasta, w których znajdziesz salony iClinica. Wystarczy dostarczyć zepsuty sprzęt osobiście albo przekazać go w trybie wysyłkowym. Technicy na miejscu są w stanie sprawnie i skutecznie zrealizować szeroką gamę usług takich jak wymiana wyświetlacza iPhone.


Podobne artykuły
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path
Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Zarówno przed sprzedaniem, jak i po kupieniu używanego iPhone’a, warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie rozwiązanie może być także przydatne, gdy chcesz naprawić błędy występujące w smartfonie marki Apple. Jak widać, jest to bardzo przydatna opcja. Czy przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie jest trudne i jak to zrobić? Podpowiadamy!   Przywracanie do ustawień fabrycznych … Czytaj dalej Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online