Blog
iClinicaPath BlogPath Bez kategoriiPath Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?

Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?

Klawiatura BlackBerry do iPhone

Przełom milenium i pierwsza dekada XXI wieku przyniósł szereg koncepcji udoskonalenia klasycznego telefonu komórkowego. Jedną z nich zaproponowała kanadyjska marka BlackBerry. Stworzyła ona serię charakterystycznych urządzeń wyposażonych w fizyczną klawiaturę QWERTY. Taki sprzęt cieszył się bardzo dobrą renomą i zapisał się w zbiorowej świadomości jako nieodłączny atrybut biznesmenów.

BlackBerry ostatecznie przegrało rywalizację z producentami, ale bez wątpienia zachowało swój kultowy status. Firma Clicks Technology postanowiła zagrać na tej nostalgicznej nucie. Spod jej szyldu wyszła klawiatura BlackBerry do iPhone, która ujrzała światło dzienne podczas targów CES 2024 w Las Vegas. Przekonaj się jakie możliwości skrywa ten produkt.

iPhone z fizyczną klawiaturą QWERTY

Clicks Technology to projekt współtworzony przez YouTubera posługującego się pseudonimem Mr. Mobile. Flagowym produktem tej firmy jest Clicks, czyli etui połączone z fizyczną klawiaturą. Akcesorium zostało wyposażone w złącze, które służy do łączenia się ze smartfonem. Zajęte gniazdo nie musi jednak oznaczać problemów z podłączeniem ładowarki. Możesz ładować telefon bez zdejmowania etui.

Sama klawiatura składa się z 36 przycisków rozmieszczonych w układzie QWERTY. Oprócz liter znajdziesz tam też szereg klawiszy funkcyjnych takich jak CMD. Dzięki temu możesz liczyć na kompatybilność z narzędziem skrótów w systemie iOS. Użytkownik dostaje też do dyspozycji opcję podświetlenia klawiszy.

Etui sprawia, że Twój iPhone stanie się dłuższy o kilka dodatkowych centymetrów. Z drugiej jednak strony zyskasz dzięki temu więcej przestrzeni roboczej na wyświetlaczu. Gdy korzystasz z klawiatury BlackBerry do iPhone, klasyczny moduł do pisania nie wyświetla się na ekranie.

Klawiatura BlackBerry do iPhone

Klawiatura Clicks do iPhone – ceny

Liczba modeli współpracujących z prezentowanym etui pozostaje dość ograniczona. Na ten moment gadżet jest dostępny tylko dla posiadaczy iPhone 14 oraz iPhone 15 w odsłonach Pro. Ceny kształtują się następująco:

  • iPhone 14 Pro – 139 dolarów
  • iPhone 14 Pro Max – 159 dolarów
  • iPhone 15 Pro – 139 dolarów
  • iPhone 15 Pro Max – 159 dolarów

Zainteresowani mogą też wybrać jeden z dwóch wariantów kolorystycznych. Twórcy proponują intensywną żółć oraz stonowaną szarość.

Aplikacja mobilna dla Clicks na iOS

Twórcy etui zapowiedzieli również stworzenie aplikacji mobilnej, która ma pojawić się w App Store. Wedle zapewnień pozwoli ona na poszerzenie zakresu funkcjonalności oferowanych przez klawiaturę.

Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy warto?

Etui w istocie oferuje kilka walorów funkcjonalnych. Za przykład może posłużyć zwiększony obszar roboczy. Trudno jednak wyobrazić sobie, żeby takie udogodnienia miały przyćmić atuty stojące za domyślnym sposobem obsługi smartfona. Klawiatura BlackBerry do iPhone stanowi bardziej ciekawostkę dla gadżeciarzy i miłośników klasycznych “jeżynek”.

Klawiatura BlackBerry do iPhone

Jak rozwiązać problemy techniczne z iPhonem?

Posiadacze zepsutych iPhone’ów mogą marzyć o podróżach w czasie nie mniej niż miłośnicy BlackBerry. W końcu często okazuje się, że wystarczyło być tylko odrobinę ostrożniejszym, aby uniknąć awarii. Choć nie zdołasz już cofnąć czasu, nadal możesz przywrócić pełną sprawność swojego smartfona. Wystarczy odwiedzić serwis Apple. Kraków, Warszawa, Wrocław i Poznań to miasta, w których ulokowane są salony stacjonarne sieci iClinica. Zepsuty telefon możesz dostarczyć drogą wysyłkową albo osobiście, najlepiej po uprzednim zapisaniu się na wizytę. Technicy z powodzeniem uporają się z różnymi usterkami. Oferta obejmuje takie usługi jak wymiana mikrofonu iPhone czy też naprawa wyświetlacza iPhone. Zajrzyj do cennika, aby poznać pełen zakres możliwości.


Podobne artykuły
Jakość rozmów iPhone
Słaba jakość dźwięku podczas rozmów przez iPhone – jak ją poprawić?
Problemy techniczne z dźwiękiem podczas połączeń telefonicznych są trudne do przeoczenia. Mogą one objawiać się na kilka sposobów. W łagodniejszych przypadkach głos rozmówcy jest przyciszony albo przerywany. Za skrajność można uznać sytuację, w której w ogóle nie słyszysz drugiej osoby. Czasem zdarza się również, że dźwięk nabiera metalicznego echa. Wymienione symptomy mogą świadczyć o uszkodzeniu … Czytaj dalej Słaba jakość dźwięku podczas rozmów przez iPhone – jak ją poprawić?
Path
Capture Button
Capture Button – nowy przycisk w iPhone
Co do zasady ewolucja smartfonów prowadzi do zmniejszenia liczby fizycznych przycisków. Stopniowo są one zastępowane przez elektroniczne rozwiązania. Taki kierunek sprzyja zmniejszaniu awaryjności urządzeń, ale nie zawsze idzie w parze z preferencjami użytkowników. Wedle ostatnich doniesień, Apple postanowiło pójść naprzeciw postępującej tendencji. Zamiast zmniejszać liczbę przycisków, wraz z premierą serii iPhone 16 ma pojawić się … Czytaj dalej Capture Button – nowy przycisk w iPhone
Path
przecieki iPhone 16
Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Po premierze wszystkich modeli z serii iPhone 15 nie trzeba było długo czekać na pierwsze plotki dotyczące urządzeń z kolejnej generacji. Przez ostatnie kilka miesięcy uzbierało się już sporo przecieków kształtujących coraz wyraźniejszy ogląd sytuacji. Wieści w dużej mierze pochodzą ze źródeł, które w przeszłości okazywały się już dobrze zorientowane w planach Apple. Z uwagi … Czytaj dalej Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online