Blog
iClinicaPath BlogPath PoradnikiPath Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?

Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?

Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego

Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na szczęście istnieje kompromis, dzięki któremu nie musisz rezygnować ze swojego komfortu ani odbierać go innym. Takim rozwiązaniem jest odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego. Dowiedz się jak to zrobić.

Dlaczego ludzie odrzucają połączenia?

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn odrzucenia połączenia. Często wynika to z tego, że ktoś po prostu jest zajęty w danym momencie i nie może pozwolić sobie na rozmowę. W takiej sytuacji warto wysłać wiadomość i pokrótce nakreślić w jakim celu próbujesz się skontaktować. Gdy okaże się, że sprawa jest naprawdę pilna, niewykluczone, że druga osoba oddzwoni natychmiast.

Wiele osób odrzuca połączenie, gdy na wyświetlaczu pojawia się nieznany numer. Często wynika to z obawy, że po drugiej stronie znajduje się marketer proponujący zakup produktów bądź skorzystanie z usług, których nie potrzebujesz. Czasem przewidywania okażą się trafione i zaoszczędzisz odrobinę czasu dzięki odrzuceniu połączenia. W niektórych przypadkach można jednak przegapić ważną próbę kontaktu. Warto zatem zachować rozwagę przy selekcji.

Można zauważyć tendencję do odrzucania połączeń wśród przedstawicieli młodszych pokoleń. Wielu millenialsów i zoomerów czuje się niekomfortowo podczas rozmów telefonicznych. W związku z tym mają oni w zwyczaju odrzucać nawet próby kontaktu ze strony swoich znajomych. Czasem tuż po odrzuceniu połączenia napiszą oni wiadomość do dzwoniącego i zapytają dlaczego próbował się skontaktować.

W niektórych przypadkach ludzie po prostu nie mają ochoty rozmawiać w danym momencie i nie posiadają żadnej wymówki. W takiej sytuacji przydaje się odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego.

Dlaczego odrzucenie połączenia jest uznawane za niegrzeczne?

Odrzucenie połączenia w tradycyjny sposób ma dość ofensywny charakter. To tak jakby powiedzieć komuś, że nie masz ochoty z kimś rozmawiać albo nie dać mu dojść w ogóle do słowa. Nietrudno sobie wyobrazić jak dużym nietaktem byłoby takie zachowanie w razie interakcji twarzą w twarz. Niektórzy nie przyjmują oddzielnych kategorii dla bezpośredniego kontaktu i tego na odległość. W związku z tym każda forma zamkniętej postawy bywa odbierana negatywnie.

Właśnie z uwagi na wspomniane czynniki odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego okazuje się tak przydatne. Można w ten sposób zachować własny komfort nie wywołując negatywnych odczuć u innych.

Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego

Jak odrzucić połączenie w iPhonie aby dzwoniący się o tym nie dowiedział?

Jeśli używasz iPhone’a, możesz wyciszyć i zminimalizować połączenie przychodzące. W ten sposób wyłączysz dźwięk dzwonka i będziesz w stanie swobodnie korzystać z innych funkcji, np. słuchać muzyki. Z kolei osoba dzwoniąca odczeka aż upłynie cały czas oczekiwania na odebranie połączenia i jej próba kontaktu nie zostanie odrzucona. W celu uzyskania takiego efektu musisz nacisnąć przycisk boczny umieszczony na prawej krawędzi telefonu. Jeśli używasz iPhone SE, iPhone 5 albo jeszcze starszego modelu, zamiast przycisku bocznego użyj górnego.

Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego w telefonach z Androidem?

Urządzenia również pozwalają na uwolnienie się od niechcianego połączenia w kulturalny sposób. Gdy telefon zaczyna dzwonić, możesz wyciszyć dzwonek. W tym celu wciśnij przycisk boczny. Oprócz tego istnieje też opcja ustawienia automatycznej wiadomości wysyłanej do osoby dzwoniącej, gdy odrzucisz połączenie. W ten sposób jesteś w stanie szybko usprawiedliwić swoją chwilową niedostępność. W celu aktywowania automatycznych wiadomości, wykonaj następujące kroki:

  1. Włącz aplikację Telefon.
  2. Stuknij ikonę z trzema pionowymi kropkami.
  3. Przejdź do Ustawień.
  4. Wybierz “Wiadomości szybkiego odrzucania”.
  5. Ustaw tekst, który ma zostać wysłany do osoby dzwoniącej.

Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego

Co robić, gdy problemy techniczne utrudniają korzystanie z iPhone’a?

Czasem gdy akurat możesz odebrać telefon, komfortowe prowadzenie rozmowy okazuje się niemożliwe z uwagi na trudności z rejestrowaniem albo odtwarzaniem głosu. Problem może być spowodowany uszkodzeniem mechanicznym albo zużyciem poszczególnych komponentów. W takich sytuacjach rekomendowanym rozwiązaniem jest wymiana mikrofonu iPhone albo naprawa głośnika rozmów. Profesjonalnego wsparcia w tym zakresie udzieli Ci iClinica, czyli pogwarancyjny serwis Apple. Kraków, Warszawa, Poznań i Wrocław to miasta, w których mieszczą się salony stacjonarne. Możesz zanieść zepsute urządzenie do jednego z nich albo skorzystać z realizacji w trybie wysyłkowym. Oferta obejmuje szeroką gamę usług wykraczających poza zlikwidowanie usterek głośnika i mikrofonu. Do wyboru jest też naprawa wyświetlacza iPhone, czyszczenie po zalaniu, a także wiele innych możliwości.


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej? Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path
Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Zarówno przed sprzedaniem, jak i po kupieniu używanego iPhone’a, warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie rozwiązanie może być także przydatne, gdy chcesz naprawić błędy występujące w smartfonie marki Apple. Jak widać, jest to bardzo przydatna opcja. Czy przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie jest trudne i jak to zrobić? Podpowiadamy!   Przywracanie do ustawień fabrycznych … Czytaj dalej Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online