Blog
iClinica>Blog>iPhone>Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?

Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?

Zarówno przed sprzedaniem, jak i po kupieniu używanego iPhone’a, warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie rozwiązanie może być także przydatne, gdy chcesz naprawić błędy występujące w smartfonie marki Apple. Jak widać, jest to bardzo przydatna opcja. Czy przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie jest trudne i jak to zrobić? Podpowiadamy!

 

Przywracanie do ustawień fabrycznych w iPhonie – kiedy warto to zrobić?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na przywrócenie ustawień fabrycznych w iPhonie. Pierwszy z nich to sprzedaż telefonu. W momencie, gdy Twój iPhone trafi w ręce innej osoby, dla własnego bezpieczeństwa musisz wymazać swoją aktywność, pliki, a także dane przechowywane na smartfonie. Gdy przywrócisz ustawienia fabryczne, oprogramowanie będzie zupełnie jak nowe, a wszelkie wrażliwe dane i prywatne informacje zostaną usunięte. Takie działanie warto również wykonać po zakupie używanego iPhone’a, by mieć pewność, że nowe dane, które będziesz zapisywać na telefonie, nie będą gromadziły się na koncie poprzedniego użytkownika.

Reset iPhone’a i przywrócenie go do ustawień fabrycznych warto wykonać również wtedy, gdy zauważysz, że telefon działa coraz wolniej, aplikacje nie chcą się włączać, gdy przydarzy Ci się awaria urządzenia, a także wtedy, kiedy iPhone przestanie reagować na jakiekolwiek próby interakcji. Jeśli więc nie pomoże twardy reset urządzenia, najlepszym wyjściem będzie właśnie wyzerowanie telefonu i przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Przywracanie ustawień fabrycznych iPhone – krok po kroku

Przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie można wykonać bez wymazywania jego zawartości. Pamiętaj, że w tym przypadku, przed przywróceniem ustawień domyślnych, musisz utworzyć backup swojego smartfona. Wówczas, gdy wystąpi problem, którego nie udało się rozwiązać za pomocą przywrócenia ustawień fabrycznych, możesz wrócić do poprzednich ustawień z backupu.

Oto, w jaki sposób przywrócić ustawienia fabryczne w iPhonie:

 1. Znajdź aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i otwórz ją.
 2. Wybierz opcję Ogólne, a następnie Wyzeruj.
 3. Teraz masz do wyboru jedną z kilku opcji:
  1. Wszystkie ustawienia – ta opcja spowoduje, że ustawienia sieci, słownika klawiatury, układu ekranu początkowego, ustawień lokalizacji i prywatności oraz kart używanych w Apple Pay wymaże się lub wyzeruje do wartości domyślnych. Natomiast multimedia ani żadne dane nie usuną się.
  2. Ustawienia sieciowe – wybierając tę opcję, wyzerujesz wszystkie ustawienia sieciowe. Wtedy też nazwa Twojego iPhone’a zmieni się na standardową, czyli „iPhone”. Co więcej, wszystkie certyfikaty, które zostały przez Ciebie oznaczone jako zaufane, zostają oznaczone jako niezaufane. Ponadto roaming danych w sieci komórkowej może zostać wyłączony. Gdy zostaną wyzerowane ustawienia sieciowe, usunięte zostają ustawienia VPN i poprzednio używane sieci. Oprócz tego następuje rozłączenie z dotychczasową siecią Wi-Fi.
  3. Słownik klawiatury – kiedy zostanie wyzerowany słownik klawiatury, zostaną z niego usunięte wyłącznie słowa dodane poprzez odrzucanie propozycji, które iPhone podaje podczas pisania.
  4. Ekran początkowy – w przypadku wyboru tej opcji, zostanie przywrócone pierwotne rozmieszczenia aplikacji, które obecne są w iPhonie po zakupie.
  5. Dane lokalizacji/prywatności – wybierając tę opcję, przywraca się ustawienia domyślne usług lokalizacji, a także ustawień prywatności.

 

Wymazywanie informacji z iPhone’a – jak to zrobić?

Co natomiast zrobić, by wymazać informacje ze swojego iPhone’a? Poniżej przestawiamy prostą instrukcję, która sprawdzi się także przy usuwaniu danych z iPada:

 1. Znajdź na swoim iPhonie aplikację Ustawienia i kliknij w nią.
 2. Wybierz opcję Ogólne, a następnie Wyzeruj.
 3. Teraz wybierz opcję Wymaż zawartość i ustawienia.
 4. Na ekranie pojawi się okienko, w którym należy wprowadzić kod urządzenia lub podać hasło do konta Apple ID.
 5. Potwierdź, że chcesz wymazać urządzenie.
 6. Zaczekaj, aż dane zostaną wymazane całkowicie. Może to potrwać kilka minut.

 

Przywracanie ustawień fabrycznych a backup iPhone’a

Powyżej pisaliśmy o tym, że przed przywróceniem ustawień fabrycznych w iPhonie warto wykonać backup. Dlaczego? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że kopię zapasową warto tworzyć regularnie. Nigdy nie wiesz, kiedy zdarzy Ci się awaria iPhone’a, a dzięki backupowi na pewno nie stracisz ważnych dla Ciebie danych. Kopię zapasową zrób również przed sprzedażą swojego smartfona. Wszystkie dane możesz bez problemu przenieść na przykład na komputer lub na nowe urządzenie.

Jak najlepiej wykonać backup? Otóż najprostszą, a zarazem najskuteczniejszą opcją jest zapisanie danych w chmurze, z której później możesz wygodnie pobierać wszystkie dane na inne urządzenia. Dane możesz też przenieść z iPhone’a bezpośrednio na komputer, podłączając do niego telefon i zgrywając wszystkie ważne informacje.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online