iPhone 11 okazuje się wielkim sukcesem – ostatni kwartał należał do tego urządzenia

iPhone iClinica

Analitycy serwisu Kantar stworzyli raport na temat rynku smartfonów w ostatnim kwartale 2019 roku. Zdecydowanym zwycięzcą klasyfikacji okazał się najtańszy z zeszłorocznych telefonów Apple, czyli iPhone 11. Nie oznacza to, że iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max sprzedawały się słabo – te urządzenia także radziły sobie co najmniej dobrze.

 

iPhone 11 króluje

 

„Tani” iPhone z ubiegłorocznego portfolio amerykańskiej firmy był zdecydowanym hitem sprzedaży i na rynku amerykańskim oraz europejskim stanowił aż 10% wszystkich sprzedanych smartfonów w okresie czwartego kwartału 2019 roku. Jest to wynik niemal dwa razy lepszy od tego, jaki osiągnął w analogicznym okresie jego poprzednik, czyli iPhone Xr.

iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max również znalazły pokaźne grono odbiorców i cała linia zeszłorocznych iPhone’ów stanowiła aż 50% wszystkich sprzedanych smartfonów produkcji Apple. Jest to wzrost o 14% w porównaniu z iPhone’ami Xr, Xs oraz Xs Max, które w czwartym kwartale 2019 roku stanowiły 36% wszystkich sprzedanych smartfonów giganta z Cupertino.

 

Wzrost sprzedaży iPhone’ów

 

Doskonała sprzedaż iPhone’a 11 oraz bardzo pokaźny wolumen sprzedanych iPhone’ów 11 Pro oraz 11 Pro Max pozwolił firmie Apple na zwiększenie udziału ich systemu iOS na kluczowych rynkach dla branży smartfonów:

  • Rynek USA – udział systemu iOS wzrósł o 4,4% co daje wynik na poziomie 47,2%
  • Rynek EU5 (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania) – udział iOS zwiększył się o 1,6%, co daje wynik 24,3%
  • Rynek chiński – ten udział cieszy Apple najbardziej i jego wzrost wynosi 1,8%, co w sumie daje nam wynik 21,4%
  • Rynek japoński – tutaj wzrost wynosi 5,8%, a sumarycznie jest już na poziomie 52,5%
  • Rynek australijski – tutaj wzrost udziału w rynku wynosi 3%, a całkowity udział jest na poziomie 43,7%

W tym samym czasie największy konkurent firmy Apple, czyli koreański gigant Samsung, odnotował niewielki spadek w USA oraz utrzymał swój udział na podobnym poziomie na innych kluczowych rynkach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online