Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?

Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?

Kondycja baterii iPad

Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia.

Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się natrudzić, aby dotrzeć do informacji dotyczących bieżącego stanu technicznego akumulatora. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czym jest kondycja baterii? iPad bez tajemnic

Każdy komponent sprzętu elektronicznego ulega stopniowemu zużyciu w toku eksploatacji. W przypadku ogniwa proces starzenia jest dość namacalny i trudny do przeoczenia. Obniżająca się kondycja baterii iPad sprawia, że sprzęt wytrzymuje coraz krócej po ładowaniu.

W takich okolicznościach można zapomnieć o wynikach uzyskiwanych w czasie, gdy urządzenie było jeszcze stosunkowo nowe. Tablet przestaje wytrzymywać od rana do wieczora. Często okazuje się, że po południu trzeba już sięgać po ładowarkę. W napiętym planie dnia nie zawsze jest na to przestrzeń. Czasem przedwcześnie rozładowany tablet może przeszkodzić Ci w wykonaniu zaplanowanych zadań.

Cykle ładowania baterii w iPadzie

Za każdym razem gdy poziom naładowania baterii spada łącznie o 100%, urządzanie rejestruje jeden zakończony cykl. Ten proces nie musi być domknięty w trakcie tej samej sesji. Czasem bywa to rozłożone na więcej niż jeden dzień. Warto posłużyć się przykładem, aby dokładnie zobrazować ten mechanizm.

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wychodzisz z domu z tabletem naładowanym na 100%. Gdy wracasz wieczorem, poziom naładowania baterii wynosi 30%. Wówczas sięgasz po ładowarkę, aby przygotować iPada do kolejnego dnia. Jeden pełny cykl ładowania zostanie zakończony, gdy we wtorek poziom naładowania baterii spadnie do 70%. Wynika to z tego, że 70% ubytku z poniedziałku i 30% z wtorku daje łącznie 100%.

Kondycja baterii iPad

Kondycja baterii w iPadzie – jak ją sprawdzić? 3 sposoby

Kondycja baterii iPad może zostać sprawdzona przy pomocy kilku różnych metod. Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami.

Dane analiz

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność.
 3. Wybierz pozycję Analizy i udoskonalenia.
 4. Aktywuj opcję Udostępniaj analizy iPada. Jeśli do tej pory ta funkcja była wyłączona, trzeba odrobinę poczekać aż dane zostaną zebrane. W takich okolicznościach wróć do tego miejsca za dzień lub dwa.
 5. Rozwiń zakładkę Dane analiz i odszukaj pozycję log-aggregated z najnowszą datą.
 6. Użyj edytora tekstu do odczytu wybranego pliku.
 7. W prawym górnym rogu stuknij ikonę przedstawiającą trzy kropki w okręgu.
 8. Pojawi się menu, w którym należy wybrać opcję Znajdź w notatce.
 9. Wyszukaj frazę “batterycyclecount”.
 10. Odszukana pozycja zostanie podświetlona. Pod nią albo obok niej zobaczysz liczbę, która oznacza ile cykli ładowania zrealizowano do tej pory na badanym urządzeniu.

Narzędzie Skróty

 1. Pobierz skrót z następującej strony internetowej: https://www.icloud.com/shortcuts/ca90b3210d024610a387e4302f4a4053.
 2. Wejdź do natywnego narzędzia Skróty. Powinna tam pojawić się pozycja View Baterry Cycle, przy której trzeba nacisnąć przycisk Dodaj skrót.
 3. Wróć do pulpitu i otwórz Ustawienia.
 4. Przejdź do zakładki Prywatność, a następnie Analizy i udoskonalenia.
 5. Należy włączyć funkcję Udostępniaj analizy iPada. Jeśli opcja była już wcześniej aktywowana, dane będą dostępne od razu. W przeciwnym wypadku trzeba poczekać dzień lub dwa na wygenerowanie niezbędnych plików.
 6. Otwórz zakładkę Dane analiz i zaznacz najnowszą wersję raportu nazwanego log-aggregated.
 7. W prawym górnym rogu naciśnij ikonę udostępniania, czyli kwadrat ze strzałką skierowaną do góry.
 8. Stuknij pozycję View Battery Cycle.
 9. Na ekranie pojawi powiadomienie dotyczące liczby zrealizowanych cykli ładowania.

Aplikacja iMazing 2

 1. Do tej metody będzie potrzebny komputer z systemem Windows albo Mac.
 2. Zainstaluj na komputerze program z tej witryny: https://imazing.com/download.
 3. Użyj kabla do ładowania, aby podłączyć iPada do komputera.
 4. Odblokuj tablet, ale nie zgadzaj się na utworzenie kopii zapasowej. Kliknij przycisk z napisem Later, gdy pojawi się taka propozycja.
 5. W prawym dolnym rogu znajduje się symbol baterii pokazujący bieżący poziom naładowania. Po kliknięciu w tym miejscu pojawi się nowe okno. Znajdziesz w nim szereg informacji przedstawiających status akumulatora, m.in. dane dotyczące liczby ukończonych cykli ładowania.

Żywotność baterii iPad – jak ją zwiększyć?

Starzenie się ogniwa jest nieuniknione. Można jednak spowolnić przebieg tego procesu. Dzięki temu tablet na dłużej zachowa swoje walory użytkowe. Jeśli chcesz zmniejszyć obciążenie akumulatora, zastosuj się do następujących wskazówek:

 • Staraj się nie dopuszczać do spadku poziomu naładowania baterii poniżej 20%. Korzystniej jest doładowywać akumulator częściej niż czekać do ostatniej chwili.
 • Ograniczaj korzystanie z tabletu podczas mroźnych i upalnych dni. Bateria ciężko znosi wpływ wysokich i niskich temperatur.
 • Wyłączaj funkcje, których nie używasz w danym momencie. Przykładowo, jeśli przebywasz w domu i korzystasz z internetu przez Wi-Fi, wygaś transfer danych. Podobnie możesz postępować z Bluetoothem, wykrywaniem lokalizacji itp.
 • Używaj oryginalnych akcesoriów do ładowania. Zamienniki wytwarzane przez innych producentów czasem bywają niekompatybilne ze standardami Apple. W konsekwencji może dojść do uszkodzenia baterii albo złącza ładowania.
 • Co do zasady, warto na bieżąco aktualizować oprogramowanie. Nowe wersje systemu oraz poszczególnych aplikacji często niosą za sobą poprawę wydajności.
 • Odinstaluj aplikacje, które przestały być potrzebne. Dzięki temu nie będą one pochłaniać zasobów poprzez rozmaite procesy przetwarzane w tle.
 • Kondycja baterii iPad

Jak wyznaczyć moment, gdy konieczna staje się naprawa iPad?

Przyjmuje się, że kondycja baterii iPad na poziomie 80% stanowi wartość graniczną. Jeśli zauważysz spadek poniżej tego poziomu, zalecana jest wymiana ogniwa. Apple podaje, że kondycja spada do 80% po upływie mniej więcej 1000 cykli ładowania. Gdy dotrzesz do tych danych na swoim urządzeniu, ocenisz bieżący stan techniczny swojego akumulatora. Jeśli okaże się, że zbliżasz się do wartości granicznej,  będziesz w stanie zaplanować wymianę baterii iPad.

Wizyta w serwisie może okazać się konieczna również w przypadku pojawienia się innych problemów technicznych. Jednym z najczęściej występujących rodzajów usterek jest zbita szybka iPad. Czasem wystarczy moment nieuwagi, aby urządzenie upadło na ziemię albo zostało przypadkowo stuknięte innym przedmiotem. Nawet niepozorne wypadki mogą skutkować stłuczeniem szklanych elementów. W takich okolicznościach nie pozostaje nic innego jak tylko wymiana szybki. Zerknij na cennik napraw iPad mini i innych modeli, a następnie zapisz się na usunięcie awarii.


Podobne artykuły
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
Jak chronić ipada przed wirusami
Jak chronić iPada przed wirusami?
Choć tablety cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż komputery i smartfony, ich walory niezmiennie przemawiają do niemałego grona wiernych fanów. Połączenie mobilności z dużym ekranem doskonale zdaje egzamin w pracy, nauce i rozrywce. Spośród wszystkich modeli dostępnych na rynkach najchętniej kupowany jest iPad w różnych odsłonach. Apple od lat niepodzielnie króluje w rankingach sprzedaży tabletów. Mocna … Czytaj dalej Jak chronić iPada przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online