Nowy iPhone z 4 GB pamięci RAM?

iPhone iClinica

W bazie Geekbench natrafiono na tajemnicze wyniki urządzenia opisanego jako „iPhone11,2”. Z doniesień wynika, że jest to jeden z tegorocznych flagowców, które pojawić się mają jesienią tego roku. Ma być on wyposażony w 4 GB RAMu.

 

Jeden GB pamięci RAM więcej?

 

Zeszłoroczne flagowce od Apple były wyposażone w 3 GB RAMu, w tym roku ma to ulec zmianie i wraz z nowym procesorem A12, telefony mają dostać dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej. Sam procesor posiada sześciordzeniowy układ taktowany z częstotliwością 2,49 GHz. Modele zeszłoroczne także posiadają sześciordzeniowe procesory, ale taktujące z mniejszą częstotliwością – 2,39 GHz.
Informacje o tym, że na pewno tegoroczne iPhone’y X będą wyposażone w 4 GB RAMu podawał już jakiś czas temu słynny analityk Ming-Chi Kuo. Informacje zdają się potwierdzać i rzeczywiście iPhone’y, które ukażą się we wrześniu, powinny posiadać 1 gigabajt pamięci więcej.

 

Jakie wyniki w Geekbench?

 

Nowy model „iPhone11,2” osiągnął w teście wynik 4673 single-core, co mówi nam, że będzie on wydajniejszy o około 10% na każdym rdzeniu niż zeszłoroczne iPhone’y 8, 8 Plus oraz X, które posiadały wynik 4219 single-core. W przypadku wyniku multi-core różnice nie są aż tak wielkie – tegoroczne ma osiągać wynik 10912, a zeszłoroczne miały 10184.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online