Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Nowy iPhone z 4 GB pamięci RAM?

Nowy iPhone z 4 GB pamięci RAM?

W bazie Geekbench natrafiono na tajemnicze wyniki urządzenia opisanego jako „iPhone11,2”. Z doniesień wynika, że jest to jeden z tegorocznych flagowców, które pojawić się mają jesienią tego roku. Ma być on wyposażony w 4 GB RAMu.

 

Jeden GB pamięci RAM więcej?

 

Zeszłoroczne flagowce od Apple były wyposażone w 3 GB RAMu, w tym roku ma to ulec zmianie i wraz z nowym procesorem A12, telefony mają dostać dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej. Sam procesor posiada sześciordzeniowy układ taktowany z częstotliwością 2,49 GHz. Modele zeszłoroczne także posiadają sześciordzeniowe procesory, ale taktujące z mniejszą częstotliwością – 2,39 GHz.
Informacje o tym, że na pewno tegoroczne iPhone’y X będą wyposażone w 4 GB RAMu podawał już jakiś czas temu słynny analityk Ming-Chi Kuo. Informacje zdają się potwierdzać i rzeczywiście iPhone’y, które ukażą się we wrześniu, powinny posiadać 1 gigabajt pamięci więcej.

 

Jakie wyniki w Geekbench?

 

Nowy model „iPhone11,2” osiągnął w teście wynik 4673 single-core, co mówi nam, że będzie on wydajniejszy o około 10% na każdym rdzeniu niż zeszłoroczne iPhone’y 8, 8 Plus oraz X, które posiadały wynik 4219 single-core. W przypadku wyniku multi-core różnice nie są aż tak wielkie – tegoroczne ma osiągać wynik 10912, a zeszłoroczne miały 10184.

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online