Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Myszka do iPada – jak ją podłączyć?

Myszka do iPada – jak ją podłączyć?

Myszka do iPada

Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może potencjalnie zapewnić myszka do iPada. Przekonaj się w jaki sposób skorzystać z tej opcji.

Czy do iPada można podłączyć myszkę?

Przez długi czas użytkownicy nie mieli możliwości obsługiwania iPadów przy pomocy myszki. Ten stan rzeczy uległ zmianie w marcu 2020 roku. Wówczas producent udostępnił nową wersję systemu iPad OS 13.4. Jeżeli Twoje urządzenie jest kompatybilne z tą aktualizacją, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączona została myszka do iPada. Oprócz tego możesz też sparować gładzik albo klawiaturę.

Wspomniane uaktualnienie istotnie odświeżyło wizerunek tabletu spod szyldu Apple. W komunikatach reklamowych iPad regularnie zaczął pojawiać w towarzystwie pomocniczych akcesoriów takich jak klawiatura czy też myszka. Tym samym dla wielu osób stał się on realną alternatywą dla MacBooków bądź innych laptopów.

Myszka do iPada – kiedy warto w nią zainwestować?

Istnieje szereg zastosowań, w których myszka okaże się praktyczniejszym narzędziem do obsługi tabletu niż domyślny ekran dotykowy. Przykładem takiej sytuacji może być praca z dokumentami, a zwłaszcza arkuszami kalkulacyjnymi. Myszka do iPada doskonale się sprawdzi, gdy musisz wypełniać liczne komórki i ustawiać reguły. Dzięki niej będziesz w stanie zawsze precyzyjnie kliknąć dokładnie w określone pole.

Poza tym myszka do iPada stanowi spore udogodnienie w pracy grafika. Podczas realizowania projektów może pojawić się potrzeba edycji pojedynczych pikseli. Wówczas musisz wykorzystać duże przybliżenie i działać z maksymalną precyzją. W takich sytuacjach sterowanie dotykiem bywa wówczas zawodne, a myszka sprawdzi się doskonale.

Gdy sięgasz po gry mobilne, przyzwyczajenie się do sterowania przy użyciu ekranu dotykowego będzie wymagało wielu godzin żmudnej praktyki. Wymuszony trening może okazać się frustrujący, zwłaszcza dla weteranów posiadających bogate doświadczenie na innych platformach. Wielu graczy komputerowych chętnie sięgnie po myszkę jeśli istnieje taka możliwość. Podłączenie dobrze znanego kontrolera wystarczy, aby natychmiast wynieść swoje umiejętności o kilka poziomów wyżej.

Oczywiście myszka do iPada nie jest wyłącznie odpowiedzią na potrzeby grafików, graczy i użytkowników biegle władających pakietem biurowym. Takie podejście do obsługi tabletu może sprzyjać wykonywaniu wielu innych czynności. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeśli stawką jest Twój komfort i efektywność, nie wahaj się z podłączeniem myszy.

Warto też wspomnieć o osobach, które borykają się z awarią panelu dotykowego i gorączkowo poszukują alternatywnych metod sterowania. W takiej sytuacji myszka jawi się jako potencjalne rozwiązanie problemu. Zbita szybka iPad nie powinna być jednak ignorowana. Jedyny słuszny krok to niezwłoczna naprawa uszkodzonych elementów.

Jaką myszkę do iPada wybrać?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest typ połączenia. Możesz zdecydować się na model wyposażony w moduł Bluetooth albo sięgnąć po myszkę przewodową i podpiąć ją do iPada kablem. Bez wątpienia wygodniejszym rozwiązaniem będzie opcja bezprzewodowa. Poza tym na jej korzyść powinna przemawiać również mniejsza awaryjność. Wynika to z tego, że myszka do iPada zazwyczaj bywa przenoszona w torbie bądź plecaku. W takich warunkach niestarannie zwinięty kabel ulegałby zginaniu, co często prowadzi do usterek.

Przy planowaniu zakupu myszki do iPada warto również zwrócić szczególną uwagę na wybór producenta. Domyślne rozwiązanie stanowi Magic Mouse. Decydując się na propozycję z oferty Apple zyskujesz najwyższy wymiar kompatybilności. W końcu wszystkie elementy Twojego wyposażenia pochodzą wówczas od jednej marki. Dzięki temu są wzorowo przystosowane do tego, by współpracować ze sobą.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Magic Mouse charakteryzuje się dość nietypową konstrukcją, która nie każdemu przypadnie do gustu. Świetną alternatywę stanowią produkty z asortymentu Logitecha. Ten producent cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników MacBooków, Maców, a także iPadów. To w dużej mierze zasługa różnorodnej oferty. Oprócz wielu modeli o klasycznym kształcie nie brakuje też wariantów z wyprofilowaną bryłą. Dzięki temu każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Myszka do iPada

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do iPada?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić model iPada. Starsze wydania utraciły wsparcie producenta jeszcze zanim ukazała się aktualizacja pozwalająca na podłączenie myszy. Pamiętaj zatem, że Twój tablet musi obsługiwać przynajmniej iPad OS 13.4. Ta wersja systemu jest dostępna na następujących urządzeniach:

  • iPad Pro (wszystkie warianty),
  • iPad Air 2 lub nowszy
  • iPad 5. generacji albo nowszy,
  • iPad mini 4 bądź nowszy.

Gładzik do iPada zamiast myszki

Aplikacje dostępne na iPadzie zostały zoptymalizowane z myślą o sterowaniu dotykowym. W związku z tym gładzik może okazać się bardziej kompatybilnym rozwiązaniem niż myszka. W ten sposób zyskasz też dostęp do gestów, które stanowią przecież jedno z fundamentalnych ułatwień dostępu w środowisku systemowym Apple. Ponadto gładzik powinien zajmować mniej miejsca niż myszka do iPada. Ten aspekt może okazać się istotny, gdy często zmieniasz miejsce pracy (np. na pociąg albo kawiarnię) i dysponujesz ograniczoną ilością przestrzeni do działania.

W kontekście wyboru producenta gładzika warto skupić się przede wszystkim na rozwiązaniach dostarczanych przez Apple. Flagowym produktem w tej kategorii jest Magic Trackpad.

Jak podłączyć myszkę lub gładzik do iPada?

Jeżeli posiadasz mysz na kabel, konieczny będzie zakup przejściówki. W ofercie Apple znajdziesz adapter ze złączami USB po jednej i USB-C po drugiej stronie. Jego cena wynosi zazwyczaj około 100 złotych. Najrozsądniej będzie zaopatrzyć się w oryginalną przejściówkę. Jeśli jednak zamierzasz sięgnąć po zamiennik, kieruj się kryterium renomy producenta. Unikaj rozwiązań dostarczanych przez niszowe marki, które trudno zweryfikować pod względem oferowanej jakości.

Jeśli korzystasz z bezprzewodowej myszy, postępuj wedle następującej instrukcji:

  1. Na początek upewnij się, że bateria została naładowana, a moduł Bluetooth jest aktywowany. Sprawdź też czy mysz nie jest sparowana z innym urządzeniem. Takie połączenie musiałoby zostać przerwane, aby zwolnić miejsca dla iPada.
  2. Otwórz Ustawienia na tablecie.
  3. Wybierz zakładkę Bluetooth.
  4. Włącz Bluetooth.
  5. Pod spodem znajduje się sekcja „Moje urządzenia”, gdzie powinna pojawić się nazwa Twojej myszy.
  6. Zaznacz swoją mysz i naciśnij Połącz.

Jeśli korzystasz z Apple Magic Mouse, przy próbie połączenia możesz zobaczyć prośbę o podanie numeru PIN. Wprowadź wówczas cztery zera, a następnie potwierdź.

Możliwe problemy z łączeniem myszki lub gładzika z iPadem

Jeżeli tablet nie wykrywa myszki, przyczyn należy upatrywać w kilku miejscach. Na początek upewnij się, że korzystasz z najświeższej wersji systemu operacyjnego. Jeśli dostępna jest aktualizacja, niezwłocznie ją zainstaluj. Źródłem ewentualnych problemów może też okazać się przestarzała myszka. Istnieje prawdopodobieństwo, że zastosowana w niej technologia nie jest już zdolna do nawiązania połączenia z nowocześniejszymi urządzeniami.

Czasem zdarza się, że myszka do iPada wprawdzie działa, ale jej funkcjonalność jest ograniczona. Może to oznaczać, że dana aplikacja nie została zoptymalizowana z myślą o obsłudze przy pomocy innych kontrolerów. Wówczas odnotujesz trudności z użytkowaniem niektórych opcji. W takich okolicznościach problem leży po stronie twórców oprogramowania. Należy zatem uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że zakres możliwości zostanie rozszerzony. Nie zaszkodzi też skontaktować się z producentem i poprosić o stosowną aktualizację.

Za problemy techniczne może odpowiadać również awaria tabletu. W takiej sytuacji rekomendowana jest niezwłoczna naprawa iPad. Profesjonalnego wsparcia należy szukać w serwisach sieci iClinica. Oddziały stacjonarne znajdują się w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Istnieje też możliwość realizacji usługi w trybie wysyłkowym. Rzuć okiem na cennik napraw iPad Air, Pro, mini oraz modeli zaliczających się do głównej linii. Każda operacja przeprowadzana jest przez doświadczonych specjalistów dysponujących precyzyjnymi narzędziami.

Myszka do iPada


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online