Blog
iClinica>Blog>Apple>Nowe produkty Apple rzucą nas na kolana?

Nowe produkty Apple rzucą nas na kolana?

W takich słowach aktualny CEO giganta z Cupertino opisał to, co w planach wydawniczych ma aktualnie Apple. Tim Cook powiedział to podczas corocznego spotkania z inwestorami, które odbyło się w Apple Park. Czyżby nadchodziły kolejne rewolucyjne urządzenia?

 

Szczęki z podłogi

 

Redaktorzy serwisu Bloomberg wspominają na swoich łamach, iż Apple planuje podjąć nieco ryzyka i dać szansę paru nowym, interesującym produktom, które w bliższej lub dalszej przyszłości powinny zostać zaprezentowane. Tim Cook rzekł wówczas inwestorom, iż nowe urządzenia: „rzucą Was na kolana”
Niestety, jednak informacja ta nie posiadała żadnych szczegółowych informacji na temat urządzeń.

 

Rozwój obecnej linii produktów i usług

 

Oczywiście „Głowa” firmy z Cupertino wspominała także o wielu innych kwestiach. Mówił on o tym, iż planują oni obniżkę ceny najnowszego, jak do tej pory MacBooka Air, którego aktualna cena w Polsce wynosi od 5999 złotych.

Pojawił się również temat związany z Apple Watch oraz AirPods. Tim Cook powiedział, iż firma ma już gotową długoterminową strategię związaną z rozwojem aktualnych produktów i wprowadzeniem ekscytujących nowości na rynek.

CEO poświęcił także chwilę, by opowiedzieć o bardziej ambitnych produktach, które są w ciągłym przygotowaniu. Najprawdopodobniej chodziło mu o okulary z wirtualną rzeczywistością oraz samochód autonomiczny, o których mówi się od dłuższego czasu.

Na dłuższą chwilę pochylił się jednak nad kwestią związaną z usługami. Tim Cook przekazał inwestorom, iż firma jest na dobrej drodze, by zrealizować cel postawiony jeszcze w 2016 roku. Założono wówczas, iż do roku 2020 przychody z usług oferowanych przez Apple zostaną podwojone i będą wynosić koło 50 miliardów dolarów.

Warto przypomnieć, iż jeszcze w marcu powinniśmy spodziewać się prezentacji dwóch nowych usług od giganta z Cupertino. Pierwszą będzie serwis streamingu wideo, podobny do Netflixa czy HBO GO. Drugą natomiast platforma Apple News, która pozwoli na dostęp do szerokiej oferty artykułów gazet, czasopism i magazynów – rzecz jasna w formie elektronicznej.

Obie platformy prawdopodobnie działać będą na zasadzie miesięcznej, płatnej subskrypcji – tak, jak działa aktualnie chociażby serwis Apple Music.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online