Kiedy konferencja Apple? Podajemy najbardziej prawdopodobne terminy

Apple iClinica

Doniesienia, które płyną od dłuższego czasu z Sieci sugerują, że Apple szykuje kolejne premiery swoich urządzeń. Mowa o nowych modelach iPada Pro oraz nowe modele MacBooka, a w tym budżetowy następca MacBook Air. Biorąc po uwagę, że są to bardzo istotne elementy sprzętowego portfolio Apple, gigant z Cupertino na pewno zechce ogłosić je na specjalnie zwołanej konferencji.

 

Październik czy listopad 2018?

 

Apple nie rozsyłało jeszcze zaproszeń, co zwykło robić na co najmniej 10 dni przed eventem. Skoro tak, to możemy być pewni, że konferencja Apple nie odbędzie się w najbliższym tygodniu. W następnym także raczej do tego nie dojdzie, gdyż w piątek 26 października swoją oficjalną premierę ma iPhone Xr, czyli trzeci z tegorocznych smartfonów przygotowanych przez firmę. Konferencja wzbudziłaby zbędny szum medialny, przez co premiera Xr mogłaby przejść mniejszym echem niż powinno to mieć miejsce, zwłaszcza, że Apple liczy, iż model ten będzie sprzedawać się zdecydowanie najlepiej.

Czyli konferencja jednak na początku listopada? Może szóstego lub siódmego dnia miesiąca? Jednak to także wątpliwe, gdyż w Stanach Zjednoczonych we wtorek szóstego listopada odbywają się midterms, czyli innymi słowy – odbywają się wówczas wybory. Trudno liczyć, że Apple zdecydowałoby się na organizowanie prezentacji urządzeń w takim terminie.

Następny tydzień też raczej wydaje się wątpliwy, gdyż będzie to już połowa listopada i start przedświątecznego sezonu zakupowego, toteż prezentacja nowych urządzeń w tym okresie jest dość ryzykowna.

Może powrót do idei października? 30, 31? Niby nie jest to zły pomysł, ale pierwszego listopada Apple będzie ogłaszać swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Te zawsze wzbudzają ogrom emocji, więc zapewne Apple nie podejmie ryzyka. Choć tutaj nie ma zasady – w 2014 roku Apple ogłosiło swoje wyniki cztery dni po prezentacji urządzeń, a w 2012 roku tylko dwa dni po, więc termin 30 października wydaje się realny!

Realnym terminem na organizacje konferencji jest na pewno także 8 listopada – mimo, że dość odległy to nadal trzymający się w rozsądnych ramach.

 

Co zostanie ogłoszone?

 

Mamy pewność co do dwóch sprzętów. Po pierwsze – iPad Pro w nowych rozmiarach, Face ID, USB-C, złączem Magnetic Connector oraz procesorem A12X. Na pewno pojawi się chociaż jeden MacBook – jakaś „tania” wersja, która ma być zastępca dla MacBooka Air. Być może pojawią się także nowe modele standardowej linii MacBooków, ale nie ma pewności. Chodzą słuchy o odświeżeniu Maca Mini oraz iMaca.

Raczej na konferencji nie ma co spodziewać się nowego etui do AirPodsów, które miałoby mieć zaimplementowaną funkcję ładowania bezprzewodowego. Zapewne premiera etui powiązana będzie z ładowarką AirPower, czyli przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online