Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone wolno chodzi? …prosty sposób na zwolnienie pamięci w iPhone!

iPhone wolno chodzi? …prosty sposób na zwolnienie pamięci w iPhone!

Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że każdy z nas, bez względu na ilość pamięci wbudowanej w naszego iPhone’a prędzej, czy później natknie się na komunikat, że nie można zrobić zdjęcia, czy zainstalować aplikacji przez brak wolnego miejsca w naszym telefonie. Niestety, ale pamięć w takich urządzeniach ma to do siebie, że lubi się kurczyć w mgnieniu oka, co rodzi spory problem, gdy jej naprawdę potrzebujemy.

Jak zwolnić miejsce w pamięci naszego iPhone’a?

 

  1. Sprawdź swoje aplikacje: warto na początku przyjrzeć się tym programom, które najbardziej obciążają naszą pamięć, być może wśród nich znajdzie się program, którego w ogóle nie używamy. Potem generalnie dobrze jest przejrzeć wszystkie zainstalowane aplikacje i pozbyć się tych zbędnych – pozwoli nam to odzyskać trochę wolnej pamięci. Warto także od czasu do czasu wyczyścić dane naszych aplikacji, które po skumulowaniu potrafią zająć naprawdę sporo wolnego miejsca.
  2. Niepotrzebne zdjęcia i nagrania wideo: to dotyczy zwłaszcza zapalonych fotografów, którzy uwielbiają uwieczniać wszystko na fotografiach. W poszukiwaniu wolnego miejsca warto zrobić mały audyt swojej galerii w telefonie. Na pewno znajdą się jakieś nieudane lub już niepotrzebne fotografie. Jeżeli nie chcemy usuwać zdjęć zawsze można je zgrać chociażby na dysk twardy komputera, a na telefonie zachować tylko te ulubione.
  3. Muzyka i inne dane: w dobie łatwego dostępu do szybkiej sieci i ogromu serwisów streamingowych, trzymanie plików muzycznych w pamięci telefonu nie jest już niezbędne. Jasne, zawsze lepiej mieć ulubiony album w zanadrzu, gdyby okazało się, że w okolicy nie ma Internetu, ale rozsądnym jest, aby przyjrzeć się, czy nie mamy na telefonie muzyki, której już od dawna nie odtwarzamy.
    To dotyczy także innych danych. Często lubimy przechowywać stare wiadomości w telefonie, które w dużej ilości potrafią być sporym obciążeniem dla pamięci iPhone’a. Warto się ich pozbyć, by zyskać trochę wolnego miejsca.

Szybki i nietypowy sposób zwalniania miejsca

Jakiś czas temu jeden z użytkowników podzielił się ciekawym i nieoczywistym sposobem na zwolnienie trochę pamięci naszego iPhone’a. Sposób ten pozwoli odzyskać od kilkuset megabajtów aż do kilku gigabajtów pamięci! Jak działa ten sposób?

  1. Należy zrestartować nasze urządzenie. Gdy już się uruchomi zajrzeć w Ustawienia i przejść do zakładki Ogólne, a tam wybrać Dyski i użycie iCloud. Stamtąd dowiemy się, ile mamy w tej chwili wolnej pamięci w naszym telefonie. Załóżmy, że mamy wolnych 500 megabajtów.
  2. Potem przechodzimy do iTunes Store i wybieramy sekcję z filmami. Tam wybieramy taki, którego waga przekracza ilość miejsca, jakie mamy na naszym telefonie. Niech na przykład będzie to film, który waży 5 gigabajtów.
  3. Plik taki nie ma możliwości zmieścić się na naszym urządzeniu, mimo to klikamy dwukrotnie w opcję Wypożycz. Spokojnie, przez to, że mamy za mało miejsca środki nie zostaną pobrane z naszego konta.
  4. Po dwukrotnym kliknięciu Wypożycz pojawi się komunikat Nie można pobrać. Klikamy ok i możemy wrócić do ustawień, by zobaczyć ile system IOS uprzątnął zbędnych danych z naszego urządzenia.
  5. Operacje można kilkukrotnie powtórzyć. Niektórym użytkownikom udało się dzięki temu odzyskać nawet kilka gigabajtów pamięci.

 

Wygodniejsze zarządzanie pamięcią w IOS 11

 

Osoby posiadające iPhone’y, które obsługują ten system mają jeszcze bardziej ułatwione zadanie. Amerykański producent dodał funkcje do nowej wersji swojego systemu, które pomagają zarządzać danymi w telefonie.

Teraz po udaniu się w Ustawienia -> Ogólne -> iPhone (pamięć) zobaczyć można nowy wygląd wraz z grafem prezentującym ile miejsca w naszym telefonie zajmują poszczególne dane. Wyszczególnione są aplikacje, zdjęcia, multimedia, czy wiadomości.

Tam także w opcjach znajduje się funkcjonalność, która pozwoli nam za pomocą jednego kliknięcia pozbyć się aplikacji, których nie używamy.


Podobne artykuły
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online