Przygotowanie iPhone’a do sprzedaży

iPhone,Poradniki iClinica
sprzedaż iphone

Twój dotychczasowy iPhone Ci się znudził, a może po prostu jego wydajność nie jest już dla Ciebie wystarczająca? Jeżeli planujesz zakup nowej wersji, a swoją dotychczasową pragniesz sprzedać to warto wówczas przygotować nieco starego iPhone’a przed transakcją.

 

Co należy sprawdzić zanim go sprzedamy?

 

  • Simlock – dzisiaj operatorzy odchodzą od tego pomysłu przy większości sprzętu, ale może się okazać, że Twój sprzęt niestety posiada tę blokadę, przez co osoba kupująca posiadając konto u innego operatora nie będzie mogła korzystać z kupionego od Ciebie iPhone’a. Simlock obniża przez to wartość telefonu, także warto pomyśleć o zdjęciu go przed wystawieniem go na sprzedaż.

 

  • Backup danych – zestaw aplikacji, zdjęć, nagrań, ustawień, które gromadziłeś przez cały czas posiadania sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka. Fajnie byłoby, gdyby przy przesiadaniu na nowy model nie stracić tych wszystkich danych. Jeżeli nie uśmiecha Ci się przerzucanie i wybieranie wszystkiego ręcznie, dokonanie kopii zapasowej w iCloud jawi się jako doskonały pomysł.Jeżeli nie robisz kopii w sposób automatyczny, można wywołać ją manualnie. Wystarczy podpiąć telefon do ładowania, będąc najlepiej podłączonym do Wi-Fi. Wejść w Ustawienia -> iCloud -> Archiwum -> Archiwizuj teraz. Backup możesz wykonać także za pośrednictwem aplikacji iTunes na Macu lub PC. Należy podłączyć iPhone z komputerem za pomocą USB i w z paska w programie wybrać opcję „Archiwizuj teraz”.

 

  • Wyłącz „Znajdź mój iPhone” – i to jest punkt bardzo istotny. Każdy użytkownik chcący sprzedać swojego starego iPhone’a powinien wyłączyć tę funkcję, gdyż włączona powoduje m.in. blokadę aktywacji. Zatem koniecznie wejdź w Ustawienia -> iCloud -> Znajdź mój iPhone i wyłącz tę funkcję podając swoje hasło do Apple ID. Możesz zrobić to także z poziomu strony iCloud.com poprzez wymazanie urządzenia z pamięci Twojego konta Apple ID.

 

  • Wyczyszczenie zawartość i ustawień z urządzenia – gdy wszystkie rzeczy związane z kontem Apple ID są załatwione, a kopia zapasowa leży bezpiecznie w iCloud wówczas trzeba zająć się urządzeniem. Rzecz jest banalna, wchodzimy: Ustawienia -> Ogólne -> Wyzeruj -> Wymaż zawartość i ustawienia. Potrwa to chwilę, ale iPhone po chwili powita nas napisem „Hello”. Oznaczać to będzie, że jest gotowy, by trafić w ręce nowego właściciela.

 

Jeśli posiadasz problem z wykonaniem powyższych punktów, zawsze możesz przyjść do naszego serwisu! Możemy przygotować Twoje urządzenie do sprzedaży, a także zdejmiemy z niego simlock’a.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online