Nowe produkty Apple rzucą nas na kolana?

Apple iClinica

W takich słowach aktualny CEO giganta z Cupertino opisał to, co w planach wydawniczych ma aktualnie Apple. Tim Cook powiedział to podczas corocznego spotkania z inwestorami, które odbyło się w Apple Park. Czyżby nadchodziły kolejne rewolucyjne urządzenia?

 

Szczęki z podłogi

 

Redaktorzy serwisu Bloomberg wspominają na swoich łamach, iż Apple planuje podjąć nieco ryzyka i dać szansę paru nowym, interesującym produktom, które w bliższej lub dalszej przyszłości powinny zostać zaprezentowane. Tim Cook rzekł wówczas inwestorom, iż nowe urządzenia: „rzucą Was na kolana”
Niestety, jednak informacja ta nie posiadała żadnych szczegółowych informacji na temat urządzeń.

 

Rozwój obecnej linii produktów i usług

 

Oczywiście „Głowa” firmy z Cupertino wspominała także o wielu innych kwestiach. Mówił on o tym, iż planują oni obniżkę ceny najnowszego, jak do tej pory MacBooka Air, którego aktualna cena w Polsce wynosi od 5999 złotych.

Pojawił się również temat związany z Apple Watch oraz AirPods. Tim Cook powiedział, iż firma ma już gotową długoterminową strategię związaną z rozwojem aktualnych produktów i wprowadzeniem ekscytujących nowości na rynek.

CEO poświęcił także chwilę, by opowiedzieć o bardziej ambitnych produktach, które są w ciągłym przygotowaniu. Najprawdopodobniej chodziło mu o okulary z wirtualną rzeczywistością oraz samochód autonomiczny, o których mówi się od dłuższego czasu.

Na dłuższą chwilę pochylił się jednak nad kwestią związaną z usługami. Tim Cook przekazał inwestorom, iż firma jest na dobrej drodze, by zrealizować cel postawiony jeszcze w 2016 roku. Założono wówczas, iż do roku 2020 przychody z usług oferowanych przez Apple zostaną podwojone i będą wynosić koło 50 miliardów dolarów.

Warto przypomnieć, iż jeszcze w marcu powinniśmy spodziewać się prezentacji dwóch nowych usług od giganta z Cupertino. Pierwszą będzie serwis streamingu wideo, podobny do Netflixa czy HBO GO. Drugą natomiast platforma Apple News, która pozwoli na dostęp do szerokiej oferty artykułów gazet, czasopism i magazynów – rzecz jasna w formie elektronicznej.

Obie platformy prawdopodobnie działać będą na zasadzie miesięcznej, płatnej subskrypcji – tak, jak działa aktualnie chociażby serwis Apple Music.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online