Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Nowy iPhone z 4 GB pamięci RAM?

Nowy iPhone z 4 GB pamięci RAM?

W bazie Geekbench natrafiono na tajemnicze wyniki urządzenia opisanego jako „iPhone11,2”. Z doniesień wynika, że jest to jeden z tegorocznych flagowców, które pojawić się mają jesienią tego roku. Ma być on wyposażony w 4 GB RAMu.

 

Jeden GB pamięci RAM więcej?

 

Zeszłoroczne flagowce od Apple były wyposażone w 3 GB RAMu, w tym roku ma to ulec zmianie i wraz z nowym procesorem A12, telefony mają dostać dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej. Sam procesor posiada sześciordzeniowy układ taktowany z częstotliwością 2,49 GHz. Modele zeszłoroczne także posiadają sześciordzeniowe procesory, ale taktujące z mniejszą częstotliwością – 2,39 GHz.
Informacje o tym, że na pewno tegoroczne iPhone’y X będą wyposażone w 4 GB RAMu podawał już jakiś czas temu słynny analityk Ming-Chi Kuo. Informacje zdają się potwierdzać i rzeczywiście iPhone’y, które ukażą się we wrześniu, powinny posiadać 1 gigabajt pamięci więcej.

 

Jakie wyniki w Geekbench?

 

Nowy model „iPhone11,2” osiągnął w teście wynik 4673 single-core, co mówi nam, że będzie on wydajniejszy o około 10% na każdym rdzeniu niż zeszłoroczne iPhone’y 8, 8 Plus oraz X, które posiadały wynik 4219 single-core. W przypadku wyniku multi-core różnice nie są aż tak wielkie – tegoroczne ma osiągać wynik 10912, a zeszłoroczne miały 10184.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online