Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone 11 okazuje się wielkim sukcesem – ostatni kwartał należał do tego urządzenia

iPhone 11 okazuje się wielkim sukcesem – ostatni kwartał należał do tego urządzenia

Analitycy serwisu Kantar stworzyli raport na temat rynku smartfonów w ostatnim kwartale 2019 roku. Zdecydowanym zwycięzcą klasyfikacji okazał się najtańszy z zeszłorocznych telefonów Apple, czyli iPhone 11. Nie oznacza to, że iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max sprzedawały się słabo – te urządzenia także radziły sobie co najmniej dobrze.

 

iPhone 11 króluje

 

„Tani” iPhone z ubiegłorocznego portfolio amerykańskiej firmy był zdecydowanym hitem sprzedaży i na rynku amerykańskim oraz europejskim stanowił aż 10% wszystkich sprzedanych smartfonów w okresie czwartego kwartału 2019 roku. Jest to wynik niemal dwa razy lepszy od tego, jaki osiągnął w analogicznym okresie jego poprzednik, czyli iPhone Xr.

iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max również znalazły pokaźne grono odbiorców i cała linia zeszłorocznych iPhone’ów stanowiła aż 50% wszystkich sprzedanych smartfonów produkcji Apple. Jest to wzrost o 14% w porównaniu z iPhone’ami Xr, Xs oraz Xs Max, które w czwartym kwartale 2019 roku stanowiły 36% wszystkich sprzedanych smartfonów giganta z Cupertino.

 

Wzrost sprzedaży iPhone’ów

 

Doskonała sprzedaż iPhone’a 11 oraz bardzo pokaźny wolumen sprzedanych iPhone’ów 11 Pro oraz 11 Pro Max pozwolił firmie Apple na zwiększenie udziału ich systemu iOS na kluczowych rynkach dla branży smartfonów:

  • Rynek USA – udział systemu iOS wzrósł o 4,4% co daje wynik na poziomie 47,2%
  • Rynek EU5 (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania) – udział iOS zwiększył się o 1,6%, co daje wynik 24,3%
  • Rynek chiński – ten udział cieszy Apple najbardziej i jego wzrost wynosi 1,8%, co w sumie daje nam wynik 21,4%
  • Rynek japoński – tutaj wzrost wynosi 5,8%, a sumarycznie jest już na poziomie 52,5%
  • Rynek australijski – tutaj wzrost udziału w rynku wynosi 3%, a całkowity udział jest na poziomie 43,7%

W tym samym czasie największy konkurent firmy Apple, czyli koreański gigant Samsung, odnotował niewielki spadek w USA oraz utrzymał swój udział na podobnym poziomie na innych kluczowych rynkach.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online