iPhone 13 bez opóźnień? Produkcja A15 Bionic ruszyła

iPhone iClinica

Serwis DigiTimes poinformował, że firma TSMC, która od wielu lat dostarcza podzespoły Apple, rozpoczęła właśnie produkcję chipów A15 Bionic. Układy te będą napędzać nadchodzące iPhone’y 13, które powinny pojawić się w tym roku bez żadnych opóźnień.

 

iPhone 13 z układem A15

 

Chip A14 Bionic napędzał iPada A14 zanim trafił później do iPhone’a 12. Układ ten znany jest z tego, że był pierwszym procesorem produkcji Apple, który został wyprodukowany w procesie 5 nm. Tworzenie

A15 Bionic oparta będzie na tym samym procesie, a bardziej precyzyjnie mówiąc – na jego nieco ulepszonej wersji. Poprawiony proces spowoduje, że procesor będzie wydajniejszy oraz i bardziej energooszczędny.

Zważywszy na fakt, że produkcja procesorów już wystartowała powinniśmy spodziewać się, że iPhone 13 nie pójdzie śladami iPhone’a 12 i jego premiera nie ulegnie żadnemu przesunięciu.

Z racji na trwającą pandemię i ograniczone działanie fabryk część podzespołów trafiała z opóźnieniem, co przełożyło się na konieczność przesunięcia premiery urządzenia. Ming-Chi Kuo uspokaja jednak wszystkich, którzy oczekują nowych iPhone’ów i stwierdza, że w tym roku – zgodnie z planem – pojawią się one we wrześniu.

A co daje najnowszy chip? Oprócz wspomnianej wyżej lepszej wydajności i większej oszczędności energii, powinniśmy spodziewać się również poprawek graficznych i paru nowych funkcji. Chodzą słuchy, że iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max otrzymają wyświetlacz LPTO o częstotliwości odświeżania 120 Hz, które znajdują się w najnowszych modelach Apple Watcha.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online