Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path iPhone 11 okazuje się wielkim sukcesem – ostatni kwartał należał do tego urządzenia

iPhone 11 okazuje się wielkim sukcesem – ostatni kwartał należał do tego urządzenia

Analitycy serwisu Kantar stworzyli raport na temat rynku smartfonów w ostatnim kwartale 2019 roku. Zdecydowanym zwycięzcą klasyfikacji okazał się najtańszy z zeszłorocznych telefonów Apple, czyli iPhone 11. Nie oznacza to, że iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max sprzedawały się słabo – te urządzenia także radziły sobie co najmniej dobrze.

 

iPhone 11 króluje

 

„Tani” iPhone z ubiegłorocznego portfolio amerykańskiej firmy był zdecydowanym hitem sprzedaży i na rynku amerykańskim oraz europejskim stanowił aż 10% wszystkich sprzedanych smartfonów w okresie czwartego kwartału 2019 roku. Jest to wynik niemal dwa razy lepszy od tego, jaki osiągnął w analogicznym okresie jego poprzednik, czyli iPhone Xr.

iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max również znalazły pokaźne grono odbiorców i cała linia zeszłorocznych iPhone’ów stanowiła aż 50% wszystkich sprzedanych smartfonów produkcji Apple. Jest to wzrost o 14% w porównaniu z iPhone’ami Xr, Xs oraz Xs Max, które w czwartym kwartale 2019 roku stanowiły 36% wszystkich sprzedanych smartfonów giganta z Cupertino.

 

Wzrost sprzedaży iPhone’ów

 

Doskonała sprzedaż iPhone’a 11 oraz bardzo pokaźny wolumen sprzedanych iPhone’ów 11 Pro oraz 11 Pro Max pozwolił firmie Apple na zwiększenie udziału ich systemu iOS na kluczowych rynkach dla branży smartfonów:

  • Rynek USA – udział systemu iOS wzrósł o 4,4% co daje wynik na poziomie 47,2%
  • Rynek EU5 (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania) – udział iOS zwiększył się o 1,6%, co daje wynik 24,3%
  • Rynek chiński – ten udział cieszy Apple najbardziej i jego wzrost wynosi 1,8%, co w sumie daje nam wynik 21,4%
  • Rynek japoński – tutaj wzrost wynosi 5,8%, a sumarycznie jest już na poziomie 52,5%
  • Rynek australijski – tutaj wzrost udziału w rynku wynosi 3%, a całkowity udział jest na poziomie 43,7%

W tym samym czasie największy konkurent firmy Apple, czyli koreański gigant Samsung, odnotował niewielki spadek w USA oraz utrzymał swój udział na podobnym poziomie na innych kluczowych rynkach.

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online