Jak wykonać i odtworzyć kopię zapasową w iPhonie?

iPhone iClinica
iphone backup

Mówi się żartobliwie, że ludzi dzielimy na tych, którzy robią kopię zapasową i na tych, którzy zaczną. Bo niestety, ale bardzo często zdarzyć się może przykra sytuacja, w której tracimy swoje dane bezpowrotnie. Czy to przez awarię telefonu, czy inne problemy. A wystarczyło robić kopię zapasową…

A dane, które posiadamy na swoich urządzeniach są nierzadko niemal niezbędne do codziennej pracy albo po prostu mają dla nas jakąkolwiek inną wartość.

 

Jak zatem wykonywać backup w przypadku sprzętów od Apple?

 

Za pomocą iCloud

Jeżeli komuś zależy, by w łatwy sposób mieć dostęp do swoich danych z poziomu wszystkich urządzeń z logo nadgryzionego jabłka to idealnym rozwiązaniem będzie zapisanie swoich danych w chmurze, czyli skorzystanie z iCloud.

Uruchamia się go w prosty sposób:
Ustawienia -> iCloud -> Archiwum, następnie przesuwamy suwak Archiwum iCloud i klikamy „Archiwizuj teraz
Za pomocą tej usługi możemy zapisać takie dane, jak: kalendarz, kontakty, zakładki, dokumenty, maile, notatki, zdjęcia oraz strumienie zdjęć.

backup iphone

 

 

Za pomocą iTunes

Jeżeli przechowywanie danych w chmurze nie jest naszym ulubionym rozwiązaniem i wolimy skorzystać z bardziej tradycyjnych metod, wówczas iTunes powinien nas zadowolić. Zamiast trzymania danych na serwerze mamy je u siebie na dysku twardym swojego komputera.

Aby skorzystać wystarczy:
Podłączyć swoje urządzenie do komputera z zainstalowanym iTunes, następnie wybrać opcję Plik -> Urządzenia -> Archiwizuj. Otwieramy Preferencje -> Urządzenia i wybieramy kopię, którą chcemy zapisać.

 

Jak odtworzyć iPhone’a z kopii zapasowej?

 

Z poziomu urządzenia za pomocą iCloud

Uruchamiamy urządzenie, konfigurujemy pierwsze kroki, następnie z poziomu ekranu „Konfiguruj” wybieramy opcję „odtwórz z archiwum iCloud

 

kopia zapasowa iphone

 

Z poziomu komputera i programu iTunes

Podłączamy iPhone’a do komputera, w którym zapisana jest nasza kopia zapasowa. Następnie wybieramy Plik -> Urządzenia -> Odtwórz z kopii zapasowej

Jeśli chodzi o robienie kopii zapasowej to nie warto ograniczać się do jednej metody i najbezpieczniejszym wyjściem będzie archiwowanie na bieżąco naszych danych w iCloud wspomagane fizycznym wygrywaniem naszych danych na dysk twardy komputera. Zminimalizuje to niemal do zera ryzyko utraty swoich danych.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online