Blog
iClinicaPath BlogPath Bez kategoriiPath Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?

Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?

przecieki iPhone 16

Po premierze wszystkich modeli z serii iPhone 15 nie trzeba było długo czekać na pierwsze plotki dotyczące urządzeń z kolejnej generacji. Przez ostatnie kilka miesięcy uzbierało się już sporo przecieków kształtujących coraz wyraźniejszy ogląd sytuacji. Wieści w dużej mierze pochodzą ze źródeł, które w przeszłości okazywały się już dobrze zorientowane w planach Apple. Z uwagi na wcześniejszą skuteczność można spodziewać się, że w tym roku również duża część plotek ostatecznie się sprawdzi. Jeśli zatem zastanawiasz się co będą miały do zaoferowania nowe smartfony, warto dać szansę pojawiającym się doniesieniom. Poznaj przecieki iPhone 16, które ukazały się do tej pory.

Przecieki iPhone 16 – co nowego?

Apple stara się wyraźnie zarysować różnicę pomiędzy bazowymi modelami a tymi z linii Pro. W ostatnich latach ten podział miał również odzwierciedlenie w procesorach, które trafiały na wyposażenie poszczególnych modeli. Tym samym premierowe odsłony Pro i Pro Max miały na pokładzie nową jednostkę. Z kolei podstawowy iPhone i wariant Plus otrzymywały układ w spadku po wersjach Pro z poprzedniego roku.

Przykładowo w 2023 roku iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max zostały wyposażone w procesor A17 Bionic. Z kolei użytkownicy iPhone 15 i iPhone 15 Plus musieli zadowolić się technologią A16 Bionic, która zadebiutowała rok wcześniej w specyfikacji iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. W takiej sytuacji występuje dysproporcja w osiąganych wynikach, ale nie jest ona bardzo duża. Nawet model procesora z rocznym stażem na rynku cechował się nienaganną wydajnością. Różnica pomiędzy nim a nowszym wariantem była raczej niedostrzegalna dla wielu użytkowników. Niemniej Apple prawdopodobnie uznało, że implementowanie „starej” wersji w nowych urządzeniach prezentuje się kiepsko z marketingowej perspektywy.

Z uwagi na wspomniane czynniki nazewnictwo ma zostać nieco bardziej ujednolicone w urządzeniach z serii iPhone 16. Wedle doniesień, pojawi się jedna generacja, ale podzielona na dwie linie. Modele iPhone 16 i iPhone 16 Plus zostaną wyposażone w układ A18. Z kolei wersje iPhone 16 i iPhone 16 Pro Max będą miały na pokładzie jednostkę A18 Pro. Oba warianty zostaną wykonane w 3-nanometrowym procesie technologicznym. W praktyce nie należy raczej spodziewać się zmniejszenia różnicy w wydajności pomiędzy edycjami Pro a tymi bardziej budżetowymi. Zmiana nazwy stanowi głównie chwyt marketingowy sprawiający, że podstawowe odsłony prezentują się korzystniej „na papierze”

Dość niepokojące okazują się wieści dotyczące częstotliwości odświeżania ekranu. Prawdopodobnie iPhone 16 i iPhone 16 Plus pozostaną na poziomie 60 Hz. Wielu użytkowników przyzwyczajonych do tego standardu prawdopodobnie nie będzie bardzo rozczarowanych. Aby odnotować wyraźną różnicę musieliby najpierw przetestować telefon dysponujący bardziej zaawansowanym ekranem, a później wrócić do starszego modelu. Nie zmienia to jednak faktu, że wstrzymywanie rozwoju w tej materii to już poważne zaniechanie ze strony Apple. Zmiana powinna nastąpić najpóźniej w 2023 roku. Konkurencja już dawno jest o krok do przodu pod tym względem.

iPhone 16 – więcej RAM i lepsze 5G

W ostatnich latach większość zmian pojawiała się w modelach Pro, a podstawowe modele raczej trwały w stagnacji. Wraz z premierą iPhone 16 i iPhone 16 Plus można spodziewać się miłej odmiany. W przypadku obu tych wariantów ilość RAM (pamięci operacyjnej) ma być rozbudowana do poziomu 8 GB. W rezultacie zostaną one pod tym względem zrównane z bardziej droższymi odsłonami.

Pojawiły się też obiecujące doniesienia dotyczące usprawnień elementów odpowiadających za działanie internetu. Udoskonalenia w tej materii mają jednak dotyczyć tylko serii Pro. Zapowiadaną nowością jest wsparcie standardu Wi-Fi 7 generacji. Oprócz tego można spodziewać się nowego modemu Qualcomm Snapdragon X75. Wpłynie on korzystnie na prędkość pobierania, wysyłania, a także będzie bardziej energooszczędny.

przecieki iPhone 16

Co nowego w iPhone 16 Pro?

Jeszcze przed premierą iPhone 15 chodziły słuchy, że Apple zamierza pozbyć się modelu „Pro Max” i zastąpić go wersją „Ultra”. Miałaby ona w większym stopniu różnić się od wersji Pro. Wedle doniesień, większy model zostałby wtedy wyposażony w dodatkowy obiektyw. Nie wiadomo jednak czy producent zdecyduje się na wprowadzenie tej zmiany już w bieżącym roku.

Oprócz tego pojawiły się przecieki iPhone 16 dotyczące pojemności baterii w wersji Pro. Nieoficjalne materiały wykazują, że ogniwo miałoby być odrobinę większe niż w modelu iPhone 15 Pro. Różnica jest jednak niewielka i nie powinna w wyraźny sposób wpłynąć na czas pracy urządzenia.

iPhone 16 – wygląd i design

Istotne zmiany mogą pojawić się w wymiarze wizualnym i konstrukcyjnym. Pojawiły się pogłoski zwiastujące powiększenie wyświetlacza w wersjach Pro o 0,2 cala. Tym samym ekran w iPhone 16 Pro miałby przekątną o długości 6,3’’, a w przypadku iPhone 16 Pro Max byłoby to 6,9’’. Jeśli taka metamorfoza dojdzie do skutku, można spodziewać się, że Apple spróbuje zwęzić ramki, aby powiększyć obszar roboczy bez wyraźnego zwiększania gabarytów urządzenia. Niestety nic nie wskazuje na to, by te zmiany miały objąć też iPhone 16 i iPhone 16 Plus. W przypadku tych edycji wyświetlacz raczej zachowa dotychczasową wielkość.

Drobna metamorfoza ma jednak objąć rozmieszczenie elementów znajdujących się na tylnym panelu. Przecieki iPhone 16 wykazują, że wyspa z obiektywami stanie się węższa i tym samym będzie nieco przypominać układ znany z iPhone X oraz iPhone XS. „Szkła” zostaną ułożone jedno pod drugim, a obok nich znajdzie się lampa błyskowa.

iPhone 16 – kiedy premiera?

Wszystko wskazuje na to, że nowa generacja iPhone zostanie zaprezentowana we wrześniu 2024 roku. Na razie nie ma też powodów do obaw w kwestii cen. Zapowiada się na to, że za poszczególne modele z nowej serii trzeba będzie zapłacić dokładnie tyle samo ile za ich odpowiedniki rok wcześniej.

Jeżeli chodzi Ci po głowie zakup nowego smartfona ze względu na problemy techniczne z aktualnym modelem, wstrzymaj się jeszcze z ostateczną decyzją. Twój obecny sprzęt nadal może odzyskać pierwotną sprawność i jeszcze zaskoczyć Cię swoim potencjałem. Wystarczy tylko dać mu szansę i udać się do serwisu. Na miejscu technik wykona przegląd i postawi diagnozę. W ten sposób dowiesz się co dolega urządzeniu i w jaki sposób można rozwiązać ten problem.

Sieć serwisów iClinica świadczy szeroką gamę usług. Jedną z opcji jest naprawa złącza ładowania iPhone. Za sprawą takiej operacji w końcu pozbędziesz się uciążliwych trudności z naładowaniem smartfona. Oprócz tego realizujemy też takie zabiegi jak naprawa głośnika rozmów iPhone. W efekcie w końcu usłyszysz swojego rozmówcę głośno, wyraźnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Warto pamiętać, że smartfony spod szyldu Apple posiadają więcej niż jeden moduł emitujący dźwięk. W zasięgu naszych możliwości jest naprawa głośnika iPhone, dzięki któremu słuchasz muzyki bądź słyszysz rozmaite odgłosy odtwarzane w aplikacjach.

Nie boimy się również wyzwań ciężkiego kalibru. Przykład takiego działania może stanowić wymiana wyświetlacza iPhone. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi delikatnie usuwamy uszkodzoną matrycę, a na jej miejscu instalujemy nowe oryginalne części. W rezultacie Twój smartfon będzie znów sprawować się na miarę swojego potencjału.


Podobne artykuły
Klawiatura BlackBerry do iPhone
Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Przełom milenium i pierwsza dekada XXI wieku przyniósł szereg koncepcji udoskonalenia klasycznego telefonu komórkowego. Jedną z nich zaproponowała kanadyjska marka BlackBerry. Stworzyła ona serię charakterystycznych urządzeń wyposażonych w fizyczną klawiaturę QWERTY. Taki sprzęt cieszył się bardzo dobrą renomą i zapisał się w zbiorowej świadomości jako nieodłączny atrybut biznesmenów. BlackBerry ostatecznie przegrało rywalizację z producentami, ale … Czytaj dalej Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Path
Synchronizacja zakładek chrome z safari
Synchronizacja zakładek Chrome z Safari – jak to zrobić?
Jednym z kluczowych osiągnięć Apple jest stworzenie spójnego ekosystemu. Wszystkie urządzenia pochodzące od tego producenta mogą zostać ze sobą w pełni zsynchronizowane. Dzięki temu możesz błyskawicznie przenosić dane pomiędzy iPhonem a MacBookiem bądź innymi „jabłkami”. Co do zasady, przedstawione udogodnienie dotyczy tylko sprzętu Apple. Amerykańska firma preferuje utrzymywanie hermetycznego środowiska, a konkurencyjne firmy raczej trzyma … Czytaj dalej Synchronizacja zakładek Chrome z Safari – jak to zrobić?
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online