Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Kolejne rekordy Apple – świetne wyniki sprzedaży

Kolejne rekordy Apple – świetne wyniki sprzedaży

Nowy rok to zawsze czas podsumowań, również dla branży technologicznej. Apple ogłosiło właśnie swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku. Przychodu wyniosły aż 91,8 miliarda dolarów amerykańskich – jest to wzrost o blisko 9% względem analogicznego okresu w roku poprzednim i przy okazji historyczny rekord! Gigant z Cupertino jeszcze nigdy nie osiągnął takiego wyniku w jednym kwartale!

Apple 2019

 

W tym okresie zysk firmy wyniósł 22,2 milarda dolarów. Za tak doskonałymi wynikami stoi przede wszystkim bardzo dobra sprzedaż nowych iPhone’ów – czyli iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Do tego świetnie szła sprzedaż tak zwanych urządzeń ubieralnych oraz usług.

Dobrą wiadomością dla Apple jest przede wszystkim fakt, że po raz pierwszy od 15 miesięcy zwiększyły się przychody pochodzące ze sprzedaży iPhone’ów. Jednak zawsze musi być coś za coś – w tym samym okresie spadły przychody związane z iPadem oraz Maciem.

Sprzedaż w czwartym kwartale 2019 rozłożone na kategorie prezentuje się następująco:

 • iPhone – 55,96 miliarda dolarów – wzrost 8%
 • iPad – 5,98 miliarda dolarów – spadek 11%
 • Mac – 7,16 miliarda dolarów – spadek -3%
 • Akcesoria i urządzenia ubieralne – 10,01 miliarda dolarów – wzrost 37%
 • Usługi – 12,71 miliarda dolarów – wzrost 17%

Wychodzi na to, że iPhone to aż 61% przychodów firmy w tym okresie, jak wygląda dokładna struktura związana z przychodami:

 • iPhone – 61%
 • Usługi – 14%
 • Urządzenia ubieralne i akcesoria – 11%
 • Mac – 8%
 • iPad – 7%

Jeśli chodzi o podział ze względów geograficznych to rozkładało się to następująco:

 • Ameryka Północna i Południowa – 45%
 • Europa – 25%
 • Chiny – 15%
 • Japonia – 7%
 • Reszta Azji i Oceania – 8%

Warto wspomnieć, że także i w Polsce podały rekordy i świetnie sprzedawały się iPhone’y i – wbrew trendom – iPady.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online