Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Play wprowadza doładowania za pomocą Apple Pay

Play wprowadza doładowania za pomocą Apple Pay

Sieć telekomunikacyjna Play jest pierwszą na terenie naszego kraju, która umożliwiła doładowanie konta przy użyciu płatności Apple Pay oraz Google Pay. Opcja ta trafiła do aplikacji Play24, która dostępna jest w App Store.

 

Apple Pay w Play

 

Od teraz wszyscy użytkownicy, którzy zechcą doładować swoje konto prepaid poprzez aplikację Play24, mogą dodatkowo opłacić doładowanie za pomocą płatności mobilnych, w tym rzecz jasna Apple Pay. Oczywiście bez zmian pozostały standardowe sposoby płatności, jak BLIK, czy przelew.

Włodarzom Play zależy na tym, by zwiększyć wygodę swoich użytkowników i wdrożenie możliwości opłacania kart prepaid poprzez płatności mobilne jest ukłonem w ich stronę. Płatności takie zyskują ogromną popularnością w naszym kraju, więc taka decyzja sieci nie może w ogóle dziwić. Polacy coraz częściej płacą za zakupy w Internecie, jak i sklepach internetowych za pomocą swoich smartfonów. Taka możliwość doładowania jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kart zdrapek.

By móc w sposób wygodny doładować swe konto, należy pobrać z AppStore aplikację Play24. Tam trzeba wybrać opcję „Doładuj konto”. Po wpisaniu kwoty doładowania oraz numeru telefonu przechodzi się do wyboru odpowiedniego rodzaju płatności. W tym wypadku mowa o Apple Pay. Po weryfikacji płatności konto zostanie doładowane o wybraną kwotę.

Płatności mobilne charakteryzują się tym, że są bardzo bezpiecznie i chronią one prywatność. W trakcie realizacji każdej transakcji żadne z naszych danych nie trafiaj do baz danych i nigdzie nie są przechowywane.

Wpływa na to także oczywiście weryfikacja użytkownika przy każdej transakcji – w przypadku Apple Pay jest to TouchID lub FaceID.

Mamy nadzieję, że inne sieci telekomunikacyjne działające na terenie naszego kraju wezmą przykład z Play i niebawem również umożliwią swoim użytkownikom korzystanie z płatności mobilnych przy opłacaniu doładowania.


Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online