Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone 7 – jak wyłączyć powiadomienia haptyczne

iPhone 7 – jak wyłączyć powiadomienia haptyczne

iPhone 7 wprowadził wiele zmian w telefonach Apple. Oprócz sławetnego usunięcia gniazda mini-jack, innym novum było tak zwane sygnały haptyczne, które zastępowały niejako klasyczną wibrację i było związane także ze zmianą przycisku Home.

Czym są w ogóle powiadomienia haptyczne?

 

Jest to sygnał wibracyjny, który ujawnia się podczas wykonywania przez użytkownika różnych działań systemowych. Ma ona niejako imitować klawisz Home w swojej klasycznej wersji znanej z poprzednich modeli iPhone’ów. Panel dotykowy pulsuje, co przypomina zachowanie przycisku Początek. Haptyka reaguje także na inne nasze działania, np. podczas ustawiania budzika, gdy przekręcamy pokrętło z godziną, haptyka poprzez wibracje imituje ruch, który wykonujemy.

Mimo, że była to nowość to śmiało można nazwać tę funkcję fundamentem działania iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus, ale znalazło się pokaźne grono użytkowników, którym funkcjonalność ta nie przypadła do gustu i nie podoba im się fakt, że telefon wibruje podczas większości działań. To z myślą o nich powstaje ten tekst.

 

Jak wyłączyć powiadomienia haptyczne w iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus?

 

Można to zrobić w trzech prostych punktach:

  • Wejdź w Ustawienia w swoim iPhonie.
  • Tam wybierz zakładkę „Dźwięki i haptyka”.
  • Zjedź na sam dół ekrany i odznacz opcję „Systemowe sygnały haptyczne”

Gotowe, powiadomienia haptyczne podczas działań systemowych nie będę już dłużej udręką.

Oczywiście w każdej chwili można je na nowo uruchomić z poziomu ustawień.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online