Blog
iClinica>Blog>iPhone>Przygotowanie iPhone’a do sprzedaży

Przygotowanie iPhone’a do sprzedaży

Twój dotychczasowy iPhone Ci się znudził, a może po prostu jego wydajność nie jest już dla Ciebie wystarczająca? Jeżeli planujesz zakup nowej wersji, a swoją dotychczasową pragniesz sprzedać to warto wówczas przygotować nieco starego iPhone’a przed transakcją.

 

Co należy sprawdzić zanim go sprzedamy?

 

 • Simlock – dzisiaj operatorzy odchodzą od tego pomysłu przy większości sprzętu, ale może się okazać, że Twój sprzęt niestety posiada tę blokadę, przez co osoba kupująca posiadając konto u innego operatora nie będzie mogła korzystać z kupionego od Ciebie iPhone’a. Simlock obniża przez to wartość telefonu, także warto pomyśleć o zdjęciu go przed wystawieniem go na sprzedaż.

 

 • Backup danych – zestaw aplikacji, zdjęć, nagrań, ustawień, które gromadziłeś przez cały czas posiadania sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka. Fajnie byłoby, gdyby przy przesiadaniu na nowy model nie stracić tych wszystkich danych. Jeżeli nie uśmiecha Ci się przerzucanie i wybieranie wszystkiego ręcznie, dokonanie kopii zapasowej w iCloud jawi się jako doskonały pomysł.Jeżeli nie robisz kopii w sposób automatyczny, można wywołać ją manualnie. Wystarczy podpiąć telefon do ładowania, będąc najlepiej podłączonym do Wi-Fi. Wejść w Ustawienia -> iCloud -> Archiwum -> Archiwizuj teraz. Backup możesz wykonać także za pośrednictwem aplikacji iTunes na Macu lub PC. Należy podłączyć iPhone z komputerem za pomocą USB i w z paska w programie wybrać opcję „Archiwizuj teraz”.

 

 • Wyłącz „Znajdź mój iPhone” – i to jest punkt bardzo istotny. Każdy użytkownik chcący sprzedać swojego starego iPhone’a powinien wyłączyć tę funkcję, gdyż włączona powoduje m.in. blokadę aktywacji. Zatem koniecznie wejdź w Ustawienia -> iCloud -> Znajdź mój iPhone i wyłącz tę funkcję podając swoje hasło do Apple ID. Możesz zrobić to także z poziomu strony iCloud.com poprzez wymazanie urządzenia z pamięci Twojego konta Apple ID.

 

 • Wyczyszczenie zawartość i ustawień z urządzenia – gdy wszystkie rzeczy związane z kontem Apple ID są załatwione, a kopia zapasowa leży bezpiecznie w iCloud wówczas trzeba zająć się urządzeniem. Rzecz jest banalna, wchodzimy: Ustawienia -> Ogólne -> Wyzeruj -> Wymaż zawartość i ustawienia. Potrwa to chwilę, ale iPhone po chwili powita nas napisem „Hello”. Oznaczać to będzie, że jest gotowy, by trafić w ręce nowego właściciela.

 

Jeśli posiadasz problem z wykonaniem powyższych punktów, zawsze możesz przyjść do naszego serwisu Apple! Możemy przygotować Twoje urządzenie do sprzedaży, a także zdejmiemy z niego simlock’a.

 

Jak przenieść dane na nowego iPhone’a?

Jeśli przed sprzedażą starego iPhone’a, kupisz nowego, możesz w dosłownie kilka chwil przenieść na niego wszystkie dane oraz kontakty. W tym celu skorzystaj z funkcji Szybki start, która działa na urządzeniach z systemem iOS 11 lub nowszym. Wystarczy, że zbliżysz smartfony do siebie i włączysz funkcję Szybki start, która wykona cały proces przenoszenia informacji za Ciebie. Przeniesione zostaną zarówno kontakty, jak i zdjęcia, wideo, zapisane hasła, dane do logowania czy połączenia z sieciami Wi-Fi. Kiedy konfiguracja się zakończy, możesz usunąć wszystkie dane ze starego telefonu. To naprawdę wygodna funkcja!

 

Usuń karty zapisane w aplikacji Wallet

Jeśli w swoim iPhonie w aplikacji Wallet masz zapisane karty, przed sprzedażą telefonu koniecznie je usuń. W tym celu zajrzyj do Ustawień i wybierz opcję Wallet i Apple Pay. Następnie wybierz kartę, którą chcesz usunąć, przewiń na sam dół i kliknij w Usuń tę kartę. Innym rozwiązaniem jest otworzenie aplikacji Wallet, gdzie musisz wybrać kartę, kliknąć Więcej i przewinąć na dół, a następnie wybrać opcję Usuń tę kartę.

 

W jaki sposób usunąć dane osobiste z iPhone’a?

Upewnij się, że iPhone, który chcesz sprzedać, nie przechowuje żadnych danych osobistych. Postępuj krok po kroku, według przedstawionych wskazówek, a będziesz mieć pewność, że telefon na sprzedaż jest czysty i pozbawiony wrażliwych danych.

 1. Po pierwsze, jak już wspominaliśmy, utwórz backup zawartości urządzenia.
 2. Następnie, jeśli posiadasz Apple Watch połączony z iPhone’em, rozłącz urządzenia.
 3. Kolejnym krokiem jest wylogowanie się z usługi iCloud, sklepu iTunes Store i App Store.
 4. W przypadku, gdy korzystasz z systemu iOS 10.3 lub nowszego, wejdź w Ustawienia i kliknij w swoje imię i nazwisko. Przewiń na dół, wybierz opcję wyloguj się, wpisz hasło do konta Apple ID i kliknij Wyłącz.
 5. Jeśli zaś masz zainstalowany system iOS 10.2 lub starszy, wybierz Ustawienia, następnie opcję iCloud i Wyloguj się. Znów kliknij Wyloguj się, następnie Usuń z [nazwa urządzenia] i wpisz hasło do konta Apple ID. Teraz ponownie wejdź w Ustawienia, tym razem wybierz iTunes Store i App Store, następnie wejdź w Apple ID i kliknij Wyloguj się. 
 6. Teraz ponownie odwiedź zakładkę Ustawienia i kliknij w opcję Ogólne, następnie Wyzeruj i Wymaż zawartość i ustawienia. W sytuacji, gdy okaże się, że masz włączoną usługę Znajdź mój iPhone, konieczne będzie wpisanie identyfikatora Apple ID oraz hasła. 
 7. Jeśli zmieniasz iPhone’a na urządzenie z Androidem lub inne, nie zapomnij o tym, by wyrejestrować się z usługi iMessage.

Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online