Blog
iClinica Path Blog Path Bez kategorii Path Capture Button – nowy przycisk w iPhone

Capture Button – nowy przycisk w iPhone

Capture Button

Co do zasady ewolucja smartfonów prowadzi do zmniejszenia liczby fizycznych przycisków. Stopniowo są one zastępowane przez elektroniczne rozwiązania. Taki kierunek sprzyja zmniejszaniu awaryjności urządzeń, ale nie zawsze idzie w parze z preferencjami użytkowników. Wedle ostatnich doniesień, Apple postanowiło pójść naprzeciw postępującej tendencji. Zamiast zmniejszać liczbę przycisków, wraz z premierą serii iPhone 16 ma pojawić się jeden nowy. W którym miejscu miałby się on znaleźć i jakie będzie jego zastosowanie? Poznaj doniesienia dotyczące wprowadzenia “Capture Button”.

Capture Button w iPhone – na czym polega?

W dosłownym tłumaczeniu “capture” oznacza przechwycić. Czasownik ten bywa używany w odniesieniu do obrazów i filmów. W takim kontekście oznacza zrobienie zdjęcia bądź nagranie materiału wideo. Do takich celów miałby służyć właśnie zapowiadany Capture Button. Chodzą również słuchy, że nie będzie on dysponował mechaniczną konstrukcją. Przyjmie on formę drobnego panelu dotykowego. Tym samym działałby on podobnie do przycisku “Home” w iPhone 7 oraz iPhone SE.

Jakie konkretne zmiany wprowadza nowy “Capture Button” w serii iPhone 16?

Z dotychczasowych doniesień wyłania się obraz kilku zastosowań Capture Button, które byłyby związane z funkcjonalnością aplikacji aparatu. Przycisk miałby służyć przede wszystkim do rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania. Można zatem porównać jego zastosowanie do przycisku migawki znanego z klasycznych kamer. Oprócz tego użytkownik będzie mógł z jego pomocą regulować przybliżenie i ostrość, a także ustawić ekspozycję.

Capture Button

Dlaczego dodanie fizycznego przycisku jest ważnym wydarzeniem dla użytkowników Apple?

Przyciski fizyczne mają ograniczoną żywotność szacowaną na pewną ilość kliknięć, zazwyczaj liczoną w milionach. Czasem jednak psują się szybciej niż zakładano. Może to wynikać chociażby z kontaktu z zabrudzeniami, pyłem bądź wilgocią. Producenci starają się zatem rezygnować z przycisków i zamieniać je na elektroniczne rozwiązania uruchamiane z poziomu funkcji dostępnych w środowisku systemowym. Użytkownicy nie zawsze są jednak zadowoleni z takich posunięć. Wiele osób ceni sobie fizyczne przyciski, które są zawsze pod ręką. Wystarczy go nacisnąć, aby wywołać konkretną funkcję, bez konieczności zagłębiania się w narzędzia systemowe.

W ostatnich latach rozwój serii iPhone miał charakter ewolucyjny. Nierzadko zdarzało się, że nowy smartfon do złudzenia przypomina swojego poprzednika. Tak bywało zwłaszcza w przypadku urządzeń należących do podstawowej linii, czyli domyślnego modelu oraz wersji Plus. Wedle doniesień, Capture Button miałby znaleźć się na pokładzie wszystkich odsłon iPhone 16. Byłaby to zatem wyraźna nowość, która odróżni premierowe smartfony od “piętnastek” i starszych edycji.

Jakie korzyści niesie ze sobą fizyczny przycisk capture w porównaniu z ekranem dotykowym?

Sprawna obsługa telefonu przy robieniu zdjęć wymaga nieco wprawy. Dla niektórych użytkowników nie jest to komfortowe. Czasem trudno pewnie chwycić telefon w taki sposób, by nie wyślizgiwał się z dłoni podczas ustawiania kadru. Taki problem pojawia się zwłaszcza przy robieniu selfie z pomocą przedniego aparatu. Capture Button może znacząco ułatwić to zadanie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy element zostanie umieszczony na prawej krawędzi telefonu, pod przyciskiem odpowiadającym za wybudzenie urządzenia.

Oprócz tego przycisk osadzony na obudowie może okazać się praktyczniejszy w zastosowaniu niż opcje rozmieszczone w różnych miejscach aplikacji aparatu.

Capture Button

Jak zadbać o nienaganny stan techniczny swojego “jabłka”?

Do wydania serii iPhone 16 pozostało jeszcze około pół roku. Być może nawet nie zamierzasz kupować premierowego modelu. Na ten moment warto zatem skupić się na utrzymaniu pełnej sprawności aktualnie używanego sprzętu. Jeśli borykasz się z problemami technicznymi, jesteśmy w stanie udzielić Ci profesjonalnego wsparcia. Nasza oferta obejmuje takie usługi jak:

Zakres możliwości jest jeszcze szerszy. Obszerniejszą listę realizowanych napraw znajdziesz w cenniku. Jeśli wśród wymienionych opcji nie znajdziesz wzmianki o usterce, z którą się zmagasz, skontaktuj się z nami. Poprosimy Cię o opisanie występujących symptomów i spróbujemy znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie.


Podobne artykuły
Jakość rozmów iPhone
Słaba jakość dźwięku podczas rozmów przez iPhone – jak ją poprawić?
Problemy techniczne z dźwiękiem podczas połączeń telefonicznych są trudne do przeoczenia. Mogą one objawiać się na kilka sposobów. W łagodniejszych przypadkach głos rozmówcy jest przyciszony albo przerywany. Za skrajność można uznać sytuację, w której w ogóle nie słyszysz drugiej osoby. Czasem zdarza się również, że dźwięk nabiera metalicznego echa. Wymienione symptomy mogą świadczyć o uszkodzeniu … Czytaj dalej Słaba jakość dźwięku podczas rozmów przez iPhone – jak ją poprawić?
Path
Klawiatura BlackBerry do iPhone
Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Przełom milenium i pierwsza dekada XXI wieku przyniósł szereg koncepcji udoskonalenia klasycznego telefonu komórkowego. Jedną z nich zaproponowała kanadyjska marka BlackBerry. Stworzyła ona serię charakterystycznych urządzeń wyposażonych w fizyczną klawiaturę QWERTY. Taki sprzęt cieszył się bardzo dobrą renomą i zapisał się w zbiorowej świadomości jako nieodłączny atrybut biznesmenów. BlackBerry ostatecznie przegrało rywalizację z producentami, ale … Czytaj dalej Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Path
przecieki iPhone 16
Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Po premierze wszystkich modeli z serii iPhone 15 nie trzeba było długo czekać na pierwsze plotki dotyczące urządzeń z kolejnej generacji. Przez ostatnie kilka miesięcy uzbierało się już sporo przecieków kształtujących coraz wyraźniejszy ogląd sytuacji. Wieści w dużej mierze pochodzą ze źródeł, które w przeszłości okazywały się już dobrze zorientowane w planach Apple. Z uwagi … Czytaj dalej Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online