Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone 13 bez opóźnień? Produkcja A15 Bionic ruszyła

iPhone 13 bez opóźnień? Produkcja A15 Bionic ruszyła

Serwis DigiTimes poinformował, że firma TSMC, która od wielu lat dostarcza podzespoły Apple, rozpoczęła właśnie produkcję chipów A15 Bionic. Układy te będą napędzać nadchodzące iPhone’y 13, które powinny pojawić się w tym roku bez żadnych opóźnień.

 

iPhone 13 z układem A15

 

Chip A14 Bionic napędzał iPada A14 zanim trafił później do iPhone’a 12. Układ ten znany jest z tego, że był pierwszym procesorem produkcji Apple, który został wyprodukowany w procesie 5 nm. Tworzenie

A15 Bionic oparta będzie na tym samym procesie, a bardziej precyzyjnie mówiąc – na jego nieco ulepszonej wersji. Poprawiony proces spowoduje, że procesor będzie wydajniejszy oraz i bardziej energooszczędny.

Zważywszy na fakt, że produkcja procesorów już wystartowała powinniśmy spodziewać się, że iPhone 13 nie pójdzie śladami iPhone’a 12 i jego premiera nie ulegnie żadnemu przesunięciu.

Z racji na trwającą pandemię i ograniczone działanie fabryk część podzespołów trafiała z opóźnieniem, co przełożyło się na konieczność przesunięcia premiery urządzenia. Ming-Chi Kuo uspokaja jednak wszystkich, którzy oczekują nowych iPhone’ów i stwierdza, że w tym roku – zgodnie z planem – pojawią się one we wrześniu.

A co daje najnowszy chip? Oprócz wspomnianej wyżej lepszej wydajności i większej oszczędności energii, powinniśmy spodziewać się również poprawek graficznych i paru nowych funkcji. Chodzą słuchy, że iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max otrzymają wyświetlacz LPTO o częstotliwości odświeżania 120 Hz, które znajdują się w najnowszych modelach Apple Watcha.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online