Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Kolejne rekordy Apple – świetne wyniki sprzedaży

Kolejne rekordy Apple – świetne wyniki sprzedaży

Nowy rok to zawsze czas podsumowań, również dla branży technologicznej. Apple ogłosiło właśnie swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku. Przychodu wyniosły aż 91,8 miliarda dolarów amerykańskich – jest to wzrost o blisko 9% względem analogicznego okresu w roku poprzednim i przy okazji historyczny rekord! Gigant z Cupertino jeszcze nigdy nie osiągnął takiego wyniku w jednym kwartale!

Apple 2019

 

W tym okresie zysk firmy wyniósł 22,2 milarda dolarów. Za tak doskonałymi wynikami stoi przede wszystkim bardzo dobra sprzedaż nowych iPhone’ów – czyli iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Do tego świetnie szła sprzedaż tak zwanych urządzeń ubieralnych oraz usług.

Dobrą wiadomością dla Apple jest przede wszystkim fakt, że po raz pierwszy od 15 miesięcy zwiększyły się przychody pochodzące ze sprzedaży iPhone’ów. Jednak zawsze musi być coś za coś – w tym samym okresie spadły przychody związane z iPadem oraz Maciem.

Sprzedaż w czwartym kwartale 2019 rozłożone na kategorie prezentuje się następująco:

 • iPhone – 55,96 miliarda dolarów – wzrost 8%
 • iPad – 5,98 miliarda dolarów – spadek 11%
 • Mac – 7,16 miliarda dolarów – spadek -3%
 • Akcesoria i urządzenia ubieralne – 10,01 miliarda dolarów – wzrost 37%
 • Usługi – 12,71 miliarda dolarów – wzrost 17%

Wychodzi na to, że iPhone to aż 61% przychodów firmy w tym okresie, jak wygląda dokładna struktura związana z przychodami:

 • iPhone – 61%
 • Usługi – 14%
 • Urządzenia ubieralne i akcesoria – 11%
 • Mac – 8%
 • iPad – 7%

Jeśli chodzi o podział ze względów geograficznych to rozkładało się to następująco:

 • Ameryka Północna i Południowa – 45%
 • Europa – 25%
 • Chiny – 15%
 • Japonia – 7%
 • Reszta Azji i Oceania – 8%

Warto wspomnieć, że także i w Polsce podały rekordy i świetnie sprzedawały się iPhone’y i – wbrew trendom – iPady.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online