Blog
iClinica Path Blog Path Bez kategorii Path Słaba jakość dźwięku podczas rozmów przez iPhone – jak ją poprawić?

Słaba jakość dźwięku podczas rozmów przez iPhone – jak ją poprawić?

Jakość rozmów iPhone

Problemy techniczne z dźwiękiem podczas połączeń telefonicznych są trudne do przeoczenia. Mogą one objawiać się na kilka sposobów. W łagodniejszych przypadkach głos rozmówcy jest przyciszony albo przerywany. Za skrajność można uznać sytuację, w której w ogóle nie słyszysz drugiej osoby. Czasem zdarza się również, że dźwięk nabiera metalicznego echa. Wymienione symptomy mogą świadczyć o uszkodzeniu głośnika rozmów, ale nie musi tak być. W niektórych okolicznościach problem nie jest tak poważny i można samodzielnie uporać się z komplikacjami. Dowiedz się jak przywrócić nienaganną jakość rozmów iPhone.

Proste rozwiązania – sprawdzenie ustawień i aktualizacja oprogramowania

Do korzystnych praktyk należy zaliczyć bieżące instalowanie nowych wersji systemu, gdy jest taka możliwość. Warto pamiętać, że aktualizacje zawiera nie tylko nowe funkcje oraz zmiany wizualne, które widać na pierwszy rzut oka. Każde uaktualnienie obejmuje również pliki odpowiadające za rozwiązanie istniejących problemów czy też usprawnienie działania poszczególnych funkcji. Pozostając przy starszej wersji systemu narażasz się na wystąpienie rozmaitych trudności. Gdy dostrzegasz zatem jakiś problem, warto zatem zacząć od zainstalowania aktualizacji, jeśli jest jakaś dostępna.

Przeszkodą czasem bywa również funkcja redukcji szumów. Warto na moment ją wyłączyć, a następnie wykonać testowe połączenie telefoniczne, aby sprawdzić czy jakość rozmów iPhone uległa poprawie. Redukcję szumów możesz dezaktywować w następujący sposób:

  1. Otwórz Ustawienia.
  2. Przejdź do zakładki Dostępność.
  3. Wybierz pozycję Dźwięk/wizualne.
  4. Wyłącz redukcję hałasu otoczenia.

Po wykonaniu powyższej operacji wykonaj testowe połączenie. Jeśli okaże się, że jakość rozmów iPhone nie poprawiła się, wróć do pierwotnego ustawienia. Co do zasady opcja redukcji hałasu jest przydatna i jedynie w niewielu przypadkach może okazać się problematyczna. Warto również zrestartować telefon, gdy zmienisz ustawienia. Po ponownym uruchomieniu wykonaj kolejne połączenie próbne, aby sprawdzić rezultat.

Jakość rozmów iPhone

Czysty dźwięk – jak efektywnie czyścić kratkę głośnika

iPhone ma głośniki w dwóch miejscach. Jeden znajduje się pod poziomą kratką usytuowaną obok przedniego obiektywu. Drugi głośnik został ulokowany na dolnej krawędzi w sąsiedztwie złącza ładowania. W internecie możesz znaleźć porady dotyczące czyszczenia otworów przy użyciu wykałaczki, szpilki bądź innego wąskiego i ostro zakończonego narzędzia. Miej jednak na uwadze, że samodzielne podejmowanie takich działań może doprowadzić do przypadkowego uszkodzenia konstrukcji.

Jeśli chcesz spróbować samodzielnie rozwiązać problem, spróbuj dmuchnąć w otwory głośników. Możesz też przetrzeć kratki przy pomocy szczoteczki. Pamiętaj jednak, że powinna posiadać miękkie włosie, np. takie jak zazwyczaj bywa w pędzelkach do golenia. Szczoteczka do zębów kompletnie nie nadaje się do tego, gdyż ma zbyt twarde włókna.

Kiedy rozważyć wymianę kratki głośnika?

Jeśli jakość rozmów iPhone wyraźnie spadła, pojawiły się objawy mogące świadczyć o awarii, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia oferowanego przez serwis Apple. Wrocław, Warszawa, Poznań i Kraków to miasta, w których znajduje się salony stacjonarne iClinica. To sieć serwisów pogwarancyjnych działająca nieprzerwanie od 2009 roku. Zapisz się na wizytę w jednym z lokali albo skorzystaj z naprawy wysyłkowej. Na miejscu doświadczeni technicy podejmą niezbędne czynności. Do przeprowadzenia operacji wykorzystają specjalistyczny sprzęt, który pozwala na zachowanie maksymalnej precyzji. Jeśli pojawi się taka konieczność, zrealizowana zostanie wymiana głośnika rozmów iPhone.

Poza czyszczeniem – dodatkowe kroki do poprawy jakości rozmów

Nie wszystkie zakłócenia podczas rozmów muszą świadczyć o pojawieniu się defektu głośnika. Czasem odpowiedzialność spoczywa na sieci telefonii komórkowej. Warto zatem zajrzeć do ustawień związanych z tą kwestią. W tym celu wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Ustawienia.
  2. Przejdź do zakładki Sieć komórkowa.
  3. Możesz zrestartować połączenie.

Jeśli problemy nie ustąpiły, nie zaszkodzi skontaktować się z operatorem. W dni powszednie konsultanci zazwyczaj są dostępni od rana aż do godzin wieczornych. Dzięki temu będziesz w stanie sprawnie uzyskać odpowiedź.

Jakość rozmów iPhone

Jakiego rodzaju wsparcia może udzielić Ci serwis Apple?

Zakres pomocy oferowanej przez iClinicę, nie obejmuję wyłącznie trudności z działaniem głośnika. W ofercie znajdziesz również szeroką gamę usług takich jak wymiana przycisków głośności iPhone, naprawa Face ID, czyszczenie po zalaniu, a także wiele innych opcji. Zajrzyj do cennika, aby sprawdzić poszczególne możliwości.


Podobne artykuły
Capture Button
Capture Button – nowy przycisk w iPhone
Co do zasady ewolucja smartfonów prowadzi do zmniejszenia liczby fizycznych przycisków. Stopniowo są one zastępowane przez elektroniczne rozwiązania. Taki kierunek sprzyja zmniejszaniu awaryjności urządzeń, ale nie zawsze idzie w parze z preferencjami użytkowników. Wedle ostatnich doniesień, Apple postanowiło pójść naprzeciw postępującej tendencji. Zamiast zmniejszać liczbę przycisków, wraz z premierą serii iPhone 16 ma pojawić się … Czytaj dalej Capture Button – nowy przycisk w iPhone
Path
Klawiatura BlackBerry do iPhone
Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Przełom milenium i pierwsza dekada XXI wieku przyniósł szereg koncepcji udoskonalenia klasycznego telefonu komórkowego. Jedną z nich zaproponowała kanadyjska marka BlackBerry. Stworzyła ona serię charakterystycznych urządzeń wyposażonych w fizyczną klawiaturę QWERTY. Taki sprzęt cieszył się bardzo dobrą renomą i zapisał się w zbiorowej świadomości jako nieodłączny atrybut biznesmenów. BlackBerry ostatecznie przegrało rywalizację z producentami, ale … Czytaj dalej Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Path
przecieki iPhone 16
Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Po premierze wszystkich modeli z serii iPhone 15 nie trzeba było długo czekać na pierwsze plotki dotyczące urządzeń z kolejnej generacji. Przez ostatnie kilka miesięcy uzbierało się już sporo przecieków kształtujących coraz wyraźniejszy ogląd sytuacji. Wieści w dużej mierze pochodzą ze źródeł, które w przeszłości okazywały się już dobrze zorientowane w planach Apple. Z uwagi … Czytaj dalej Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online