Blog
iClinica>Blog>iPhone>Jak wykonać i odtworzyć kopię zapasową w iPhonie?

Jak wykonać i odtworzyć kopię zapasową w iPhonie?

Mówi się żartobliwie, że ludzi dzielimy na tych, którzy robią kopię zapasową i na tych, którzy zaczną. Bo niestety, ale bardzo często zdarzyć się może przykra sytuacja, w której tracimy swoje dane bezpowrotnie. Czy to przez awarię telefonu, czy inne problemy. A wystarczyło robić kopię zapasową…

A dane, które posiadamy na swoich urządzeniach są nierzadko niemal niezbędne do codziennej pracy albo po prostu mają dla nas jakąkolwiek inną wartość.

 

Jak zatem wykonywać backup w przypadku sprzętów od Apple?

 

Za pomocą iCloud

Jeżeli komuś zależy, by w łatwy sposób mieć dostęp do swoich danych z poziomu wszystkich urządzeń z logo nadgryzionego jabłka to idealnym rozwiązaniem będzie zapisanie swoich danych w chmurze, czyli skorzystanie z iCloud.

Uruchamia się go w prosty sposób:
Ustawienia -> iCloud -> Archiwum, następnie przesuwamy suwak Archiwum iCloud i klikamy „Archiwizuj teraz
Za pomocą tej usługi możemy zapisać takie dane, jak: kalendarz, kontakty, zakładki, dokumenty, maile, notatki, zdjęcia oraz strumienie zdjęć.

backup iphone

 

 

Za pomocą iTunes

Jeżeli przechowywanie danych w chmurze nie jest naszym ulubionym rozwiązaniem i wolimy skorzystać z bardziej tradycyjnych metod, wówczas iTunes powinien nas zadowolić. Zamiast trzymania danych na serwerze mamy je u siebie na dysku twardym swojego komputera.

Aby skorzystać wystarczy:
Podłączyć swoje urządzenie do komputera z zainstalowanym iTunes, następnie wybrać opcję Plik -> Urządzenia -> Archiwizuj. Otwieramy Preferencje -> Urządzenia i wybieramy kopię, którą chcemy zapisać.

 

Jak odtworzyć iPhone’a z kopii zapasowej?

 

Z poziomu urządzenia za pomocą iCloud

Uruchamiamy urządzenie, konfigurujemy pierwsze kroki, następnie z poziomu ekranu „Konfiguruj” wybieramy opcję „odtwórz z archiwum iCloud

 

kopia zapasowa iphone

 

Z poziomu komputera i programu iTunes

Podłączamy iPhone’a do komputera, w którym zapisana jest nasza kopia zapasowa. Następnie wybieramy Plik -> Urządzenia -> Odtwórz z kopii zapasowej

Jeśli chodzi o robienie kopii zapasowej to nie warto ograniczać się do jednej metody i najbezpieczniejszym wyjściem będzie archiwowanie na bieżąco naszych danych w iCloud wspomagane fizycznym wygrywaniem naszych danych na dysk twardy komputera. Zminimalizuje to niemal do zera ryzyko utraty swoich danych.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online